foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Świadectwa

ks. Franciszek Blachnicki:

O świadectwie

 

Jeżeli uwierzyliśmy w Chrystusa naprawdę,
to musimy mieć pokój.
Jeżeli uwierzyliśmy w Chrystusa,
a mimo to lękamy się jeszcze ciągle różnych rzeczy,
to znaczy, że jeszcze w pełni, w sensie biblijnym
nie uwierzyliśmy w Chrystusa. [...]
Jeżeli rzeczywiście wierzymy,
to wtedy nasze życie
samo przez się staje się świadectwem.
Jeżeli potrafię pójść do tych ludzi,
z którymi się spotykam,
a którzy są kłębkiem nerwów,
czują się zagubieni
i nie potrafią sprostać problemom życiowym,
jeżeli potrafię wobec nich pokazać
ten pokój głęboki
płynący z uwierzenia w Ewangelię Chrystusa,
to wtedy jest to świadectwo,
które może tym ludziom pomóc.
Jeżeli natomiast ja sam wpadam w ich styl lęku,
narzekania, zabezpieczania się,
to moje świadectwo jest negatywne -
pokazuję im,
że wiara na nic się nie przyda w konkretnym życiu,
bo nie rozwiązuje problemów.

 

Tu znajdziesz świadectwa ludzi, którzy którzy byli z nami na rekolekcjach i Oazach Modlitwy.

 

 

 

 

gosiakrzysiuBóg jest miłością. Bóg jest prawdą. Bóg jest prawdziwą miłością. Świat Boga jest światem miłości i prawdy, nie ma prawdy poza miłością. Człowiek nie jest spełniony bez miłości i nie doświadczy prawdy, będąc daleko od Boga.

Orędzia z Nieba.  św.Charbel

Dziękujemy za 36 lat naszego doświadczania Miłości Bożej we Wspólnocie Domowego Kościoła

Boże nasz Ojcze, Ty z miłości i dla miłości stworzyłeś każdego z nas , połączyłeś nasze serca i stworzyłeś  z nas jedność w miłości do siebie i do Ciebie Boże. Dziękujemy za dar naszego życia, małżeństwa i rodzicielstwa, cud życia Kasi i Remigiusza. Za powołanie nas do budowania naszej jedności i miłości małżeńskiej  z Jezusem we wspólnocie  Domowego Kościoła. Dziękujemy za świętych kapłanów św,Charbela i św. Ojca Pio,  bardzo bliskich naszemu sercu w naszym życiu,wstawienników i przewodników przyjęcia Woli Bożej w naszych sercach, zwłaszcza w ostatnich miesiącach zmagania się z chorobą. 

Czytaj więcej...

Kolejne świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy w Wiśle.
Gdy tylko dowiedziałam się, że jest wyjazd na rekolekcje wiedziałam, że mam tam być, że to dla mnie. Bardzo chciałam jechać i ruszyłam na oazę modlitwy “Życie w świetle” w Wiśle. Zaraz po przyjeździe na miejsce, gdy weszłam do pokoju przyszedł strach, ból i lęk - zobaczyłam dwa łóżka i obraz z dzieciństwa. Zobaczyłam ojczyma, który przenosi mnie śpiąca do siebie i molestuje. Ten obraz rozłożył mnie całkowicie, nie umiałam sobie z tym poradzić. W pierwszym momencie chciałam uciec, zrezygnować, w drugim byłam gotowa się z tym zmierzyć.
Przeniesiono mnie do innego pokoju, ale nie umiałam się pozbierać, łzy wyciekały ze mnie w czasie każdej modlitwy, podczas śpiewania pieśni, podczas Mszy Św. Tylko Jezus się liczył, tylko Jego miłości chciałam. I stało się to podczas wieczornej modlitwy, z której chciałam zrezygnować.
Gdy dotarłam i zobaczyłam, jak ksiądz przykłada Najświętszy Sakrament do serca ludzi poczułam miłość Bożą. Ta miłość była wszędzie. Z niecierpliwością czekałam na swoją kolej. Na kolanach wypowiedziałam słowa: ,,Jezu Ty przecież wiesz, że kocham Cię, tylko Ciebie. Pragnę Twej miłości.” Serce moje wypełniło się miłością i radością.

Czytaj więcej...

GosiaZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 4 listopada zmarła ś.p. Małgorzata Nieora.

Różaniec w intencji Gosi odmawiany będzie w poniedziałek 7 listopada o godz. 18 przy trumnie w kaplicy pogrzebowej, przy kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.

Msza pogrzebowa Małgosi zostanie odprawiona w kościele p.w. MB Królowej Pokoju we wtorek 8 listopada o godz. 10.00, a wcześniej o godz. 9. modlić będziemy się w kaplicy pogrzebowej. 

Złożenie do grobu nastąpi na cmentarzu komunalnym przy kościele św. Józefa.

 Pożegnanie Gosi

Jesteś już w ogrodach Pana.

Kochana Gosiu, tak wiele lat przyjaźni, wspólnych przeżyć i formacji w jednym kręgu. Niedawno zyskał on swojego patrona św. Ojca Pio, który wraz ze św. o. Charbelem, był tak bliski Tobie i Twojemu mężowi w ostatnich miesiącach Twojej ciężkiej choroby. Wraz z Twoim kochanym mężem Krzysiem, byliście w kręgach rodzin ponad 30. lat. Nigdy nie zapomnimy naszych pierwszych wspólnych rekolekcji w Tymieniu nad morzem. Kiedy poprosiliśmy Was o posługę animatorską natychmiast odpowiedzieliście TAK. Była to Oaza cudów. Posługa na kolejnych wspólnych rekolekcjach i oazach modlitwy, godziny przygotowań, wspólnej modlitwy i wielkiej nadziei. Dawałaś tyle serca, pracy w te przygotowania. Byłaś zawsze otwarta na drugiego człowieka i z wielką miłością przytulałaś do serca wszystkich,  aby dawać nadzieję i radość. Tak wiele jeszcze chcielibyśmy napisać o  Tobie…

Czytaj więcej...


Jesienna Oaza Modlitwy „Życie w świetle”
Ten rok jest dla mnie wyjątkowo bogaty w formację: 8 dniowe rekolekcje ignacjańskie, 16 - dniowa Oaza Rodzin, trwający kurs biblijny, wkrótce 4 dniowe rekolekcje dla szafarzy z żonami...
Codziennie jestem na Mszy Świętej.
Nie rozumiałam dlaczego Bóg daje mi, tak duże pragnienie, by jechać na Jesienną Oazę Modlitwy.
Teraz wiem, zostałam obdarowana łaską MIŁOŚCI OBLUBIEŃCZEJ.
Dotąd czułam, że jestem ukochaną CÓRKĄ, o którą troszczy się najlepszy OJCIEC w Niebie. Czułam pokój w sercu, bezpieczeństwo i ufność w Boży Plan na moje życie... i czego chcieć więcej?
Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak pragnęłam, by moje serce mocniej zabiło, ożywiło się i poczuło niesamowitą czułość, intymność, jak pragnęłam poczuć się OBLUBIENICĄ.
Tego wszystkiego doznałam w trakcie dotknięcia Najświętszym Sakramentem... bijące żywo serce i ogarniająca błoga MIŁOŚĆ.
Kiedy wylosowałam Słowo Boże dla mnie – Iz 62,5... poczułam się do końca obdarowana i szczęśliwa,że przyjęłam zaproszenie.
Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę,
tak twój Budowniczy ciebie poślubi,
i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy,
tak Bóg twój tobą się rozraduje.
Do tego wszystkiego czas na dzielenie się życiem z nowo poznanymi małżeństwami, które nie są członkami Domowego Kościoła, czas radości i poznawania różnych dróg do Boga.
Treści, usłyszane na kazaniach, konferencjach i namiocie spotkania pracują we mnie cały czas.
CHWAŁA PANU!
Małgosia

świadectwa

LINK do świadectw z rekolekcji prowadzonych przez Diakonię Modlitwy w 2021 r.

,,Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci”

Chcielibyśmy podzielić się doświadczeniem miłości Ojca jakiej doznajemy każdego dnia, a o której mało się mówi- ,,Ojciec nie jest znany, nie modli się do Niego, nie myśli się o Nim”. Jadąc na rekolekcje do Czarnej Góry niczego nie oczekiwałam. Byłam otwarta na to co Pan mi da. W czasie pandemii i ograniczeń, zamknięcia, lęku i strachu przed wirusem chcieliśmy jeszcze raz wraz z mężem Arkiem i dziećmi doświadczyć wspólnoty. Pobyć razem. Podzielić się wiarą.

Czytaj więcej...

Mam na imię Iwona.

Na rekolekcje "On pocieszy wasze serca" pojechałam z oczekiwaniem, że Bóg uzdrowi mnie z moich leków, których mam dosyć sporo. Nie czas i miejsce, by je wszystkie wymieniać.

Gdy mieliśmy dzień o wyrzekaniu się wszystkiego, co nas oddziela od Boga, co nas ogranicza w tym, by w pełni być Jego dzieckiem, pomyślałam, że podczas wieczornej adoracji po prostu wypowiem na głos, że wyrzekam się lęków. Niestety, a może stety, zaraz na początku adoracji, ktoś powiedział, że wyrzeka się swoich leków.... pomyślałam sobie: jak to, przecież to ja miałam to powiedzieć.

Czytaj więcej...

Trudno opisać w kilku zdaniach ile łask otrzymałam podczas uczestnictwach w rekolekcjach

w Czarnej Górze „On pocieszy wasze serca”.

Planowaliśmy wyjazd na zupełnie inne rekolekcje i byliśmy już zapisani. Kiedy kolejny raz przeglądałam stronę DK i zauważyłam temat tych rekolekcji wiedziałam, że to rekolekcje szczególnie dla mnie.

Jesteśmy małżeństwem od 42 lat, mamy troje dorosłych dzieci i aktualnie sześcioro

wnucząt. W Domowym Kościele jesteśmy od 35 lat.

Czytaj więcej...

Rekolekcje prowadzone przez przecudowną Diakonię Modlitwy "On pocieszy wasze serca" były niesamowite - pełne mocy Ducha, radości i silnego dotknięcia Jezusa… Bóg mocno działał przez Słowo Boże, sakramenty, adorację Najświętszego Sakramentu, Namiot Spotkania. Do końca życia zapamiętam niesamowicie poruszające świadectwa – zarówno te podczas konferencji jak i rozmów w grupach dzielenia. Najmocniej jednak Bóg dotykał mojego serca przez żywą, wspólnotową  modlitwę, a były nią przepełnione całe rekolekcje.  

Czytaj więcej...

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 maj 2024

Ruch Światło-Życie
 • Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

  24 maja obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Wezwał do tego papież Benedykt XVI w 2007 roku. Zaproponowany przez niego dzień nie jest przypadkowy, gdyż wówczas przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która jest patronką najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chinach, znajdującego się w Sheshan, na obrzeżach Szanghaju. W odpowiedzi na apel papieża 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej

  Zapraszamy do udziału w wolontariacie długoterminowym w Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem! To niepowtarzalna okazja, aby połączyć służbę na rzecz Ruchu Światło-Życie z odpoczynkiem w przepięknych pienińskich górach! W Centrum Ekologii Integralnej stawiamy na holistyczne podejście do ekologii, które uwzględnia zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i troskę o rozwój duchowy i społeczny. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Relacje z COM-u

  W dniach 17-20 maja 2024 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka. Fotorelacje na foto.oaza.pl Jak było?

  Artykuł Relacje z COM-u pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.