Ruch Światło-Życie - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry
Relacje ze spotkań Domowego Kościoła
Kochani! Serdecznie dziękujemy za wspólne przeżycie wczorajszego Mikołajkowego Dnia Wspólnoty! To był naprawdę piękny czas! Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy tak pięknie włączyli się w jego oprawę! Szczególnie ogromne podziękowania dla naszych oazowych Dzieci! Pięknie zaprezentowały swoje jakże cudowne Boże Talenty !
Do zobaczenia za rok!
Aleksandra Ślązak
Dziękujemy Panu Bogu za wspólną Eucharystię na której zgromadziliśmy się 05.12.2021 w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu zarówno bezpośrednio jak i dzięki transmisji online ze strony parafialnej.
Po adoracji Najświętszego Sakramentu i namiocie spotkania rozpoczęła się Msza Św. której przewodniczył ks. Tomasz Rak Moderator Rejonowy DK w koncelebrze z ks. Piotrem Dyduchem Moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie diecezji gliwickiej.
Do wszystkich uczestników kazanie wygłosił ks. Piotr Dyduch. Po Eucharystii odwiedził nas Św. Mikołaj z prezentami dla dzieci i dorosłych.
Niech będzie Pan Bóg błogosławiony ZDJĘCIA
Zorganizowany przez Ruch Światło Życie na terenie w Szkoły Podstawowej nr3 "Bieg Sanarytański" dla uczenia 100. rocznicy urodzin patrona szkoły ks. F.Blachnickiego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w śród uczniów i nawet ich rodziców.
Liczne konkurencje sportowe i konkursy, pozwoliły młodzieży bliżej popznać postać patrona swojej szkoły i zrozumieć i poznać idee przez niego głoszone.
Wśród uczniów i nauczycieli pojawiły się głosy o potrzebie kontynuowania również w następnych latach tej inicjatywy.
Po niżej znajduje się podziękowanie od Dyrekcji Szkły za zorganizowanie tego wydażenia.
Dziękujemy Panu Bogu za wspólną Eucharystię na której zgromadziliśmy się 06.12.2020 w kościele MP Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu zarówno bezpośrednio (W RAMACH LIMITÓW) jak i dzięki transmisji YouTube ze strony parafialnej parafialnej
Kościół pomieścił wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć bezpośrednio w naszym spotkaniu. Po przywitaniu i zapaleniu świecy OAZY przez naszą parę rejonową Grażynę i Sławka Kubackich, konferencję na temat Nowego Człowieka wygłosił ks. Tomasz Rak.
Naszej Eucharystii przewodniczył ks. Adrian Ziaja nasz Moderator Rejonowy w koncelebrze z ks. Mateuszem Batogiem wikarym z goszczącej nas parafii i moderatorem Diakonii Modlitwy oraz o. Leszkiem Szkudlarkiem z Zabrza, który opiekuję się wieloma kręgami DK i nigdy nie odmawia uczestnictwa w organizowanych przez nasz Ruch rekolekcjach.
Brakowało nam bardzo spotkań w grupach podczas Dnia Wspólnoty na i oczywiście wspólnej Agapy...
Niech będzie Pan Bóg błogosławiony .
Link do zdjęć TUTAJ
Radość z przeżywania Tajemnicy Wcielenia przeżywaliśmy podczas kolędowania w diecezjalnej wspólnocie Domowego Kościoła wraz z księdzem biskupem Andrzejem Iwaneckim.
Przybyliśmy licznie w sobotę 11 stycznia 2020 r. do parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Lublińcu, do Ojców Oblatów.
Rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w czasie której kazanie wygłosił ks. bp Andrzej wskazując na ważne zasady komunikowania się w małżeństwie i z innymi ludźmi. W procesji z darami szli nowi członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ze swoimi deklaracjami i złożyli je na ręce biskupa.Po mszy zaproszono nas do drugiego skrzydła budynku oblackiego, gdzie w przytulnej sali, śpiewając kolędy i degustując wspaniałe wypieki przywiezione z domu, mogliśmy odnowić znajomości i podyskutować na temat naszych diakonijnych posług.
„Kto się boi, niech wraca do domu”
Tym razem dzień wspólnoty miał miejsce w parafii Matki Boskiej Piekarskiej w Opatowicach. Ponieważ odbywał się pod hasłem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na wstępie Danusia i Teodor Niemcowie odnieśli się do słów Jana Pawła II sprzed czterdziestu lat: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co zagraża ludzkiej godności”, które podchwycił ksiądz Blachnicki i przygotowywał przez rok ludzi do podjęcia krucjaty. W 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, Ojcu Świętemu wręczono w Nowym Targu Księgę Wyzwolenia z wpisami pierwszych chętnych do podjęcia krucjaty.
REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY
„Dusza nasza jak ptak się wyrwała z sidła ptaszników, sidło się porwało, a my jesteśmy wolni” (Ps.124,7)
W niedzielę, 20.10.2019 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Kamila (stary kościół przy zakonie ojców Kamilianów) odbył się rejonowy dzień wspólnoty pod hasłem: „MOJA NIEWOLA I MOJA WOLNOŚĆ”. O godzinie 13.30 rozpoczęła się modlitwa w kościele. O 13.35 Rafał Blazy wygłosił konferencję na powyższy temat. Poruszył cztery aspekty:
- porównał kondycję człowieka do gry w piłkarzyki – nie jesteśmy jak one, skaczący na pręcie tam i z powrotem, z patrzącym na to biernie Bogiem, mamy wolną wolę, która pozwala nam się poruszać w różnych kierunkach,
- jesteśmy też jak dziecko z czekoladą, które idzie do ojca i pyta, czy może ją zjeść. On pozwala, ale czasem wie, że czekolada może nam zaszkodzić i wtedy nie pozwala jej zjeść,
- następny symbol to statua wolności – z koroną na głowie i z pochodnią w ręce. Korona to symbol naszej królewskości i wolności. Chrystus na krzyżu też miał koronę jako król, ale nie zszedł z krzyża, mimo, że był kuszony, ale był posłuszny Ojcu,
Szczęść Boże,
W niedzielę 9 grudnia przeżywaliśmy nasz rejonowy Dzień Wspólnoty, którego tematem było Wzrastanie – dzieło Boga i ludzi.
Po modlitwie na rozpoczęcie DW wysłuchaliśmy konferencji Rafała Blazego, który sięgnął do źródłosłowu wyrazu „wzrastanie”, podkreślając część „zrastanie” i tłumacząc, że mamy dążyć do „zrastania się” z Panem Bogiem. Taka jedność potrzebuje, abyśmy się ogałacali z tego, co niepotrzebne, zewnętrze i co przeszkadza w tym celu.