foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Skomielna Cz.W dniach 18-24.01.2020 w Skomielnej Czarnej uczestniczyliśmy w rekolekcjach ORAR I.

Parą prowadzącą byli Marzena i Maciej Petela, a moderatorem był O. Krzysztof Antoniewicz. .

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem rekolekcji. Zawsze przeszkodą w podjęciu ostatecznej decyzji był problem z zaplanowaniem i otrzymaniem urlopu w pracy i wymówki, że to jeszcze nie ten czas, że może później.

Po wybraniu rodzaju i terminu rekolekcji postanowiliśmy się zapisać i powierzyliśmy tą sprawę Panu Bogu. W niedługim czasie otrzymaliśmy informację o udzieleniu urlopu.

 

Pierwszego dnia rekolekcji w czasie wolnym, wybraliśmy się na spacer podczas którego pojawiło się wiele wątpliwości dotyczących:

 • naszego bycia w Domowym Kościele- czy jest to nasza droga?
 • Naszej posługi jako pary prowadzącej- czy należycie ją wypełniamy, czy się po prostu do niej nadajemy?
 • Jakie są perspektywy istnienia i rozwoju naszego kręgu?
 • I wiele innych .

Pierwsza konferencja prowadzona przez Marzenę i Maćka przyniosła odpowiedzi na większość postawionych przez nas podczas spaceru pytań. Tak jakby byli z nami na spacerze… Usłyszeliśmy, że nie mamy narzekać i rozpamiętywać co nam nie wychodzi, tylko zacząć od zmiany siebie . Zadali proste pytanie : „ A rozmawialiście z Jezusem? Co on na to ? Idźcie i spytajcie.”

Pokazali nam na nowo fundamenty i zasady Domowego Kościoła, przypominając, po co wstąpiliśmy na tą drogę. Świadectwo wiary, jakie głoszą swoją postawą , jest odzwierciedleniem ich życia, przez co ich wiara jest czymś żywym i prawdziwym co prowadzi do Chrystusa.

Konferencje O. Krzysztofa uzmysłowiły nam, jak jesteśmy dla siebie ważni, jak powinniśmy o siebie nawzajem dbać, jak pielęgnować swoją miłość, na której czele zawsze musi być Bóg . Jak Bóg jest blisko nas, to i my jesteśmy blisko siebie. Bardzo ujmujący i budujący przez to, że nieszablonowy był również sakrament pojednania, który uwolnił nas od wielu trosk o stan duszy i zaległych obciążeń.

Podczas tych rekolekcji udało nam się w ciszy, spokoju, w miłości i w obecności Boga szczerze porozmawiać podczas dialogu małżeńskiego. Bardzo dużo łez popłynęło, ale te łzy były pewnym oczyszczeniem, co doprowadziło do przewartościowania priorytetów w naszym życiu. Zrozumieliśmy, że musimy więcej czasu poświęcić rodzinie i małżonkowi oraz dbać o wzajemne relacje. Uświadomiliśmy sobie, że musimy pracować nad naszą relacją z Panem Bogiem, rozmową z Jezusem i Duchem Świętym.

Rekolekcje były nam bardzo potrzebne aby mocniej otworzyć się na kontakt z Bogiem, na umocnienie swoich uczuć wobec współmałżonka, na rozpoczęcie nowej drogi poprzez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz dały siłę i więcej odwagi w posłudze animatorów kręgu.

Karina i Marek Kowalczyk

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

12 lipiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Rekolekcje na Kopiej Górce
  W tym roku na Kopiej Górce planujemy podczas wakacji następujące rekolekcje: 27 lipca – 6 sierpnia KODA 7–23 sierpnia Oaza Nowego Życia I stopnia dla dorosłych 26–30 sierpnia Oaza Rekolekcyjna Diakonii 1–17 września Oaza Nowego Życia I oraz II stopnia dla dorosłych Więcej informacji i zapisy: dor.kgorka@oaza.pl Ponadto w terminie 19–24 sierpnia odbędą się u 

  Czytaj więcej
 • Wolne ośrodki na rekolekcje wakacyjne
  Wolne ośrodki na rekolekcje: archidiecezja łódzka, Porszewice, tel. 42 211 8500 diecezja łowicka, Spała, tel. 512 268 354 diecezja tarnowska: domy w Gródku n. Dunajcem, Starym Sączu, Szczawnicy, Ciężkowicach, Krynicy Zdroju, Czchowie i Lubaszowej, szczegóły tutaj archidiecezja gnieźnieńska, Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny w Rościnnie, tel. 665 831 865 Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów Kluczbork, kontakt: kluczborksercanie@gmail.com, więcej informacji 

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy III stopień oazy – rekolekcje last minute
  Międzynarodowa Diakonia Ewangelizacji i Wyzwolenia „Drogocenna Perła” Mt 13,46 Ruchu Światło-Życie Zaprasza na Oazę Nowego Życia III° w Rzymie 17.07-02.08.2020 Warunki uczestnictwa w Oazie III°: ukończona formacja deuterokatechumenalna II°; udział w KWC zgłoszenie pisemne (list, fax, e-mail), potwierdzone przez moderatora diecezjalnego prosimy przesyłać do 10 lipca na adres: MDE „Drogocenna Perla” Mt 13,46 Bewegung Licht-Leben 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.