foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Rekolekcje organizowane przez Diecezję Gliwicką w roku 2024.

"Ewangelizacja nie jest mówieniem o Bogu. Ewangelizacja, to jest przemawianie Boga do człowieka".

Ks. Franciszek Blachnicki

1. Oaza Rodzin I st. : 05.07.2024r. - 20.07.2024r. w Ptakach koło Nowogrodu

w Ośrodku "CARITAS BLIŹNIM", na terenie diecezji łomżyńskiej. Ośrodek jest położony w malowniczym zakątku obszaru chronionego krajobrazu, nad rzeką Pisą 20 km od Łomży. Otoczenie sprzyja zarówno wyciszeniu, jak i aktywnemu spędzeniu czasu z rodziną.

Zapraszamy na te rekolekcje wszystkie rodziny, które pragną pogłębić więź z Panem Jezusem oraz pogłębić duchowość małżeńską, nie tylko rodziny, które są już we wspólnocie Domowego Kościoła. 

Moderator: ks. Paweł Kowalik - ksiądz odpowiedzialny za rejon tarnogórski

Para prowadząca: Barbara i Witold Markowie

Zgłoszenia: Barbara i Witold Markowie

tel. Basia - 507 502 555, Witek - 512 516 020

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2. Oaza Rodzin III st. :15.07.2024r. - 31.07.2024r. w Sandomierzu,

w Diecezjalnym Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis”.

Serdecznie zapraszamy rodziny Domowego Kościoła,

które uczestniczyły w rekolekcjach formacyjnych I i II stopnia DK

do udziału w kolejnym kroku formacji podstawowej - oazie rodzin III stopnia.

Treścią rekolekcji III stopnia jest odkrywanie i przeżycie Tajemnicy Kościoła

oraz odnalezienie swojego miejsca w Jego Wspólnocie.

Moderator: ks. Klaudiusz Mann

Para prowadząca: Katarzyna i Janusz Kułaczowie

Zgłoszenia: Katarzyna i Janusz Kułaczowie

kom.: Kasia - 662 670 676, Janusz - 600 274 007

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Oaza Modlitwy 22-24 marca 2024 r. , Kluczbork

Serdecznie zapraszamy do zapisów na wiosenną oazę modlitwy, organizowaną w ośrodku rekolekcyjnym "Przystań" w Kluczborku przez  Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej. W marcu 2024 r. w naszej diecezji i parafiach rozpocznie się Kongres Eucharystyczny, dlatego przewodnim tematem oazy modlitwy będzie Eucharystia.  

Rekolekcje prowadzić będzie ks. dr Tomasz Przybyła, moderator Diecezjalnej Diakonii Modlitwy oraz Joanna i Marek Glück.

Kontakt - Joanna 509115613, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Oaza Modlitwy dla Mężczyzn "Gdy brat twój zawini przeciwko tobie" - o upomnieniu braterskim i przebaczeniu, Kluczbork, termin 19-21.04 2024 r.
"Gdy brat twój zawini przeciwko tobie" Łk 17,3 - o upomnieniu braterskim i przebaczeniu.
Jak w chrześcijański sposób poradzić sobie w sytuacji, gdy zostaliśmy oszukani, wykorzystani, pomówieni czy staliśmy się ofiarą mobbingu? Temat jest odpowiedzią na dylematy, o których rozmawialiśmy podczas poprzedniej oazy modlitwy dla mężczyzn.  Tym razem będziemy mówić między innymi o: - przebaczeniu, które uwalnia serce od nienawiści, ale nie jest równoznaczne z godzeniem się na bycie ofiarą, 

- obowiązku upominania, jego różnych formach, które nie mają nic wspólnego z zemstą, 

- egzekwowaniu swoich praw, świadomości i strzeżeniu swoich granic. Termin:  19-21.04 2024 r.

Miejsce: Ośrodek PRZYSTAŃ DLA RODZIN W KLUCZBORKU, ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork, https://www.domrekolekcyjnykluczbork.pl/

Zaprasza Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło- Życie Diecezji Gliwickiej. ks. dr Tomasz Przybyła, opiekun diakonii, Jarosław Myśliwski, odpowiedzialny za diakonię, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 600-964-957

5. ORAR II stopnia, czyli Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin w Czarnej Sędziszowskiej w terminie 26-31.08.2024 r.

ORAR II stopnia czyli Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin przygotowuje do posługi animatorów w kręgach Domowego Kościoła i w szczególny sposób poświęcona jest zadaniom i odpowiedzialności pary animatorskiej. Przedstawiana jest także droga dochodzenia do świętości w małżeństwie oraz formacja w Domowym Kościele. Na rekolekcje można przyjechać już w okresie pilotowania, a najlepiej po przeżyciu Oazy Nowego Życia I stopnia.
Rekolekcje rozpoczynają się 26 sierpnia w poniedziałek po południu i kończą 31 sierpnia obiadem. 
Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym DK diecezji rzeszowskiej "KANA", położonym w kompleksie leśnym sprzyjającym kontemplacji i przemyśleniom, ale też wypoczynkowi. 
Prowadzący: ks. dr Tomasz Przybyła, Joanna i Marek Gluck
Zapisy: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 509115613

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 maj 2024

Ruch Światło-Życie
 • Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

  24 maja obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Wezwał do tego papież Benedykt XVI w 2007 roku. Zaproponowany przez niego dzień nie jest przypadkowy, gdyż wówczas przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która jest patronką najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chinach, znajdującego się w Sheshan, na obrzeżach Szanghaju. W odpowiedzi na apel papieża 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej

  Zapraszamy do udziału w wolontariacie długoterminowym w Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem! To niepowtarzalna okazja, aby połączyć służbę na rzecz Ruchu Światło-Życie z odpoczynkiem w przepięknych pienińskich górach! W Centrum Ekologii Integralnej stawiamy na holistyczne podejście do ekologii, które uwzględnia zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i troskę o rozwój duchowy i społeczny. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Relacje z COM-u

  W dniach 17-20 maja 2024 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka. Fotorelacje na foto.oaza.pl Jak było?

  Artykuł Relacje z COM-u pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.