foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Oaza Rodzin III st. 

termin: 01.08. - 17.08. 2022 r.

miejsce: Sandomierz

Moderator: ks. Marek Olekszyk

zgłoszenia: Kasia i Janusz Kułacz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: Kasia - 662 670 676;  Janusz - 600 274 007

 

ORAR I st.

termin16.07.2022-23.07.2022 r..

Ptaki k. Nowogrodu

Moderator: ks. Tomasz Przybyła

Zgłoszenia: Joanna i Marek Glück

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: Asia - 509115163;  Marek - 502346418

 

Rekolekcje tematyczne „Tańcem Chwalmy Pana”

Termin: 3-10.07.2022

Miejsce: Dębki nad morzem (ośrodek Zmartwychwstańców)

Moderator: O. Leszek Szkudlarek MI

Zgłoszenia: Bożena i Janusz Majewscy; 

Zapisy: www.majewscy.eu

 

Rekolekcje tematyczne : „ W domu Ojca” - jak posługiwać darami i charyzmatami?

Diakonia Modlitwy diecezji gliwickiej zaprasza wszystkich, którzy mają pragnienie pogłębienia swojego życia duchowego w posługiwaniu darami i charyzmatami we wspólnotach naszego ruchu.

Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej. ” Gal 4,6-7

Rekolekcje organizowane są dla dorosłych, małżeństw i rodzin Domowego Kościoła, którzy służą w różnych diakoniach, aby ich posługa owoc obfity i trwały przynosiła. Stanowią pomoc do odkrywania swojego miejsca i drogi w ruchu.

Odbędą się w Ośrodku w Czarnej Górze k.Bukowiny Tatrzańskiej w dniach: 01 - 07 sierpnia 2022 r.

Rekolekcje poprowadzą: ks. Tomasz Przybyła, Joanna i Jacek Koch DDM
Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekolekcje tematyczne  - „ On pocieszy wasze serca.” Ef 6, 22b

Diakonia Modlitwy diecezji gliwickiej zaprasza wszystkich, którzy są spragnieni, słabi, zatroskani, zranieni, aby przyszli do Źródła i zanurzyli się w Wodzie Życia, aby pozwolili Bożej Miłości na uleczenia serca.

„Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego,

gdyż Jemu zależy na was.” 1P 5,7

Rekolekcje organizowane są dla dorosłych, studentów, małżeństw, rodzin Domowego Kościoła i nie tylko, dotyczą uzdrowienia wewnętrznego. Odbędą się w Ośrodku w Czarnej Górze k.Bukowiny Tatrzańskiej w dniach: 23 - 31 lipca 2022 r.

Rekolekcje poprowadzą: ks. Tomasz Przybyła, Joanna i Jacek Koch DDM
Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekolekcje Diakonii Liturgicznej organizowana przez Darka Gołkowskiego i Diakonię Liturgiczną:
Informacje ogólne:
-termin: 05-10.07.2022
-miejsce: Diecezjalny Dom Formacyjny w Nysie przy ul. Emilii Gierczak 2
-tematyka: Liturgia Godzin, czyli brewiarz

 

 

 

 

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

10 czerwiec 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.