foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Ruch Światło-Życie

Co to jest Ruch Światło-Życie?

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło - Życie jest starochrześcijański symbol ΦΩΣ (czyt.: FOS), ΖΩΗ (czyt.: ZOE) - gr. słowa światło-życie splecione literą omega, tworzące krzyż.

W znaku tym zawarty jest postulat jedności między światłem które otrzymujemy od Boga a naszym życiem - to światło otrzymane w Bożym Słowie i modlitwie musi stawać się treścią życia, nie może pozostać martwą literą, nie może być tak, że wiara swoje, a życie swoje.

Jest to też znak Chrystusa, w którego życiu najpełniej objawiło się światło miłości Boga i Jego zbawczego planu, dopełniającego się w Kościele. Jest on również wezwaniem do całkowitego oddania się Chrystusowi - Panu i Zbawicielowi, aby wraz z Nim - kierując się prawem życiodajnej śmierci - budować Kościół Żywy, poczynając od tego Kościoła, który jest w człowieku - za cenę umierania "starego człowieka".

Dalej - poprzez wydanie siebie dla braci na wzór Ukrzyżowanego Pana i budowanie wspólnoty Kościoła przez nieustanne przekreślanie siebie, aż do zjednoczenia na wzór Maryi z Chrystusem w godzinie Krzyża - źródła życia dla całego Kościoła. Znak "Fos-Zoe" jest również znakiem mocy, mocy Ducha Świętego, która dokonuje w człowieku tego, co dla jego naturalnych sił jest niemożliwe - sprawia w nim jedność światła i życia.

EucharystiaKWC


Rekolekcje tematyczne Domowego Kościoła "Tańcem Chwalmy Pana" 9-16.07.2023
Zastanawiasz się, czy można połączyć sprawy tak różne jak taniec i modlitwa?

Można, aby to poznać zapraszamy Was na takie rekolekcje.

 W trakcie rekolekcji pragniemy zanurzyć się w różańcowych tajemnicach światła a także będziemy pracować nad poprawą komunikacji małżeńskiej. Oprócz części formacyjnej będzie także czas dla rodziny ok. 5 godzin i dzień wycieczkowy.

 Zapraszamy małżeństwa oraz rodziny z dziećmi i młodzieżą...

Czytaj więcej...

seminarium

modlitewneDziś 3. piątek miesiąca a to znaczy, że spotykamy się na wspólnej modlitwie w kaplicy przy Konwikcie o 20.00.
Serdecznie zapraszamy!
Diecezjalna Diakonia Modlitwy

gosiakrzysiuBóg jest miłością. Bóg jest prawdą. Bóg jest prawdziwą miłością. Świat Boga jest światem miłości i prawdy, nie ma prawdy poza miłością. Człowiek nie jest spełniony bez miłości i nie doświadczy prawdy, będąc daleko od Boga.

Orędzia z Nieba.  św.Charbel

Dziękujemy za 36 lat naszego doświadczania Miłości Bożej we Wspólnocie Domowego Kościoła

Boże nasz Ojcze, Ty z miłości i dla miłości stworzyłeś każdego z nas , połączyłeś nasze serca i stworzyłeś  z nas jedność w miłości do siebie i do Ciebie Boże. Dziękujemy za dar naszego życia, małżeństwa i rodzicielstwa, cud życia Kasi i Remigiusza. Za powołanie nas do budowania naszej jedności i miłości małżeńskiej  z Jezusem we wspólnocie  Domowego Kościoła. Dziękujemy za świętych kapłanów św,Charbela i św. Ojca Pio,  bardzo bliskich naszemu sercu w naszym życiu,wstawienników i przewodników przyjęcia Woli Bożej w naszych sercach, zwłaszcza w ostatnich miesiącach zmagania się z chorobą. 

Czytaj więcej...

DW SólejówekSerdeczne pozdrowienia z Sulejówka!

W ubiegły weekend odbyła się Oaza Jedności Diakonii Liturgicznej w Sulejówku pod Warszawą. Oaza zgromadziła przedstawicieli z 15 diecezji. Naszą wspólnotę reprezentowało 5 osób.

Mieliśmy okazję uwielbić Pana Boga w Liturgii, podzielić się swoimi doświadczeniami i planami. Była także tradycyjna pielgrzymka do grobu Ks. Wojciecha Danielskiego, wielkiego liturgisty i następcy Ojca Franciszka w posłudze Moderatora Krajowego.

LINK do zdjęć

Z pamięcią w modlitwie

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna

Ps. Zapraszamy na nasze spotkania!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

668-401-564

21-28 stycznia 2023 r.

Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy Stajenka w Rzepiskach

Ośrodek jest położony na pograniczu Tatr i Magury Spiskiej, znany z pięknych widoków na szczyty Tatr Bielańskich i Wysokich.

Organizuje: Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej

Czego spodziewać się po Szkole modlitwy wstawienniczej? Tylko tego co sprzyja budowaniu więzi z Panem Bogiem.

Dlatego będzie dużo modlitwy: wspólnotowej liturgicznej i spontanicznej, indywidualnej, ale też wstawienniczej.

Czytaj więcej...

bal2023

KWC_Blachnicki

Podkategorie

ks. Franciszek Blachnicki:

O świadectwie

 

Jeżeli uwierzyliśmy w Chrystusa naprawdę,
to musimy mieć pokój.
Jeżeli uwierzyliśmy w Chrystusa,
a mimo to lękamy się jeszcze ciągle różnych rzeczy,
to znaczy, że jeszcze w pełni, w sensie biblijnym
nie uwierzyliśmy w Chrystusa. [...]
Jeżeli rzeczywiście wierzymy,
to wtedy nasze życie
samo przez się staje się świadectwem.
Jeżeli potrafię pójść do tych ludzi,
z którymi się spotykam,
a którzy są kłębkiem nerwów,
czują się zagubieni
i nie potrafią sprostać problemom życiowym,
jeżeli potrafię wobec nich pokazać
ten pokój głęboki
płynący z uwierzenia w Ewangelię Chrystusa,
to wtedy jest to świadectwo,
które może tym ludziom pomóc.
Jeżeli natomiast ja sam wpadam w ich styl lęku,
narzekania, zabezpieczania się,
to moje świadectwo jest negatywne -
pokazuję im,
że wiara na nic się nie przyda w konkretnym życiu,
bo nie rozwiązuje problemów.

 

Tu znajdziesz świadectwa ludzi, którzy którzy byli z nami na rekolekcjach i Oazach Modlitwy.

 

 

 

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

05 luty 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.