Ruch Światło-Życie - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry
Diakonia Miłosierdzia – prowadzi jej członków do stawania się świadkami Bożego Miłosierdzia przez czyn, słowo i modlitwę i inspiruje innych do takiej postawy wobec potrzebujących.
Łk.6, 36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Dz. 742 „Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdza, czyn, słowo, modlitwa”.
„W 1980 r. Jan Paweł II ogłosił Encyklikę o Bożym Miłosierdziu Dives in misericordia. Ks. Franciszek formułując wskazania VI Krajowej Kongregacji Ruchu z 1 marca 1981 r., napisał: „Odkryliśmy tę encyklikę jako przewodnika naszej pracy. Pragnęlibyśmy, aby wszyscy uczestnicy Ruchu i wszystkie istniejące w nim wspólnoty, a także wakacyjne oazy – wzięły do ręki, a potem do serca tę encyklikę, jako dar papieża i światło, które musimy starać się uczynić życiem”.
Wyzwolenie przez prawdę jako podstawowe dzieło miłosierdzia!
(Prawda, Krzyż, Wyzwolenie s.106, F.Blachnicki)
Pierwszą prawdą Kościoła jest miłość Chrystusa. Tejże miłości, która posuwa się do przebaczenia i do daru z siebie, Kościół jest sługą i pośrednikiem wobec ludzi. Stąd też tam, gdzie Kościół jest obecny, musi być także obecne miłosierdzie Ojca. W naszych parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach, w ruchach, gdziekolwiek są chrześcijanie, każdy powinien odnaleźć oazę miłosierdzia.
Kochany Święty Mikołaju!
W tym roku 10 Jubileusz Wirtualnej Choinki.
Te wszystkie dobre i piękne chwile wydarzyły się dzięki Tobie, Mikołaju.
Bardzo Ci dziękujemy!
Po raz kolejny chcemy Cię prosić abyś zechciał wziąć udział w tej akcji.
Dzieci, rodziny, osoby samotne, starsze... Jak co roku czekają na ten gest Miłości.
Aby każdy z nich mógł Jej doświadczyć chcemy Cię prosić o dwie rzeczy:
Renifery z www.wirtualnachoinka.pl
Największym hamulcem w dawaniu pomocy innym
jest przekonanie, że nikt jej nie potrzebuje.
Nie myśl tak.
Jest wiele osób, które czeka na Twój gest.
Fragment listu od mamy dziecka, które czeka na prezent:
Od prawie 14 lat choruję, zbliżam się do dializ i ewentualnie przeszczepu nerki. Moje życie jest codzienną walką dla mojej córki, której nie jestem w stanie zapewnić nawet wymarzonego prezentu pod choinkę czy urodziny które ma w styczniu. Córka chodzi do szkoły podstawowej jest bardzo wrażliwym dzieckiem, uwielbia rysować i marzy o zestawie kredek artystycznych, które widziałyśmy w sklepie dla plastyków...
Ty także możesz zostać Świętym Mikołajem
wirtualnachoinka.pl
Organizatorzy akcji
Zapraszamy na koncert charytatywny który odbędzie się w dniu 27 stycznia 2019r. w kościele MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. W czasie koncertu zbierane będą datki na leczenie Ewy Szeligi.
Ewa przez długi czas wraz z mężem Adamem była w kręgu DK w naszym Rejonie. Jest żoną, mamą trójki dzieci, katechetką.
Od dwóch lat walczy z rakiem piersi. Po półrocznej remisji nastąpił rozsiew nowotworu i Ewa podjęła kolejną walkę - z ogromną szansą na zwycięstwo.
Jeśli ktoś chciałby pomóc Ewie zebrać pieniądze na nierefundowaną część leczenia, to poniżej widoczne są dane do przelewu. W tej walce liczy się każda złotówka.
ZAPROSZENIE i numer konta fundacji wspierającej Ewę znajduje się poniżej...
Drodzy Przyjaciele!
W tym roku podczas Rekolekcji w Ptakach dane nam było poznać Ewę i Sebastiana Jaworowskich wraz dziećmi- Amelką i Olkiem, którzy to jeszcze kilka lat temu walczyli z choroba nowotworową ich syna właśnie.
Olek został cudownie uzdrowiony poprzez zawierzenie swojej choroby Jezusowi Miłosiernemu i modlitwę Jezu Ufam Tobie!
Jako wotum wdzięczności za powrót do zdrowia Olka jego tata Sebastian i cała rodzina bardzo zaangażowali się w budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci.
Dotarliśmy wczoraj do Wałbrzycha z zapowiadanym w zeszłym tygodniu transportem darów.
Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze auto znów było zapakowane pod sam dach oraz tym, dzięki którym możemy tu na miejscu zrobić jeszcze dodatkowe zakupy dla świetlicy i dla dzieci z wałbrzyskiego Sobięcina. Bardzo, bardzo dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy dar :)
W najbliższy weekend jedziemy do Wałbrzycha z kolejnym transportem dla Kuźni Talentów.
Tym razem wieziemy ze sobą przede wszystkim środki czystości:
płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, szampony, mydła w płynie, mydła w kostkach itp. oraz produkty spożywcze:mąka, cukier, makarony (!), kasza, mleko itp.
Ubrań spłynęło do nas w ostatnim czasie bardzo dużo, więc o więcej na razie nie prosimy, chyba że dla małych dzieci i niemowląt - to zawsze się przydaje w sporych ilościach.
Wyjeżdżamy wieczorem w piątek 7 października.
W połowie grudnia prosiliśmy Was o pomoc w akcji głosowania na filmik internetowy promujący wałbrzyską świetlicę Kuźnia Talentów. Znamy już wyniki akcji. Niestety w tym roku nie udało się uzyskać dofinansowania dla świetlicy w ramach Project for Awesome. Film o Kuźni Talentów zajął ostatecznie 40 pozycję spośród ponad 900 propozycji z całego świata biorących udział w akcji. Wiedzieliśmy, że zeszłoroczne 15 miejsce będzie trudne do powtórzenia, zwłaszcza, że akcja z roku na rok zdobywa coraz większą popularność - rośnie ilość przedsięwzięć starających się o wsparcie, choć przybywa też sponsorów (w ciągu zaledwie 48 godzin w puli znalazło się aż 1,5 miliona dolarów!). Tym niemniej bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim klikającym i wspierającym!
Szczytny cel przyświecający naszej zabawie zgromadził jak zwykle, pełną salę niezwykle hojnie usposobionych gości.
Naszą zabawę uświetniali, znani już za pewne wszystkim wodzireje, niezawodni krzewiciele wezwania do "modlitwy tańcem", Bożena i Janusz Majewscy.
Naszą aukcję charytatywną poprowadziły z wielką fantazją, Danka i Nina Niemiec.
Na zaproszenie i prośbę ks. Krystiana Hajduka, pochodzącego z Suchej Góry, już po raz drugi było mi dane przebywać na Ukrainie, tym razem w parafii św. Trójcy w Zinkowie.
Na początek trochę historii parafii Zinków (Diecezja Kamieniec Podolski) w której gościliśmy przez 7 dni.
Parafia położona jest ok. 70 km na północ od Kamieńca Podolskiego. Kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, początkowo był prawdopodobnie drewniany z połowy XV w. Obecny murowany gmach powstał w połowie XVIIw. Kilkakrotnie był niszczony.