foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

W połowie grudnia prosiliśmy Was o pomoc w akcji głosowania na filmik internetowy promujący wałbrzyską świetlicę Kuźnia Talentów. Znamy już wyniki akcji. Niestety w tym roku nie udało się uzyskać dofinansowania dla świetlicy w ramach Project for Awesome. Film o Kuźni Talentów zajął ostatecznie 40 pozycję spośród ponad 900 propozycji z całego świata biorących udział w akcji. Wiedzieliśmy, że zeszłoroczne 15 miejsce będzie trudne do powtórzenia, zwłaszcza, że akcja z roku na rok zdobywa coraz większą popularność - rośnie ilość przedsięwzięć starających się o wsparcie, choć przybywa też sponsorów (w ciągu zaledwie 48 godzin w puli znalazło się aż 1,5 miliona dolarów!). Tym niemniej bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim klikającym i wspierającym!

W najbliższą niedzielę wybieramy się znów do Wałbrzycha z małym transportem darów...

Jeśli znajdziecie w swoich domach takie dziecięce zimowe drobiazgi jak: czapki, szaliki, rękawiczki, skarpetki itp. (oraz np. łyżwy), chętnie odbierzemy je od Was w dowolny dzień. Wiem, że piszę tym razem nieco późno, ale jeśli macie coś takiego pod ręką lub znalezienie w zakamarkach szaf, piwnic czy strychów nie wymaga zbyt wiele czasu, dajcie nam znać, najlepiej telefonicznie, a na pewno uda nam się podjechać w któryś wieczór przed niedzielą....

Poza tym Fundacja posiada już status organizacji pożytku publicznego, więc od tego roku można przekazywać na jej rzecz 1% podatku, do czego również gorąco zachęcamy. Zwłaszcza, że kondycja dachu budynku, w którym znajduje się świetlica, nadal jest bardzo zła, tak jak pisałem w grudniu. Koszt remontu to ok. 100 tys. zł, czyli ogromna kwota. Mieliśmy nadzieję, że jej część będzie można pokryć dzięki Project for Awesome, ale skoro tym razem się nie udało, trzeba będzie w jakiś inny sposób zebrać tę sumę.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za całe Wasze wsparcie, liczne dary, a także przelewy pieniężne, które każdego miesiąca docierają do Wałbrzycha od szeregu osób z Tarnowskich Gór i okolicy! Siostry Niepokalanki w ramach podziękowania modlą się za wszystkich darczyńców, zwłaszcza podczas specjalnej mszy świętej 21 dnia każdego miesiąca.

Pozdrawiam

Winicjusz
tel. kontaktowy do Magdy: 535-959-186

Dane Fundacji:

Fundacja Edukacyjna im. siostry Wandy Garczyńskiej

Pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych, tel. (+48) 603-669-556

Konto fundacji: PKO B.P. 55102050950000500201522549

KRS: 0000424484

P. S. Poniżej zamieszczam również tekst maila, który otrzymaliśmy od Beaty Rudnickiej, dawnej wychowanki szkoły sióstr Niepokalek oraz głównej koordynatorki akcji promowania filmiku Fundacji w ramach Project for Awesome. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej m. in. o projekcie, warto przeczytać :)

...................................................................................................................................

Drodzy Przyjaciele Dzieciaków z Wałbrzycha

Znamy już wynik grudniowej akcji Project for Awesome 2015. Tym razem NIE UDAŁO SIĘ nam zdobyć w tym konkursie dofinansowania dla dzieci z wałbrzyskiej Fundacji Siostry Garczyńskiej.

Smutno nam, bo wrodzone lenistwo buntuje się wobec konieczności  wykrzesania energii  na znalezienie innego sposobu sfinansowania remontu dachu świetlicy. Dla przypomnienia- dach nad świetlicą jest koszmarnie spróchniały, miejscami dosłownie dziurawy. A jest to jedyne miejsce, w którym około 30stka naprawdę potrzebujących dzieci codziennie ma schronienie i ciepły posiłek.

Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na naszą świetlicę (a wiem, że w tym roku bywało to naprawdę skomplikowane). Dziękuję tym, którzy nagłaśniali, namawiali przyjaciół. Dziękuję także za dobre słowa, które płynęły do nas mailami i na facebooku. Nawet nie wiecie jak bardzo były potrzebne!

Niestety spróchniały dach wciąż zagraża dalszemu losowi świetlicy dla dzieciProszę, dorzućmy się do remontu. Może uda się nam zebrać chociaż na 'wkład własny' do starania się o jakieś dofinansowanie. Potraktujmy te dzieci jak CZŁONKA RODZINY W POTRZEBIE. Są tego warte. Grosz do grosza i uratujemy świetlicę dla tych dzieciaków! Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej, Pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych, Konto fundacji: PKO B.P. 55102050950000500201522549, Dla datków spoza Polski: SWIFT Banku: BPKOPLPW,IBAN: PL 55 1020 5095 0000 5002 0152 2549

I proszę w tym roku przeznaczcie 1% PODATKU na Fundację Garczyńskiej. Wystarczy wpisać: KRS: 0000424484.Nasza fundacja została już wpisana na listę OPP http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,opp,3666.html!

A  teraz o tym, daczego mimo wszystko nie jest nam smutno- bo dofinansowanie dostały naprawdę wspaniałe inicjatywy. Warto wspomnieć choćby kilka z nich:

 1. Straszliwa rzeczywistość głodu w krajach trzeciego świata i organizacja, która  ratuje życie poważnie niedożywionych dzieci.  http://www.actionagainsthunger.org/

 2. Dzieci dotknięte rakiem zagrażającym życiu i organizacja, która finansuje ich leczenie.  http://www.tswgo.org/

 3. Wielopokoleniowy ciąg braku edukacji, braku pracy, braku normalnego życia i organizacja, która finansuje naukę dziewczętom z krajów trzeciego świata, dzięki czemu zdobywają jako pierwsze w rodzinie wykształcenie. https://www.shesthefirst.org/

 4. Katastrofy przychodzą nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie. Zostają po nich ruiny a wśród nich czekający na ratunek ludzie. Ale jest organizacja, która ratuje zdrowie i życie w regionach dotkniętych kataklizmami na całym świecie. http://www.directrelief.org/

 5. Wstrząsające historie peruwiańskich bezdomnych ‘dzieci ulicy, które żeby żyć muszą albo kraść albo sprzedawać siebie i organizacja, która wyciąga te dzieci z ulicy i umieszcza je w tworzonych przez siebie rodzinnych domach dziecka. http://notforgotten.org/

Oprócz tego udało się tak znakomitym  i znanym organizacjom jak Lekarze Bez Granic, Fundacja Malali (to ta znana na całym świecie, nagrodzona Noblem, pakistańska dziewczynka, która została niemal śmiertelnie raniona za chęć zdobywania edukacji).

Jest nadzieja dla świata, skoro są jeszcze ludzie, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok czyjegoś nieszczęścia. I to niezależnie skąd pochodzą i gdzie to nieszczęście się dzieje. W 2014 roku Project for Awesome dał Fundacji Garczyńskiej ponad 15 tys. $. W tym roku pokazał nam ile dobrych spraw dzieje się na tym, czasem straszliwym, świecie. To także jest wartość!

Pozdrawiam Was gorąco w ten zimowy czas z nadzieją na Waszą pomoc

Beata Rudnicka

PS. Dla ciekawskich: Moi Drodzy- głosując na nasz filmik otarliście się o Prawdziwe Znakomitości:) Kojarzycie Johna Greena? Tego pisarza od 'Gwiazd naszych wina' i 'Papierowych miast' (1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa 2013 a ekranizacja 2014 a w 2015 nominacja do Oskara)? W roku 2014 został uznany przez magazyn Time za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. To właśnie on razem ze swoim bratem Hankiem założyli Project for Awesome i od 2007 roku, co roku, w grudniu organizują na You Tube zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 maj 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na rekolekcje w czasie wakacji 2020
  W czasie tego okresu wakacji i urlopów w roku 2020, który jak sami doświadczamy jest inny niż wszystkie poprzednie, zapraszam na rekolekcje w życiu codziennym. Nie wiadomo czy będą organizowane rekolekcje w tym roku, czy wszyscy chętni dadzą radę pojechać gdzieś „na miejsce pustynne”, na rekolekcje, na odpoczynek, aby wzmocnić swojego ducha, stąd ta właśnie 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.