foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

hospicjumDrodzy Przyjaciele!

 W tym roku podczas Rekolekcji w Ptakach dane nam było poznać Ewę i Sebastiana Jaworowskich wraz dziećmi- Amelką i Olkiem, którzy to jeszcze kilka lat temu walczyli z choroba nowotworową ich syna właśnie.

Olek został cudownie uzdrowiony poprzez zawierzenie swojej choroby Jezusowi Miłosiernemu i modlitwę Jezu Ufam Tobie!

Jako wotum wdzięczności za powrót do zdrowia Olka jego tata Sebastian i cała rodzina bardzo zaangażowali się w budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci.


 
Całe to ogromne przedsięwzięcie, jakim jest budowa Hospicjum dla dzieci w Wilnie, w którym przez kilka lat mieszkała Orędowniczka Bożego Miłosierdzia Święta Siostra Faustyna Kowalska i gdzie powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, prowadzi przy ogromnym wsparciu Sebastiana i wielu ludzi dobrej woli, bardzo charyzmatyczna siostra Michaela Rak, która już w roku 2012 zbudowała w Wilnie pierwsze hospicjum dla dorosłych.

Ale do rzeczy: Bardzo chcielibyśmy  przy Waszej pomocy wesprzeć to ogromne dzieło budowy Hospicjum dla dzieci!

W naszej  głowie zrodził się pomysł,  aby w trakcie odbywającego się w Tarnowskich Górach w dniach 14-16.12.2018 Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizować zbiórkę na rzecz budowy Hospicjum właśnie!
Urząd Miasta wyraził zgodę :) (Juppii !!!), dał nam miejsce i możemy rozpocząć przygotowania do  jarmarku:). Cała zbiórka zostanie zgłoszona przez nas oficjalnie w MSWiA.  Na marginesie: już nad tym pracujemy:)

 Pomysłów na Jarmark mamy wiele, m.in:


- wypiek własnoręcznych domowych ciast, pierniczków i ich sprzedaż ( Sanepid też wyraził zgodę :) I tutaj potrzebujemy chętnych, aby te ciasta upiec!

-loteria fantowa  ( potrzebne są zabawki, jak np. pluszaki, gry,  itp;  mogą być używane, byle zadbane i czyste)

- sprzedaż rękodzieła ( np ręcznie robionych aniołków, bombek i innych bibelotów :)- tutaj dobrze byłoby pogadać np. z wychowawcami klas naszych dzieci - może zrobiłyby coś na plastyce dla nas :)

- przeprowadzenie kwesty (tutaj potrzebni są chętni, bo całe Wydarzenie trwa trzy dni i dobrze, abyśmy się zmieniali co kilka godzin. Chcemy też "wyrobić" hospicyjne identyfikatory, dlatego bardzo prosimy chętnych, aby zgłaszali się do nas jak najszybciej:) )

To, jak wypadnie ta kwesta zależy od naszego wspólnego zaangażowania, dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Jak możecie zgłosić swoją pomoc?

Najlepiej dzwońcie/ piszcie bezpośrednio:

a) do mnie, czyli Oli Ślązak tel.  507 333 596; email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez msg!
 
b) oraz Kasi i Damiana Siekańców, tel. do Kasi: 509 922 099; email do Damiana dla odmiany :)      : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez msg

Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze pomysły!  Może ktoś chciałby zaśpiewać kolędy na jarmarku? Wtedy ze sceny moglibyśmy nagłośnić zbiórkę :)

Więcej o całej idei budowy Hospicjum znajdziecie na stronie:

https://www.hospisas.lt/?lang=pl

A o cudownej siostrze Michaeli Rak, którą mamy nadzieję gościć już wkrótce w Tarnowskich Górach  możecie usłyszeć/zobaczyć  poniżej:

https://dziendobry.tvn.pl/…/skad-siostra-zakonna-bierze-fin…

Szczerze polecamy Wam również fantastyczny film  Kingi Dębskiej o wileńskim Hospicjum pt. "Tu się żyje":

https://vod.tvp.pl/video/tu-sie-zyje,tu-sie-zyje,39587832

Głęboko wierzymy, że będzie to cudowny czas i bardzo liczymy na Wasze wsparcie:)
Cudownego dnia!

Kasia i Damian oraz Ola i Błażej

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 maj 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na rekolekcje w czasie wakacji 2020
  W czasie tego okresu wakacji i urlopów w roku 2020, który jak sami doświadczamy jest inny niż wszystkie poprzednie, zapraszam na rekolekcje w życiu codziennym. Nie wiadomo czy będą organizowane rekolekcje w tym roku, czy wszyscy chętni dadzą radę pojechać gdzieś „na miejsce pustynne”, na rekolekcje, na odpoczynek, aby wzmocnić swojego ducha, stąd ta właśnie 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.