foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Trudno opisać w kilku zdaniach ile łask otrzymałam podczas uczestnictwach w rekolekcjach

w Czarnej Górze „On pocieszy wasze serca”.

Planowaliśmy wyjazd na zupełnie inne rekolekcje i byliśmy już zapisani. Kiedy kolejny raz przeglądałam stronę DK i zauważyłam temat tych rekolekcji wiedziałam, że to rekolekcje szczególnie dla mnie.

Jesteśmy małżeństwem od 42 lat, mamy troje dorosłych dzieci i aktualnie sześcioro

wnucząt. W Domowym Kościele jesteśmy od 35 lat.

 

W styczniu tego roku Bóg zabrał do siebie naszego trzyletniego wnuczka.

Do końca ufałam, że Pan go uzdrowi. Był otoczony modlitwą rodziny, przyjaciół z całej Polski

i nie tylko. Pan miał jednak inne plany. Po śmierci wnuczka nie było we mnie pretensji,

żalu czy złości. Było mi po prostu smutno i bardzo tęskniłam. Przecież nie raz usypiał w moich ramionach.

Już pierwszego dnia rekolekcji uświadomiłam sobie jak mało modlę się do Boga Ojca,

a przecież jestem jego umiłowanym dzieckiem, wie o mnie wszystko i troszczy się o mnie.

I tak każdy kolejny dzień odkrywał przede mną na nowo od dawne znane, ale chyba nie do końca

dobrze rozumiane postawy- skruchy, przebaczenia, które jest tak bardzo ważne dla naszych bliźnich

i nas samych. Zrozumiałam jak bardzo często wydawało mi się, że już wybaczyłam ale nie zrobiłam tego sercem.

Dzień w którym wyrzekaliśmy się złego i naszych uzależnień od bardzo różnych słabości, podkreślił wagę słów - „ W Imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się…” - , które wypowiedziane z sercem są bardzo pomocne w walce z pokusami.

Uwielbialiśmy też Pana Boga, za jego dobroć, za piękny świat jaki nam podarował i za ofiarę Chrystusa na Krzyżu.

Szczególnym dniem był dla mnie dzień uzdrowienia.

W czasie modlitwy wstawienniczej usłyszałam od modlących nade mną słowa, które są dla mnie pociechą i wskazaniem na przyszłość. Byłam zdumiona ich trafnością na mój temat.

W tym dniu rozważaliśmy ewangelię o kobiecie cierpiącej na krwotok.

Nie umiem tego wyjaśnić, ale chodziłam cały ten dzień powtarzając w myślach obym się tylko Jego płaszcza dotknęła. Jakież było moje zdziwienie i wielkie przeżycie, kiedy na naszej wspólnotowej modlitwie wieczornej zobaczyłam rozłożony ornat, a w nim Monstrancję z Przenajświętszym Sakramentem. I dotknęłam Jego szat...

Po raz pierwszy od styczniu mogłam mówić o zmarłym wnuczku bez łez.

Był też wspaniały dzień kiedy udzielaliśmy wszyscy sobie nawzajem błogosławieństwa .

Codziennie też przed wieczorną modlitwą słuchaliśmy poruszających świadectw życia, które utwierdzały mnie w przekonaniu o wielkim działaniu Boga Ojca w naszym życiu i jak ON pomaga nam w trudnych sytuacjach życiowych.

Całe rekolekcje towarzyszyła nam wspaniała diakonia muzyczna, która dla mnie była prawdziwym wsparciem w modlitwie i otwarciu się na działanie Ducha Świętego.

Chociaż nas to nie dotyczy zbudowana też jestem diakonią wychowawczą.

Dzieci codziennie poznając kolejne cnoty na podstawie listu od KRÓLA dążyły do Jego Tronu.

W ostatnim dniu rekolekcji była audiencja. Każda rodzina z dziećmi podchodziła do specjalnie przygotowanego miejsca gdzie oddawała hołd Królowi w Najświętszym Sakramencie.

Dzieci otrzymywały listy od Króla i jako Jego dzieci korony na głowę.

My dorośli na zakończenie rekolekcji również otrzymaliśmy przepiękny list od Króla, ułożony z fragmentów Pisma św. przygotowany przez parę prowadzącą Joasię i Jacka.

Boże błogosław prowadzących, błogosław wszystkich uczestników !

Za owocny czas na rekolekcjach bardzo dziękuję.

Chwała Panu !

Anna z Bydgoszczy

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

19 kwiecień 2024

Ruch Światło-Życie
 • Centralna Oaza Matka 2024

  W dniach 17-20 maja zapraszamy do Krościenka nad Dunajcem na Centralną Oazę Matkę. 📝 Zapisy uczestników przez: sekretariat@oaza.pl będą trwać do 14 maja i zasadniczo odbywają się za pośrednictwem moderatorów diecezjalnych Ruchu. 💸 Koszty organizacyjne udziału w COMie wynoszą 20 zł od osoby, 35 zł od małżeństwa. 🛏 W sprawie noclegów w Centrum KWC oraz 

  Czytaj więcej

  Artykuł Centralna Oaza Matka 2024 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • ONŻ I stopnia w Zakopanem

  Międzynarodowa Diakonia Ewangelizacji i Wyzwolenia „Drogocenna Perła” zaprasza na Oazę Nowego Życia I°  w ZAKOPANEM 28.06-14.07.2024 Warunek uczestnictwa w Oazie I°: przygotowanie przez ewangelizację Koszt Oazy: 1410 zł. Zabrać ze sobą:  Pismo Święte, Różaniec, zeszyt, wygodne buty, ubrania do chodzenia po górach i godne ubrania na Eucharystię (dla kobiet: spódnica, sukienka) Zgłoszenia pisemne do 10.06.24 

  Czytaj więcej

  Artykuł ONŻ I stopnia w Zakopanem pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Międzynarodowa ONŻ I stopnia w Barcelonie

  MDEW „Drogocenna Perła” Mt 13,46 Ruchu Światło-Życie Zaprasza na Międzynarodową Oazę Nowego Życia I°  w BARCELONIE 27.08-12.09.2024 Warunki uczestnictwa: dla I° – przygotowanie przez ewangelizację i potwierdzenie zgłoszenia przez moderatora diecezjalnego; Koszt Oazy: 500 euro (+ dojazd) Zabrać ze sobą:  Pismo Święte, Różaniec, zeszyt, wygodne obuwie, strój kąpielowy, odpowiednie stroje na Eucharystię. Zgłoszenia pisemne na 

  Czytaj więcej

  Artykuł Międzynarodowa ONŻ I stopnia w Barcelonie pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.