foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Kolejne świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy w Wiśle.
Gdy tylko dowiedziałam się, że jest wyjazd na rekolekcje wiedziałam, że mam tam być, że to dla mnie. Bardzo chciałam jechać i ruszyłam na oazę modlitwy “Życie w świetle” w Wiśle. Zaraz po przyjeździe na miejsce, gdy weszłam do pokoju przyszedł strach, ból i lęk - zobaczyłam dwa łóżka i obraz z dzieciństwa. Zobaczyłam ojczyma, który przenosi mnie śpiąca do siebie i molestuje. Ten obraz rozłożył mnie całkowicie, nie umiałam sobie z tym poradzić. W pierwszym momencie chciałam uciec, zrezygnować, w drugim byłam gotowa się z tym zmierzyć.
Przeniesiono mnie do innego pokoju, ale nie umiałam się pozbierać, łzy wyciekały ze mnie w czasie każdej modlitwy, podczas śpiewania pieśni, podczas Mszy Św. Tylko Jezus się liczył, tylko Jego miłości chciałam. I stało się to podczas wieczornej modlitwy, z której chciałam zrezygnować.
Gdy dotarłam i zobaczyłam, jak ksiądz przykłada Najświętszy Sakrament do serca ludzi poczułam miłość Bożą. Ta miłość była wszędzie. Z niecierpliwością czekałam na swoją kolej. Na kolanach wypowiedziałam słowa: ,,Jezu Ty przecież wiesz, że kocham Cię, tylko Ciebie. Pragnę Twej miłości.” Serce moje wypełniło się miłością i radością. W tej jednej sekundzie został zabrany mój ból, lęk, strach, złość, wstyd. Grzechy zostały mi wybaczone. Wszystko co mnie oddalało od Boga wypełniło się miłością i radością, której nigdy nie doświadczyłam. Jezus do mnie mówił. Pokazywał mi ludzi, którzy mnie skrzywdzili a ja błogosławiłam im. Oni wszyscy byli przy Bogu. On też przebaczył mi moje grzechy. Doświadczyłam miłosierdzia Bożego. Nawet sobie żartowaliśmy. Pokazał mi jak działał w moim życiu: był w rękach starszego brata, który uratował mi życie, gdy byłam dzieckiem i młodszego brata, który wskazał mi drogę do Niego, i wciąż mi pomaga. Miłość Boga naszego nie ma granic. Jest bezwarunkowa.
Dziękuję Ci Jezu, że jesteś, że kochasz każdego z nas bez wyjątku.
Nasz Pan wyciągnął mnie z ciemności ku światłu. Chwała Panu. Dziękuję że mogłam być na tych rekolekcjach. Dziękuję organizatorom i uczestnikom tych rekolekcji. Z Panem Bogiem
Krystyna
fot. Bartosz Płonka

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 maj 2024

Ruch Światło-Życie
 • Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

  24 maja obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Wezwał do tego papież Benedykt XVI w 2007 roku. Zaproponowany przez niego dzień nie jest przypadkowy, gdyż wówczas przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która jest patronką najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chinach, znajdującego się w Sheshan, na obrzeżach Szanghaju. W odpowiedzi na apel papieża 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej

  Zapraszamy do udziału w wolontariacie długoterminowym w Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem! To niepowtarzalna okazja, aby połączyć służbę na rzecz Ruchu Światło-Życie z odpoczynkiem w przepięknych pienińskich górach! W Centrum Ekologii Integralnej stawiamy na holistyczne podejście do ekologii, które uwzględnia zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i troskę o rozwój duchowy i społeczny. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Relacje z COM-u

  W dniach 17-20 maja 2024 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka. Fotorelacje na foto.oaza.pl Jak było?

  Artykuł Relacje z COM-u pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.