foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Świadectwa z rekolekcji i spotkań modlitewnych

gosiakrzysiuBóg jest miłością. Bóg jest prawdą. Bóg jest prawdziwą miłością. Świat Boga jest światem miłości i prawdy, nie ma prawdy poza miłością. Człowiek nie jest spełniony bez miłości i nie doświadczy prawdy, będąc daleko od Boga.

Orędzia z Nieba.  św.Charbel

Dziękujemy za 36 lat naszego doświadczania Miłości Bożej we Wspólnocie Domowego Kościoła

Boże nasz Ojcze, Ty z miłości i dla miłości stworzyłeś każdego z nas , połączyłeś nasze serca i stworzyłeś  z nas jedność w miłości do siebie i do Ciebie Boże. Dziękujemy za dar naszego życia, małżeństwa i rodzicielstwa, cud życia Kasi i Remigiusza. Za powołanie nas do budowania naszej jedności i miłości małżeńskiej  z Jezusem we wspólnocie  Domowego Kościoła. Dziękujemy za świętych kapłanów św,Charbela i św. Ojca Pio,  bardzo bliskich naszemu sercu w naszym życiu,wstawienników i przewodników przyjęcia Woli Bożej w naszych sercach, zwłaszcza w ostatnich miesiącach zmagania się z chorobą. 

Czytaj więcej...

Kolejne świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy w Wiśle.
Gdy tylko dowiedziałam się, że jest wyjazd na rekolekcje wiedziałam, że mam tam być, że to dla mnie. Bardzo chciałam jechać i ruszyłam na oazę modlitwy “Życie w świetle” w Wiśle. Zaraz po przyjeździe na miejsce, gdy weszłam do pokoju przyszedł strach, ból i lęk - zobaczyłam dwa łóżka i obraz z dzieciństwa. Zobaczyłam ojczyma, który przenosi mnie śpiąca do siebie i molestuje. Ten obraz rozłożył mnie całkowicie, nie umiałam sobie z tym poradzić. W pierwszym momencie chciałam uciec, zrezygnować, w drugim byłam gotowa się z tym zmierzyć.
Przeniesiono mnie do innego pokoju, ale nie umiałam się pozbierać, łzy wyciekały ze mnie w czasie każdej modlitwy, podczas śpiewania pieśni, podczas Mszy Św. Tylko Jezus się liczył, tylko Jego miłości chciałam. I stało się to podczas wieczornej modlitwy, z której chciałam zrezygnować.
Gdy dotarłam i zobaczyłam, jak ksiądz przykłada Najświętszy Sakrament do serca ludzi poczułam miłość Bożą. Ta miłość była wszędzie. Z niecierpliwością czekałam na swoją kolej. Na kolanach wypowiedziałam słowa: ,,Jezu Ty przecież wiesz, że kocham Cię, tylko Ciebie. Pragnę Twej miłości.” Serce moje wypełniło się miłością i radością.

Czytaj więcej...


Jesienna Oaza Modlitwy „Życie w świetle”
Ten rok jest dla mnie wyjątkowo bogaty w formację: 8 dniowe rekolekcje ignacjańskie, 16 - dniowa Oaza Rodzin, trwający kurs biblijny, wkrótce 4 dniowe rekolekcje dla szafarzy z żonami...
Codziennie jestem na Mszy Świętej.
Nie rozumiałam dlaczego Bóg daje mi, tak duże pragnienie, by jechać na Jesienną Oazę Modlitwy.
Teraz wiem, zostałam obdarowana łaską MIŁOŚCI OBLUBIEŃCZEJ.
Dotąd czułam, że jestem ukochaną CÓRKĄ, o którą troszczy się najlepszy OJCIEC w Niebie. Czułam pokój w sercu, bezpieczeństwo i ufność w Boży Plan na moje życie... i czego chcieć więcej?
Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak pragnęłam, by moje serce mocniej zabiło, ożywiło się i poczuło niesamowitą czułość, intymność, jak pragnęłam poczuć się OBLUBIENICĄ.
Tego wszystkiego doznałam w trakcie dotknięcia Najświętszym Sakramentem... bijące żywo serce i ogarniająca błoga MIŁOŚĆ.
Kiedy wylosowałam Słowo Boże dla mnie – Iz 62,5... poczułam się do końca obdarowana i szczęśliwa,że przyjęłam zaproszenie.
Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę,
tak twój Budowniczy ciebie poślubi,
i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy,
tak Bóg twój tobą się rozraduje.
Do tego wszystkiego czas na dzielenie się życiem z nowo poznanymi małżeństwami, które nie są członkami Domowego Kościoła, czas radości i poznawania różnych dróg do Boga.
Treści, usłyszane na kazaniach, konferencjach i namiocie spotkania pracują we mnie cały czas.
CHWAŁA PANU!
Małgosia

Skomielna Cz.W dniach 18-24.01.2020 w Skomielnej Czarnej uczestniczyliśmy w rekolekcjach ORAR I.

Parą prowadzącą byli Marzena i Maciej Petela, a moderatorem był O. Krzysztof Antoniewicz. .

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem rekolekcji. Zawsze przeszkodą w podjęciu ostatecznej decyzji był problem z zaplanowaniem i otrzymaniem urlopu w pracy i wymówki, że to jeszcze nie ten czas, że może później.

Po wybraniu rodzaju i terminu rekolekcji postanowiliśmy się zapisać i powierzyliśmy tą sprawę Panu Bogu. W niedługim czasie otrzymaliśmy informację o udzieleniu urlopu.

Czytaj więcej...

Z początkiem bieżącego roku odczuwałem bardzo silny kryzys. Właściwie już Święta Bożego Narodzenia były dla mnie bardzo smutne. Trudno mi było doświadczyć obecności Boga.
Ale wiem dobrze, że modliła się za mnie rzesza ludzi, dobrych ludzi, na których mogę zawsze liczyć.
Od przeszło roku nie potrafiłem spać. Powodem był nasilający się ból ręki, barku. Nie potrafiłem leżeć na prawej stronie. Jednak to nie koniec. Nie chciało mi się chodzić do pracy, którą niedawno zmieniłem. Nie umiałem się wdrożyć. Odczuwałem niesamowity stres, zamykałem się na ludzi, głownie tych, z którymi pracowałem – jeśli można to nazwać pracą. Wciąż kłębiły się we mnie najczarniejsze myśli. Korzystał z tego Zły, który szalał wokół mnie jak tylko chciał.
Przełamaniem czarnej sytuacji, był okres, gdy mój najmłodszy syn, Kubuś przystępował do sakramentu I Komunii Świętej.

Czytaj więcej...

Bogu niech będą dzięki za błogosławiony czas łaski. On to zaprosił nas do "sanatorium" swojej Miłości do pięknej górskiej miejscowości Czarna Góra. To tutaj pod okiem najlepszego personelu, któremu przewodniczył ojciec "ordynator" Ks. Leszek Szkudlarek, wraz z Asią i Jackiem oraz wspaniałą diakonią "terapeutów" Pan leczył i pocieszał nasze serca. Dziękujemy za tyle wspaniałych chwil "duchowego SPA" przed Najświętszym Sakramentem, gdzie w modlitwie indywidualnej i wspólnotowej byliśmy poddawani przemieniającym promieniom Jego łaski, która przenikała do dna serca.

Czytaj więcej...

Na "trójkę" do centrum Wrocławia pojechałam z przeświadczeniem, że będzie to wielki trud, ale wart wysiłku, bo na pewno będzie to czas błogosławiony, pełen radości, pokoju i Bożej obecności. I rzeczywiście tak było. Tak gdzieś do 12 dnia. A potem zaczęłam odpadać. Szatan zaczął sączyć do mej głowy myśli, które z pozoru wyglądały na dobre i pochodzące od Boga, ale stopniowo zaczęłam się gubić, ponieważ w pewnym momencie podważył autentyczność całego mojego wcześniejszego doświadczenia Pana Boga. Modliliśmy się o Ducha Św., a ja czułam jak z każdą minutą moja wiara słabnie, jak opadam coraz niżej, a Bóg na to pozwala. W końcu przyszła myśl, że Bogu na mnie nie zależy. Jednocześnie wzrastała we mnie nienawiść do samej siebie, że daję się tak pogrążyć, ze zepsułam sobie te rekolekcje i cały trud idzie na marne.

Czytaj więcej...

czarnaŚWIADECTWO
Niech będzie uwielbiony Pan Bóg, który zaprowadził mnie i mojego męża na rekolekcje uzdrawiające: „On pocieszy Wasze serca”.
Nasz plan rekolekcyjny, ludzki, był wszak równie podniosły – mięliśmy służyć podczas Oazy Rodzin II stopnia organizowanej przez naszą, czyli włocławską diecezję. Stało się inaczej, ponieważ czułam, a raczej miałam natchnienie Ducha Św., że nam samym jest potrzebne uzdrowienie zanim będziemy innym pokazywać Boga.
To, że po zgłoszeniu się do Asi i Jacka Kochów – świetnych i świętych organizatorów i prowadzących - okazało się, że nie ma miejsca, to normalne…. . Ale czekaliśmy i …. miejsce się znalazło!

Czytaj więcej...

Na rekolekcje w Śmiechowie jechaliśmy z radością, bo odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej spędzić 2 tygodnie wakacji, by odpocząć i uczyć się żyć tak, by w swoim sercu mieć radość, pokój i pokonywać codzienne trudności znaliśmy.

Czy można poczuć się dzieckiem w każdym wieku? Wszystkie potrzeby dziecka zabezpieczają troskliwi rodzice i tak było na 1 stopniu Oazy Rodzin.

Czytaj więcej...

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 maj 2024

Ruch Światło-Życie
 • Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

  24 maja obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Wezwał do tego papież Benedykt XVI w 2007 roku. Zaproponowany przez niego dzień nie jest przypadkowy, gdyż wówczas przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która jest patronką najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chinach, znajdującego się w Sheshan, na obrzeżach Szanghaju. W odpowiedzi na apel papieża 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej

  Zapraszamy do udziału w wolontariacie długoterminowym w Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem! To niepowtarzalna okazja, aby połączyć służbę na rzecz Ruchu Światło-Życie z odpoczynkiem w przepięknych pienińskich górach! W Centrum Ekologii Integralnej stawiamy na holistyczne podejście do ekologii, które uwzględnia zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i troskę o rozwój duchowy i społeczny. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Relacje z COM-u

  W dniach 17-20 maja 2024 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka. Fotorelacje na foto.oaza.pl Jak było?

  Artykuł Relacje z COM-u pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.