foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

GosiaZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 4 listopada zmarła ś.p. Małgorzata Nieora.

Różaniec w intencji Gosi odmawiany będzie w poniedziałek 7 listopada o godz. 18 przy trumnie w kaplicy pogrzebowej, przy kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.

Msza pogrzebowa Małgosi zostanie odprawiona w kościele p.w. MB Królowej Pokoju we wtorek 8 listopada o godz. 10.00, a wcześniej o godz. 9. modlić będziemy się w kaplicy pogrzebowej. 

Złożenie do grobu nastąpi na cmentarzu komunalnym przy kościele św. Józefa.

 Pożegnanie Gosi

Jesteś już w ogrodach Pana.

Kochana Gosiu, tak wiele lat przyjaźni, wspólnych przeżyć i formacji w jednym kręgu. Niedawno zyskał on swojego patrona św. Ojca Pio, który wraz ze św. o. Charbelem, był tak bliski Tobie i Twojemu mężowi w ostatnich miesiącach Twojej ciężkiej choroby. Wraz z Twoim kochanym mężem Krzysiem, byliście w kręgach rodzin ponad 30. lat. Nigdy nie zapomnimy naszych pierwszych wspólnych rekolekcji w Tymieniu nad morzem. Kiedy poprosiliśmy Was o posługę animatorską natychmiast odpowiedzieliście TAK. Była to Oaza cudów. Posługa na kolejnych wspólnych rekolekcjach i oazach modlitwy, godziny przygotowań, wspólnej modlitwy i wielkiej nadziei. Dawałaś tyle serca, pracy w te przygotowania. Byłaś zawsze otwarta na drugiego człowieka i z wielką miłością przytulałaś do serca wszystkich,  aby dawać nadzieję i radość. Tak wiele jeszcze chcielibyśmy napisać o  Tobie…

W czasie Twojego życia towarzyszyło Ci cierpienie, a mimo to, do końca służyłaś wspólnocie. 

Jak ważny dla naszego kręgu był ostatni rok Waszej posługi, jako animatorów i jak  bardzo wtedy zawalczyliście o nas, pomagając nam od nowa odnaleźć Pana Jezusa na swojej drodze.- Bóg zapłać!.

Kiedy w ostatnich tygodniach odwiedziliśmy Cię w szpitalu w Reptach, przyszło nam pragnienie, że jak tylko poczujesz się lepiej, przygotujemy kolejną oazę modlitwy, której temat miałby brzmieć “W ogrodach Pana”. Myśleliśmy o chorych, opuszczonych i tych wszystkich, którzy pragną odpocząć w Jego ramionach.

Gosiu wierzę w to, że już jesteś w Jego ogrodach…. A kiedy przytulisz się do Jego serca i spotkasz swoich ukochanych patronów, pamiętaj o nas i wstawiaj się za nami.

Adriana i Grzegorz Machoń

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

05 luty 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.