foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

 
 
Ze szczególną radością pragniemy zaprosić wszystkich dorosłych i młodzież na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w parafii Matki Boskiej Piekarskiej, MBSiMS w Opatowicach w terminie 9-12.03.2023.
Rekolekcje te nazywane są ewangelizacyjnymi, gdyż podczas ich trwania będziemy słuchać i rozmawiać o podstawowych prawach życia duchowego. Rozważana będzie prawda o Bożej miłości do nas, o grzechu, który oddala nas od Boga i o Bożym planie zbawienia. Najważniejszym ich celem jest, aby każdy z uczestników osobiście spotkał się z Panem Jezusem i Jemu oddał swoje życie.
Rekolekcje prowadzone będą proboszcza tutejszej parafii ks. Sławomira Madajewskiego i przez księdza Tomasza Raka wraz z Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, Szkołą Nowej Ewangelizacji i innym wspólnotami parafialnymi.
Rekolekcje będą trwać od czwartku 9 marca do niedzieli 12 marca. W czasie ich trwania będzie możliwość uczestnictwa w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem, skorzystania z sakramentu pojednania, wysłuchania świadectw i nauk, a także uczestniczenia w krótkich spotkaniach w małych grupach, a nawet
zobaczenia pantomimy.
Spotkania trwać będą około 1-1,5 godziny. W czwartek, piątek i w sobotę rozpoczną się po wieczornej Mszy świętej o godz. 19, natomiast w niedzielę rekolekcje zakończą się uroczystą Eucharystią o godz. 12.00, po której zapraszamy na spotkanie przy kawie. Dokładny plan umieszczony jest na zamieszczonym plakacie, stronie parafialnej https://www.opatowice.pl/ewangelizacja2023/, w gazetce parafialnej i na zaproszeniach.
Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tych rekolekcjach, zwłaszcza że zaczyna się okres Wielkiego Postu. Na pewno warto poświęcić trochę czasu wyłącznie dla Pana Boga, który jest naszym kochającym i miłosiernym Stwórcą i Zbawicielem. Zaprośmy na nie również członków naszych rodzin, przyjaciół i znajomych.
Do zobaczenia.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 maj 2024

Ruch Światło-Życie
 • Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

  24 maja obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Wezwał do tego papież Benedykt XVI w 2007 roku. Zaproponowany przez niego dzień nie jest przypadkowy, gdyż wówczas przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która jest patronką najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chinach, znajdującego się w Sheshan, na obrzeżach Szanghaju. W odpowiedzi na apel papieża 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej

  Zapraszamy do udziału w wolontariacie długoterminowym w Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem! To niepowtarzalna okazja, aby połączyć służbę na rzecz Ruchu Światło-Życie z odpoczynkiem w przepięknych pienińskich górach! W Centrum Ekologii Integralnej stawiamy na holistyczne podejście do ekologii, które uwzględnia zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i troskę o rozwój duchowy i społeczny. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wolontariat w Centrum Ekologii Integralnej pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Relacje z COM-u

  W dniach 17-20 maja 2024 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka. Fotorelacje na foto.oaza.pl Jak było?

  Artykuł Relacje z COM-u pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.