foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Zaproszenia na spotkania

DZW2024

msza Blachnicki
Msza odbędzie się 27.02 w sobotę o 18.00 w kościele  św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
Mszę animować będzie krąg św. Jana Chrzciciela.
Podczas modlitwy o wstawiennictwo ks Blachnickiego podejdziemy do ustawionego przed prezbiterium jego obrazu.
Przed Mszą Świętą będzie można wpisać swoje intencje do Złotej Księgi Intencji.
Będzie również świadectwo osoby, która spotkała się z ks. Franciszkiem Blachnickim.
Na koniec zaśpiewamy piosenkę roku Ruchu Światło- Życie "Żywy jest Kościół Twój".
Serdecznie zapraszamy
Domowy Kościół wraz z Diakonią Wyzwolenia
Dawid i Basia Borowik para rejonowa DK
Ksiądz Paweł Kowalik moderator rejonowy DK

"....Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci ?…..’’  J 21,15
To pytanie Jezusa jest skierowane do każdego z nas.
Czy jesteś gotowy, być narzędziem Chrystusa, by ratować braci ?
...przez post od alkoholu i modlitwę.

W sobotę 13.01.2024 r. o 14.00 w Zabrzu w kościele Św. Kamila w czasie uroczystej Eucharystii w ramach spotkania kolędowego Domowego Kościoła z biskupem Stanisławem Oderem będzie możliwość złożenia deklaracji KWC na rok lub na czas istnienia KWC.
Podpisaną deklarację, można osobiście złożyć na ołtarzu w procesji z darami, lub złożyć przy darach, które będą zaniesione na ołtarz w czasie Eucharystii.
Deklaracje będą dostępne na godzinę przed Eucharystią w tylnej części kościoła.
Serdecznie zapraszamy do podjęcia decyzji.
Diakonia KWC
Barbara i Witold Markowie

Dawid i Basia Borowik para rejonowa DK
Ksiądz Paweł Kowalik moderator rejonowy DK
Kochani,
serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów - Rodzin Domowego Kościoła z rejonu lublinieckiego, na BEZALKOHOLOWY BAL KARNAWAŁOWY, organizowany w restauracji "Oblacka Przystań" w Kokotku w dniu 3 lutego 2024 roku. Będzie to czas wspólnej radości, tańca, dobrej zabawy. To okazja do spędzenia czasu z małżonkiem i przyjaciółmi ale również okazja do propagowania postawy trzeźwościowej i do dania świadectwa innym, że do pełni życia potrzeba Bożej Miłości i Radości bez alkoholu.
Zapraszamy do zapisów poprzez formularz na stronie:
 
Barbara i Witold Markowie - para diecezjalna DK

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

04 marzec 2024

Ruch Światło-Życie
 • Nie trzeba się bać tego, co nowe

  Poniższy wywiad to rozmowa z kobietą niezwykłą. Niezwykłą nie tylko dzięki swemu twórczemu talentowi. Niezwykłe było środowisko ludzi, z którymi pracowała i wspólnie zmieniała oblicze polskiego Kościoła. Niezwykła była również jej decyzja o zostawieniu tego środowiska, zrezygnowania z bycia „kimś” – po to, by podjąć nowe zadanie w nowym miejscu i stać się „nikim”. Bilans 

  Czytaj więcej

  Artykuł Nie trzeba się bać tego, co nowe pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Gizela Skop odeszła do Pana

  2 marca 2024 r., w godzinach wieczornych odeszła do Pana Gizela Maria Skop – współzałożycielka Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, muzykolog i muzyk kościelny, bliski współpracownik sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, aktywny członek zainicjowanych przez niego dzieł, członek diakonii ośrodka Marianum w niemieckim Carlsbergu. Urodziła się 10 grudnia 1939 r. w Strzybnicy (obecnie dzielnica Tarnowskich Gór), 

  Czytaj więcej

  Artykuł Gizela Skop odeszła do Pana pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Smartfon – wyzwanie naszych czasów. II edycja

  W związku z nasilającym się zjawiskiem fonoholizmu wśród młodych ludzi, spowodowanym bezrefleksyjnym korzystaniem z mediów cyfrowych, którego skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej, mamy zaszczyt zaprosić Państwa wraz z młodzieżą na wyjątkowe wydarzenie – Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo – Edukacyjne SMARTFON – WYZWANIE NASZYCH 

  Czytaj więcej

  Artykuł Smartfon – wyzwanie naszych czasów. II edycja pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.