foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

plakat

Zaproszenia na spotkania

Finał GryO godz. 16 zakończyła się Gra Miejska „Tropami ks. F. Blachnickiego”. Gra rozpoczęła się o godz. 11 i polegała na odwiedzeniu miejsc związanych z życiem ks. F. Blachnickiego. Na kolejnych etapach uczestnicy zdobywali punkty potrzebne do ułożenia hasła. Osoby, które ułożyły prawidłowo hasło, wzięli udział w losowaniu nagród...

Czytaj więcej...

Dzień WspólnotySzczęść Boże!
Serdecznie zapraszamy na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w Katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła, oraz Centrum Jana Pawła II w Gliwicach w dniu 05-09-2021r.

Plan powakacyjnego dnia wspólnoty :

14. 30 – Zawiązanie wspólnoty + przygotowanie do Mszy Św.
00 – Msza Święta
30 – Agapa
30 – Godzina Świadectw

Nie powinno Nas tam zabraknąć bo jest to również rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego Naszego Ruchu Światło-Życie.

Do zobaczenia
Pozdrawiamy Serdecznie
Ilona i Mariusz Nowiński

--
Grażyna i Sławek Kubacki

Blachnicki 100Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam wszystkie wspólnoty oazowe: kręgi Domowego Kościoła, wspólnoty młodzieżowe oraz wspólnoty dorosłych do uczestnictwa we Mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Chcemy dziękować Bogu za dar jego życia i prosić o jego rychłą beatyfikację. Uroczystości będą miały miejsce w Tarnowskich Górach, skąd pochodził ks. F. Blachnicki. Msza św. odprawiona zostanie w sobotę, 27 marca o godzinie 18, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Czytaj więcej...

RDWSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w niedzielę 14.03.2021 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach.

Plan Dnia Wspólnoty:
13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele, konferencja, przygotowanie do Eucharystii
14.00 - Eucharystia,
Przewidujemy, że udzial w Dniu Wspólnoty będzie możliwy w sposób hybrydowy. Część z nas zapewne spotka się w kościele. Pozostali bedą mogli uczestniczyć online. 

Czytaj więcej...

Kochani!

Jak już o tym pisaliśmy, 5 stycznia zmarł Ks. Jan Froelich. Ks. Jan pochodził z Tarnowskich Gór z parafii MB Królowej Pokoju. 
Był wieloletnim moderatorem, proboszczem parafii w Wiśle Głębcach, ostatnio proboszczem parafii w Bierach. 
Wielokrotnie, gdy byliśmy na rekolekcjach w "Idylli" odwiedzał nas ze swoją posługą. Wielu z nas znało Go jako gorliwego kapłana i wieloletniego oazowicza. Dlatego chcemy pożegnać Go, modląc się w Jego intencji, na Mszy św. w dniu 16 lutego o godz. 18:00, w jego rodzinnej parafii, pw. MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. 
 
Mszę św. będzie celebrował ks. Jarosław Buchenweld. 
 
Wszystkich którzy znali ks. Jana serdecznie zapraszamy. 
para rejonowa - Grażyna i Sławek Kubaccy

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 wrzesień 2021

Ruch Światło-Życie
 • Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

  Delegat KEP do spraw Ruchu Światło-Życie, ks. bp Krzysztof Włodarczyk, został mianowany biskupem ordynariuszem diecezji bydgoskiej. Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska. Komunikat Nuncjatury Bp Włodarczyk urodził się 25 lutego 1961 roku w Sławnie. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w roku 1981 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, gdzie wtedy studiowali klerycy z 

  Czytaj więcej

  Artykuł Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • OJDOR – Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

  Zapraszamy na Oazę Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Odbędzie się w dniach 8-10 października w Spale. Jej temat to: “Ojciec Franciszek i jego charyzmat w programach oazy rekolekcyjnej”. Będzie też czas na dzielenie się tym, co się działo podczas tegorocznych oaz i zastanowienie się jak to powinno wpływać na oazy w następnych latach. Koszt uczestnictwa to 

  Czytaj więcej

  Artykuł OJDOR – Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Oaza Jedności Diakonii Formacji Diakonii

  W imieniu Centralnej Diakonii Formacji Diakonii zapraszam na Oazę Jedności Diakonii Formacji Diakonii (OJDFD), która odbędzie się w dniach 2-3 października w Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Planujemy podjąć temat: posługa animatorów i odpowiedzialnych wobec uczestników, którzy budzą zaniepokojenie swoim zachowaniem (problemy psychiczne, niestandardowy sposób zachowania). Zapisy przez formularz do 26 września: https://forms.gle/wGUMrjpjh6cQSinz9 Zapraszam 

  Czytaj więcej

  Artykuł Oaza Jedności Diakonii Formacji Diakonii pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.