foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Zaproszenia na spotkania

IgnacySzczęść Boże!
Diakonia Modlitwy zaprasza na szkołę modlitwy osobistej w duchu ignacjańskim.
Ruszamy 23 września o 19:00 w kaplicy przy Konwikcie. Naszym przewodnikiem duchowym będzie ks. Tomasz Przybyła.
Gorąco Was zapraszamy. Będzie to modlitwa uważnego odkrywanie Boga w codzienności, wdzięczności i pogłębiania więzi z naszym Panem. Jest to spotkanie otwarte. Każdy jest mile widziany. W planach jest transmisja online dla tych, którzy nie mogą przyjść osobiście.
Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

Droga  Wspólnoto Domowego Kościoła

jubileuszW imieniu wspólnoty PASCHY zapraszamy na jubileusz 40 lat jej istnienia

„aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według pełni Chrystusa” (Ef 4, 13).

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w dziękczynienie Bogu za prowadzenie naszej Wspólnoty, szczególnie zapraszamy grupy i osoby z którymi łączy nas zaangażowanie w dzieła ewangelizacji - dlatego do Was kieruję to zaproszenie.

Aktualnie jesteśmy najstarszą grupą Odnowy z terenu byłej diecezji katowickiej (obecnie katowickiej, gliwickiej i opolskiej). Będziemy świętować Eucharystią, pod przewodnictwem  ks Bp Andrzeja Iwaneckiego (w sobotę 17 września o godz 14:00 w Parafii Sw Ap Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach).

W imieniu Wspólnoty Paschy - zapraszam, Jacek Tyczka 

ODB
Oaza Dzieci Bożych
 
przy parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach zaprasza na spotkania

Dla kogo?
Dzieci z klas III – VI

Kiedy?
 Każda druga i czwarta sobota miesica
godz. 15.00-16.30
najbliższe spotkanie 10.09.2022r.
Gdzie?
Salki przy parafii MB Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana
Co robimy?
pijemy OHG (Oazow Herbatkę Granulowaną ) i gadamy
śpiewamy i modlimy się
omawiamy tematy zwi zane z naszym uczestnictwem we
Mszy św.. (według materiałów Ruchu Światło- Życie)

6dziedzictwo

Czytaj więcej...

Dzień WspólnotySerdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w niedzielę 15.05.2022 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach.

Plan Dnia Wspólnoty:
godz. 14.00 - Rozpoczęcie, krótkie wprowadzenie, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Św.
Po Mszy Św. agapa w salkach w piwnicy naszego kościoła. Prosimy o przygotowanie jednego ciasta od każdego kręgu.

Od godz. 14.00 będzie możliwość oddania dzieci pod opiekę diakonii wychowawczej. Diakonia wychowawcza czeka na dzieci w salkach w piwnicy (wejście od tyłu kościoła).
Do zobaczenia,
Grażyna i Sławek Kubaccy – para rejonowa Domowego Kościoła
Ks. Tomasz Rak – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Czytaj więcej...

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

26 wrzesień 2022

Ruch Światło-Życie
 • Światło-Życie w walce o ludzką godność

  24 września 2022r. pielgrzymi z kilkunastu diecezji spotkali się na 42. Ogólnokrajowej Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W tym roku gościli w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej – „Matki Jedności i Wiary” oraz „Opiekunki Podlasia”. Na początku moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. dr Marek Sędek, przypomniał historię powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wcześniejszych dzieł 

  Czytaj więcej

  Artykuł Światło-Życie w walce o ludzką godność pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Rusza V edycja Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów

  29 października rozpocznie się organizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz Fundację “Porta Fidei” dwuletni kurs Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów. Wykłady podczas V Edycji OSE mają pomóc zrozumieć, że dzięki otwartości na współpracę z Duchem Świętym, odpowiedniemu przygotowaniu oraz dyspozycyjności, nawet niewielka wspólnota parafialna może stać się skutecznym kanałem ewangelizacji dzisiejszego świata oraz miejscem formowania 

  Czytaj więcej

  Artykuł Rusza V edycja Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Nareszcie otwieramy

  5 października, we wspomnienie św. Faustyny, w kenijskiej wiosce będzie wielkie święto. Szkoła-sierociniec SHALOM HOME, z którą współracujemy od lat, otwiera nowobudowane dormitorium dla dziewczynek. Udało się to dzięki decyzji Ruchu Światło-Życie i wsparciu z Polski. Ponad rok temu nasze oazowe i diakonijne media wypełniły wieści o tym, że ze szkoły-sierocińca SHALOM HOME mogą być 

  Czytaj więcej

  Artykuł Nareszcie otwieramy pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.