foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Zaproszenia na spotkania

Dzień WspólnotySzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w niedzielę 06.12.2020 w parafii w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach.

Temat:  Nowy Człowiek.

Plan Dnia Wspólnoty:
13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele, konferencja, przygotowanie do Eucharystii
14.00 - Eucharystia,

Przewidujemy, że udzial w Dniu Wspólnoty będzie możliwy w sposób hybrydowy.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka Utraconego

Zaproszenie na spotkania Oazy Dzieci Bożych

Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w parafii oo. Kamilianów, w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca w godz. 15.00-16.30. Najbliższe spotkanie 12 września 2020.

Pozdrawiam,

Agnieszka Markefka

DDWNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Zapraszamy,
 
wraz z moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie ks. Piotrem Dyduchem
oraz z moderatorem diecezjalnym DK ks. Jarosławem Buchenfeldem
rodziny Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie
na Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie,
który odbędzie się dnia 6 września 2020 r. o godzinie 15.30 w katedrze w Gliwicach.
Chciejmy wyrazić wdzięczność Dobremu Bogu za czas wakacji i wypoczynku,
zawierzyć Mu nowy rok formacyjny oraz radować się trwaniem we Wspólnocie Kościoła.
 
Pozdrawiamy serdecznie i czekamy,
Kasia i Janusz Kułacz
gliwicka para diecezjalna DK
BlachnickiSzczęść Boże,
 W najbliższą sobotę przypada 27 kolejnego miesiąca.
Jak co miesiąc w parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach podczas eucharystii o godzinie 18.00 będziemy dziękować za dar osoby księdza Franciszka Blachnickiego dla Kościoła, dziękować za wszystkie łaski przez sługę Bożego wyproszone jak również prosić o Jego rychłą beatyfikację,
Zachęcamy i zapraszamy do  włączenia się w modlitwę poprzez udział w tej eucharystii.
 
Kasia i Janusz Kułacz,
gliwicka para diecezjalna DK

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

24 listopad 2020

Ruch Światło-Życie
 • Nowości z budowy Centrum ekologii integralnej
  27 lipca bieżącego roku w Krościenku nad Dunajcem u stóp Kopiej Górki (w dawnym sadzie) rozpoczęła się budowa Centrum ekologii integralnej Ruchu Światło-Życie. Archiwalne zdjęcia można zobaczyć tutaj. Zapraszamy do oglądania aktualnych zdjęć. Trwa murowanie wewnętrznych ścian oraz montowanie płyt stropowych pomieszczeń dolnej kondygnacji budynku, która będzie obejmowała: salę multimedialną, zaplecze sanitarne, hol wejściowy, pomieszczenia 

  Czytaj więcej
 • 100 adopcji na 100 lat
  Diakonia Misyjna zaprasza do wspólnego przygotowania prezentu dla ks. Franciszka Blachnickiego z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Chcemy, jako członkowie i sympatycy Ruchu, zasponsorować kolejne 100 dzieci z Kenii, gdzie działamy już od lat! Project “Adopcji na odległość”, który na nowo uruchomiliśmy w zeszłym roku, przynosi już realne efekty. Widzimy to w sierocińcu SHALOM HOME, 

  Czytaj więcej
 • Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia – online – 23 – 27 listopada 2020
  Jeśli pragniesz, aby Jezus stał się w Twoim życiu mocą, wyzwolił Cię z lęku i przywrócił Ci radość – te rekolekcje są właśnie dla Ciebie! Zaplanowane rekolekcje  z powodu pandemii nie mogły sie odbyć stacjonarnie, dlatego zapraszamy online 23 – 27 listopada 2020 r. Program ; 23 listopada, 20.00 – 21.35 – zawiązanie wspólnoty, – modlitwa do Ducha Świętego, 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.