foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Zaproszenia na spotkania

RDWSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w niedzielę 14.03.2021 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach.

Plan Dnia Wspólnoty:
13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele, konferencja, przygotowanie do Eucharystii
14.00 - Eucharystia,
Przewidujemy, że udzial w Dniu Wspólnoty będzie możliwy w sposób hybrydowy. Część z nas zapewne spotka się w kościele. Pozostali bedą mogli uczestniczyć online. 

Czytaj więcej...

Kochani!

Jak już o tym pisaliśmy, 5 stycznia zmarł Ks. Jan Froelich. Ks. Jan pochodził z Tarnowskich Gór z parafii MB Królowej Pokoju. 
Był wieloletnim moderatorem, proboszczem parafii w Wiśle Głębcach, ostatnio proboszczem parafii w Bierach. 
Wielokrotnie, gdy byliśmy na rekolekcjach w "Idylli" odwiedzał nas ze swoją posługą. Wielu z nas znało Go jako gorliwego kapłana i wieloletniego oazowicza. Dlatego chcemy pożegnać Go, modląc się w Jego intencji, na Mszy św. w dniu 16 lutego o godz. 18:00, w jego rodzinnej parafii, pw. MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. 
 
Mszę św. będzie celebrował ks. Jarosław Buchenweld. 
 
Wszystkich którzy znali ks. Jana serdecznie zapraszamy. 
para rejonowa - Grażyna i Sławek Kubaccy

bp IwaneckiSzczęść Boże!

Bardzo serdecznie zapraszamy  na spotkanie kolędowe z ks. Biskupem Andrzejem Iwaneckim, które odbędzie się w Parafii Św. Jacka ( ul. Jana Matejki 1, Bytom)  w dn. 23-01-2021r. o godz.15.00.

W kościele limit osób uczestniczących w Eucharystii wnosi 80 osób ( limit nie dotyczy służby liturgicznej i kapłanów koncelebrujących).  

Musimy dostosować naszą obecność do wymaganej ilości miejsc i dlatego prosimy o  zgłaszanie chęci udziału w kolędowaniu przez formularz zgłoszeniowy.
link: https://forms.gle/opgow5pQsoq8M8dd8

Pozdrawiamy serdecznie

Grażyna i Sławek Kubaccy

Dzień Wspólnoty 06.12.2020Dziękujemy Panu Bogu za wspólną Eucharystię na której zgromadziliśmy się 06.12.2020 w kościele MP Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu zarówno bezpośrednio (W RAMACH LIMITÓW) jak i dzięki transmisji YouTube ze strony parafialnej parafialnej

Kościół pomieścił wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć bezpośrednio w naszym spotkaniu. Po przywitaniu i zapaleniu świecy OAZY przez naszą parę rejonową Grażynę i Sławka Kubackich, konferencję na temat Nowego Człowieka wygłosił ks. Tomasz Rak.

Naszej Eucharystii przewodniczył ks. Adrian Ziaja nasz Moderator Rejonowy w koncelebrze z ks. Mateuszem Batogiem wikarym z goszczącej nas parafii i moderatorem Diakonii Modlitwy oraz o. Leszkiem Szkudlarkiem z Zabrza, który opiekuję się wieloma kręgami DK i nigdy nie odmawia uczestnictwa w organizowanych przez nasz Ruch rekolekcjach. 

Brakowało nam bardzo spotkań w grupach podczas Dnia Wspólnoty na i oczywiście wspólnej Agapy...  

Niech będzie Pan Bóg błogosławiony .

Link do zdjęć TUTAJ

edmundZ wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Edmunda Jankowskiego.

22.11.2020 w nocy, na rękach żony Oli, odszedł do domu Pana.

Myślę, że większości wieloletnich członków Domowego Kościoła był znany i rozpoznawany jako "pan z długą brodą". Edmund nie tylko uczestniczył w spotkaniach kręgu, należał również do różnych katolickich stowarzyszeń, angażował się w życie swojej parafii w Konwikcie, ponieważ dla niego priorytetem były: Bóg, rodzina i Polska. Swoje poglądy konkretnie wcielał w życie. Wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka, zawsze był gotowy bliźniemu udzielić pomocy. Osierocił czworo dzieci. Pamiętajmy proszę o nim w modlitwie. Modlitwą otulmy również Olę i całą jej rodzinę prosząc o siły, zdrowie, łaski i ufność Panu Bogu.

Msza pogrzebowa drogiego nam zmarłego zostanie odprawiona w czwartek, 26.11.o godz. 10.00 w Konwikcie.

Wcześniej, w kaplicy pogrzebowej będzie odmawiany Różaniec w Jego intencji. Prosimy wszystkich o modlitwę o spokój duszy Edmunda oraz o pociechę dla Jego najbliższych.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Grażyna i Sławek Kubaccy

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

03 marzec 2021

Ruch Światło-Życie
 • Ogień dwóch serc

  Szczęść Boże drodzy Oazowicze w kraju i za granicą! Już w najbliższy piątek tj. 5.03.2021 r. rusza pierwsze czuwanie modlitewno-ewangelizacyjne w ramach ewangelizacji w okresie pandemii. Jako pierwsze odbędzie się ono w Diecezji Wrocławskiej w parafii p.w św. Bonifacego we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Ruch Światło-Życie, a uczestnikami na miejscu, zaproszone różne wspólnoty wrocławskie. Czuwanie 

  Czytaj więcej

  Artykuł Ogień dwóch serc pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia – online

  Jeśli stęskniłeś się za rekolekcjami, potrzebujesz pokrzepienia serca, chcesz doświadczyć wspólnoty, jeżeli potrzebujesz umocnienia w podejmowanej służbie, jeżeli pragniesz, aby Jezus na nowo stał się w Twoim życiu mocą, wyzwolił Cię z lęku i przywrócił Ci radość – te rekolekcje są właśnie dla Ciebie! Rekolekcje są pomyślane w formie wideokonferencji, tak by przeżywać je we wspólnocie na tyle na ile 

  Czytaj więcej

  Artykuł Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia – online pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Transmisja z 46. Kongregacji Odpowiedzialnych

  Pandemia spowodowała, że tegoroczna Kongregacja Odpowiedzialnych odbędzie się w formie on-line. Przy pomocy naszych oazowych mediów kanału OAZA TV na platformie youtube oraz naszego portalu oaza.pl można będzie wziąć udział w kongregacji oglądając transmisję na żywo. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej KO.

  Artykuł Transmisja z 46. Kongregacji Odpowiedzialnych pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.