foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Ogłoszenia ogólne

Drodzy przyjaciele z Domowego Kościoła.

Wczoraj 11.06 na Eucharystii Rozesłania z rąk Biskupa Andrzeja Iwaneckiego zostaliśmy posłani do pełnienia misji pary rejonowej w Tarnowskich Górach na następną 3 letnią kadencję. Posługę przekazali nam Grażyna i Sławomir Kubaccy. 

W związku z tym chcieliśmy się przedstawić i nagraliśmy film, do obejrzenia którego Was zapraszamy.

Dawid i Basia Borowik

To jest nasz nowy adres mailowy związany z posługą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozdrawiam
Dawid

Kochani!
W dniu wczorajszym tj. 11.05.2022 podczas spotkania animatorów Domowego Kościoła, odbyły się wybory nowej Pary Rejonowej rejonu tarnogórskiego. Na spotkaniu obecna była Para Diecezjalna Ilona i Mariusz Nowińscy. Krąg rejonowy jednomyślnie wybrał na nową Parę Rejonową Basię i Dawida Borowik.
Nowej Parze Rejonowej, która podejmie swoją posługę od września br. serdecznie gratulujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.

zmartwychwstanieCHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ - PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ 

Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Nas mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w N

Grażyna i Sławek Kubaccy para rejonowa DKas wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Naszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Drodzy oazowicze i ich przyjaciele!

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza z Parafii Św. Anny chcemy zjednoczyć się w ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Modlitwa bez granic” i razem wołać do naszego Taty o rozwiązanie konfliktu na granicy. Spotykamy się o godz. 18.00 w Kaplicy Św. Jadwigi w Tarnowskich Górach na wspólnej modlitwie różańcowej! Osiedle Kolejarza ulica Torowa 45. Czujcie się zaproszeni!

ś.p. Grzegorz PitasZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 15 kwietnia zmarł ś.p. Grzegorz Pitas.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19.04.2021r. o godz. 11 w kościele MBUCh na Os. Jana. Pół godziny wczesniej będzie modlitwa przed kościołem. Pochówek po mszy na cmentarzu w Lasowicach.
 
Grzesia znaliśmy wiele lat.
• Rodzinnie: był szczęśliwym i troskliwym mężem Gabrysi, ojcem Agnieszki, Pawła i Krzysia oraz dziadkiem gromadki wnucząt; mieszkał na tzw. „Galenbergu”, w parafii oo. Kamilianów.
• Zawodowo: jako specjalista budowlany pracował w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim.
• Muzycznie: był utalentowany głosowo (śpiewał jako bas, baryton lub tenor); potrafił grać na instrumentach dętych i na organach (przez pewien czas był organistą w Kaplicy Świętego Maksymiliana przy Piotrze i Pawle) oraz na gitarze (był animatorem muzycznym na oazach); był członkiem różnych zespołów muzycznych, wieloletnim chórzystą lasowickiej „Harmonii”, a od roku 2010 prezesem Okręgu Tarnogórskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.
• W Ruchu Światło - Życie: był zaangażowanym uczestnikiem i animatorem od czasów Oazy Młodzieżowej, a w Oazie Rodzin od powstania Kręgu parafialnego ponad 30 lat temu do dziś; należał do Diakonii ewangelizacji, Diakonii muzycznej, Diakonii modlitwy i zawsze był chętny do służby wszelakiej.
Ciekawe jest to, że na ostatnim, marcowym spotkaniu swojego Kręgu, Grzegorz dużo opowiadał o modlitwie - tej osobistej, liturgicznej /brewiarzowej/ i tej wspólnotowej /charyzmatycznej/. I o tym, że najpiękniejsza jest modlitwa uwielbienia. Pamiętamy jak mówił o tym z błyskiem radości w oczach. Wierzymy, że dziś już wielbi Dobrego Boga stojąc w chórze Aniołów.
Przez jego życie i świadectwo - Chwała Panu!
 Zapraszamy też do jednoczenia się w modlitwie różańcowej w swoich domach, o godz. 21.30 w dniach poprzedzających pogrzeb.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

10 czerwiec 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.