foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba > i >,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" - św. Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

rekolekcje„Wspominam dzieła Pana,
zaiste, wspominam twoje […] cuda.
rozmyślam o wszystkich twych dziełach
i czyny twoje rozważam” ps.77, 12-13.

Niewątpliwie, można powiedzieć, że rekolekcje I stopnia w Ptakach okazały się dla całej naszej rodziny wejściem na górę Tabor. Możemy wszyscy powiedzieć: „Panie, dobrze nam tam było i okazałeś się dla nas bardzo hojny. Karmiłeś nas swoim Ciałem podczas każdej Eucharystii, cieszyła nas Twoja wymowna obecność podczas Namiotu Spotkania i uczyłeś nas swoich dróg podczas każdej konferencji.

Hojnie też wylewałeś swojego Ducha Świętego podczas modlitw wieczornych i uwielbienia. Widzieliśmy cuda, jakie czyniłeś i pozwoliłeś nam zaczerpnąć na nowo wody życia z krynicy Twoich sakramentów. Mogliśmy na nowo ogłosić Cię Panem naszego życia, a nasi synowie uczynili to po raz pierwszy i jest dla nas wielką radością i łaską, że wziąłeś ich młode życia w swoje ręce. Przeżywaliśmy wiele radosnych i wzruszających chwil razem z innymi w tej wspólnocie, którą Ty sam powołałeś.

Doświadczyliśmy jedności małżeńskiej pomiędzy sobą, ale także doświadczaliśmy jedności z innymi rodzinami, dzieląc się trudami wychowania dzieci i wyzwaniami życia chrześcijańskiego w dzisiejszym świecie. Poczuliśmy, jakimi szczęściarzami jesteśmy, mogąc przeżywać życie z Tobą.” To wszystko w otoczeniu pięknej przyrody na styku Ziemi Kurpiowskiej i Mazur, gdzie mogliśmy fizycznie i psychicznie odpocząć. Pływając kajakami po rzece Pisie, doświadczyliśmy, że w małżeństwie jest jak na kajaku – trzeba się umieć ze sobą porozumieć i dogadać, wiosłować symetrycznie, uważając na ruchy drugiego, by nie wylądować w trzcinach lub na brzegu. To były naprawdę dwa tygodnie, gdy doświadczyliśmy, jak to jest troszczyć się o niewiele, klęcząc u stóp Jezusa, jak Maria, siostra Łazarza.
Dla mnie (Iwona) jednym z ważniejszych momentów była modlitwa wstawiennicza. Bóg pokazał mi, że On daje mi to, o co proszę, ale w inny, lepszy sposób, niż ja to sobie mogę wyobrazić. Moją główną intencją była prośba, bym nie była kontrolująca, nie chciała rządzić i bym potrafiła pogodzić się z tym, że nie wszystko musi być po mojej myśli. W czasie modlitwy padło słowo poznania, że mam złamać mocą Chrystusa słowa klątwy, które ciążą nade mną. Uczyniłam to, ale nie zrozumiałam, jak to się ma do intencji, z którą przyszłam. Dopiero podczas jednej z konferencji padły słowa o tym, że czasami przekleństwo rodziców wobec dzieci powoduje, że mają one w sobie ducha kontroli. Wtedy zrozumiałam, że łamiąc moc przekleństwa, Bóg dał mi dokładnie to, o co go prosiłam – zabrał mi ducha kontroli, ale w inny, doskonalszy sposób. Wierzę, że tak się właśnie stało. Chwała Panu. Iwona i Tadeusz Piotrowscy z synami: Markiem i Janem.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

15 grudzień 2019

Ruch Światło-Życie
 • Modlitwa w 34. rocznicę śmierci ks. Wojciecha Danielskiego
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 34. rocznicę śmierci księdza Wojciecha Danielskiego: Warszawa, sobota, 14 grudnia 2019. r. 16.10 Spotkanie przy kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach,  ul. Powązkowska 14 i przejście do grobu (kwatera 153) 17:30 Msza św. w kościele św. Karola Boromeusza. Lublin, wtore[...]
 • O Kościele w czasie trudnym
  Tematem następnego numeru "Wieczernika" będzie Kościół. W czasie, który obecnie przeżywamy ważne jest, by na nowo przypomnieć sobie, czym jest Kościół, jaka jest jego rola i zadanie, a także próbować przyjrzeć się problemom, z jakimi Kościół musi się obecnie mierzyć. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy:
  • Kościół - [...]
 • Podziel się Oazą z Filipinami
  Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie w 2020 roku planuje:
 • przy pomocy charyzmatu Światło-Życie głosić Ewangelię na Filipinach, organizując pierwsze rekolekcje oazowe na Filipinach w lutym 2020 roku
 • rozwijać Ruch Światło-Życie na Filipinach przez wyjazd 8 osób z Diakonii Misyjnej na Filipiny i organizację rekolekcji w lipcu/sie[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.