foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Mikołaj 2019Kto się boi, niech wraca do domu”

Tym razem dzień wspólnoty miał miejsce w parafii Matki Boskiej Piekarskiej w Opatowicach. Ponieważ odbywał się pod hasłem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na wstępie Danusia i Teodor Niemcowie odnieśli się do słów Jana Pawła II sprzed czterdziestu lat: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co zagraża ludzkiej godności”, które podchwycił ksiądz Blachnicki i przygotowywał przez rok ludzi do podjęcia krucjaty. W 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, Ojcu Świętemu wręczono w Nowym Targu Księgę Wyzwolenia z wpisami pierwszych chętnych do podjęcia krucjaty.

Teodor odniósł się do księgi proroka Nehemiasza- podczaszego króla perskiego – Kserksesa w czasie niewoli babilońskiej Izraelitów. Gdy Nehemiasz dowiedział się o zburzeniu Jerozolimy i ciężkiej doli narodu izraelskiego , postanowił wrócić i odbudować świątynię. Teodor zachęcał do podjęcia krucjaty w naszych czasach, gdy na statystycznego Polaka przypada 11 litrów alkoholu na rok- więcej niż gdy ks. Blachnicki rozpoczynał dzieło krucjaty.

W czasie spotkania w małych grupach rozważaliśmy historię biblijnego Gedeona, który zwyciężał wrogów Izraela z niewielką garstką wojowników (Sdz7, 1-8, 16-22). Podczas Mszy św. ojciec Leszek Szkudlarek porównał obie postacie – Nehemiasza i Gedeona, jako zatroskanych o swój lud, który sam się przyczynił do swego wyniszczenia, którzy idą za Bożym natchnieniem i podejmują działanie. W święto Niepokalanej ojciec mówił o Niej jako o tej, która była najbardziej wolna ze wszystkich ludzi.

Opowiedział też historię św. Jana Vianney’a, który przybył do wioski, gdzie miał być proboszczem i zastał tam cztery karczmy na 270 mieszkańców, z których żaden nie był abstynentem. Proboszcz powierzył ich Chrystusowi przez Maryję, doprowadził do nawrócenia swoich parafian. Każdy z nas ma swego Gedeona- ojciec, który jest w Krucjacie od czterech lat, złożył deklarację na Kopiej Górce i doświadczył wtedy prawdziwości słów ks. Blachnickiego, że krucjata to dzieło miłości. Z tego dzieła rodzi się wolność, a każdy z nas ma swoją płaszczyznę, na której potrzebuje wyzwolenia.


Jagoda,  w świadectwie opowiedziała, że podpisała krucjatę w intencji ojca alkoholika, który pił przez całe życie, ale zmarł pojednany z rodziną i po przyjęciu wszystkich sakramentów, trzeźwy.

Potem w DK Jubilat odbyła się agapa i najważniejsza dla naszych dzieci- wizyta św. Mikołaja.

LINK do zdjęć.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

12 lipiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Transmisja Godziny Odpowiedzialności
  Poniedziałek 13 lipca to Dzień Wspólnoty I turnusu. Ze względu na pandemię dni wspólnoty odbywają się online. Wspólnoty oazowe udostępniają sobie nawzajem prezentacje, Eucharystia sprawowana jest w oazach średnich, natomiast Godzina Odpowiedzialności transmitowana online. W pierwszym turnusie spotkanie transmitujemy z diecezji siedleckiej. Nabożeństwo można śledzić na żywo również przez naszą stronę.
 • Rekolekcje na Kopiej Górce
  W tym roku na Kopiej Górce planujemy podczas wakacji następujące rekolekcje: 27 lipca – 6 sierpnia KODA 7–23 sierpnia Oaza Nowego Życia I stopnia dla dorosłych 26–30 sierpnia Oaza Rekolekcyjna Diakonii 1–17 września Oaza Nowego Życia I oraz II stopnia dla dorosłych Więcej informacji i zapisy: dor.kgorka@oaza.pl Ponadto w terminie 19–24 sierpnia odbędą się u 

  Czytaj więcej
 • Wolne ośrodki na rekolekcje wakacyjne
  Wolne ośrodki na rekolekcje: archidiecezja łódzka, Porszewice, tel. 42 211 8500 diecezja łowicka, Spała, tel. 512 268 354 diecezja tarnowska: domy w Gródku n. Dunajcem, Starym Sączu, Szczawnicy, Ciężkowicach, Krynicy Zdroju, Czchowie i Lubaszowej, szczegóły tutaj archidiecezja gnieźnieńska, Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny w Rościnnie, tel. 665 831 865 Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów Kluczbork, kontakt: kluczborksercanie@gmail.com, więcej informacji 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.