foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

rozinaulmowDroga Wspólnoto Oazy Domowego Kościoła

26.10 w  czwartek w Parafii MB Królowej Pokoju odbędą się uroczystości związane z peregrynacją relikwii bł Rodziny Ulmów na które serdecznie zapraszamy,

Program dnia:

8.00 Msza Święta z przywitaniem relikwii

8.30-15.00 Czas na indywidualne nawiedzenie relikwii (możliwość zobaczenia prezentacji multimedialnej o Rodzinie Ulmów)

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.00 Różaniec

18.00 Msza Święta

19.00 Nabożeństwo Uwielbienia Najświętszego Sakramentu

 

 

"" Trzykrotne "TAK" ze strony Rodziny Ulmów zostało zauważone i docenione.
"TAK" na czerwono zapisane pojawiło się w Biblii przy przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Ulmowie potraktowali Jezusową wskazówkę na serio i dosłownie.

Pierwsze "TAK" odnosi się do Pana Boga, oni widzieli siebie i swoje życie rodzinne w perspektywie ewangelicznej.

Drugie "TAK" w duchu miłości samarytańskiej, zostało zaadresowane do bliźniego. To świadectwo potwierdzone męczeństwem było rezultatem osobistej ich decyzji. Ulmowie wiedzieli o konsekwencjach na jakie się narażają.  W ten sposób rodzina z Podkarpacia dała świadectwo prawdzie i miłości głoszonej przez Kościół z mandatu Jezusa Chrystusa. 

Trzecie "TAK" dotyczy rodziny i otwarcia na dar życia. Rodzina Ulmów dała świadectwo, że można pokazać siłę krzyża Chrystusa stając w obronie życia przeciwko wszelkim mocom zniszczenia.

Beatyfikacja nie jest żadnym końcem, ale początkiem ich znaczenia kościelnego i społecznego. 

Niech relikwie Rodziny Ulmów umocnią naszą wiarę w tajemnicę świętych obcowania.""

( materiały z homilii ks bisk. Piotra Gregera z okazji peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów)

 

Zapraszamy do włączenia się naszej Wspólnoty w tą Uroczystość.

  

Dawid i Basia Borowik para rejonowa DK

Ksiądz Paweł Kowalik moderator rejonowy DK

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

11 grudzień 2023

Ruch Światło-Życie
 • Wirtualna Choinka 2023

  Marznięcie, które przeszywa serce Zimowy chłód przynosi ze sobą nie tylko mroźne powietrze, ale również bezlitosną rzeczywistość dla wielu ludzi. Zmagają się oni z ograniczonymi środkami finansowymi, są skazani na walkę o podstawową potrzebę: ciepło. Dla 4,2% Polaków, zima to nie tylko romantyczne spacery po zaśnieżonych parkach, to walka o przetrwanie. Wszyscy znamy uczucie zimna, 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wirtualna Choinka 2023 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25

  Zapraszamy do udziału w konkursie na wyłonienie piosenki na rok formacyjny 2024/2025, który będzie przeżywany w temacie „Powołani do misji„. Do udziału zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, animatorów muzycznych, diakonie, kompozytorów oraz osoby zainteresowane. Piosenka może być stworzona indywidualnie lub przez grupę osób. Piosenki należy dostarczyć przesyłając zapis nutowy, osobno napisany tekst utworu, nagranie (np. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Jeden duch i jedno serce

  Pierwszy w tym roku formacyjnym weekend przygotowujący do misji Ruchu Światło-Życie odbył się w dniach 17-19 listopada. Do Milanówka zjechały się osoby z całej Polski oraz o. Jan z Czech, aby wspólnie zadbać o swoją formację duchową i ludzką. Nie zabrakło również czasu na pogaduszki, wspólne picie kawy, jedzenie ciasta i opowieści z podróży.  Dzięki 

  Czytaj więcej

  Artykuł Jeden duch i jedno serce pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.