foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

rekolekcje liturgiczneZapraszamy do udziału w wakacyjnej Oazie rekolekcyjnej poświęconej zgłębianiu naszej katolickiej Liturgii. Rekolekcje organizowane są przez Diakonię Liturgiczą i skoncentrowane będą na poznawaniu i praktycznym odkrywaniu Liturgii Godzin.
 
Rekolekcje odbędą się w terminie od 5. do 10.07.2022r.Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie przy ul. Emilii Gierczak 2
Zapraszamy zarówno całe rodziny jak i osoby, które chciałyby indywidualnie poznawać piękno naszej Liturgii Godzin. Nasze Dzieci będą przeżywały swoją formację opartą na poznawaniu przestrzeni kościoła i jego zakamarków...
Sam ośrodek to dawny, wyremontowany klasztor Bożogrobców w Nysie przy barokowej perle - kościele św. św. Piotra i Pawła. O samym ośrodku można przeczytać tu: www.ddf.nysa.pl. Mamy do dyspozycji pokoje 2-,3 osobowe, (można dostawić dodatkowe łóżka) z łazienkami, 3 posiłki, salki, własną kaplicę i kościół.
Pamiętamy, że jest to okres wakacyjny, dlatego po obiedzie przewidujemy kilka godzin dla rodziny, który można spędzić np. na plaży jeziora Nyskiego, znajdując atrakcje w samej Nysie, bądź w niedalekich, a równie ciekawych miasteczkach. Planujemy, jeśli będą chętni, zorganizować rejs statkiem po jeziorze i ciuchcią z przewodnikiem po mieście.
Ponieważ zaczynamy we wtorek od kolacji, wystarczą 3 dni urlopu na cały pobyt.
 
Oaza rekolekcyjna organizowana przez Diakonię Liturgiczną
Temat : "Liturgia Godzin".
Termin : 5-10.07.2022
Miejsce : .Diecezjalny Dom Formacyjny w Nysie przy ul. Emilii Gierczak 2
Zgłoszenia: Ola i Darek Gołkowscy  
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub 668-401-564
Koszty:  500zł od dorosłego, dzieci do 10 lat 350zł. (na dzień dzisiejszy)
 
Pozdrawiamy,
Ola i Darek
 

Biada

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

10 czerwiec 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.