foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

21-28 stycznia 2023 r.

Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy Stajenka w Rzepiskach

Ośrodek jest położony na pograniczu Tatr i Magury Spiskiej, znany z pięknych widoków na szczyty Tatr Bielańskich i Wysokich.

Organizuje: Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej

Czego spodziewać się po Szkole modlitwy wstawienniczej? Tylko tego co sprzyja budowaniu więzi z Panem Bogiem.

Dlatego będzie dużo modlitwy: wspólnotowej liturgicznej i spontanicznej, indywidualnej, ale też wstawienniczej.

 

Rekolekcje mają na celu praktyczne przygotowanie i wzrastanie w posłudze modlitwą wstawienniczą. Uczestnicy będą codziennie brali udział w modlitwach wstawienniczych, w różnych zespołach. W ten sposób będą mogli praktykować wiedzę przekazaną podczas konferencji i wymieniając się doświadczeniami z innymi.

W części teoretycznej będzie mowa m.in. o tym:

- jak z miłością wysłuchać osobę, która przyszła na modlitwę wstawienniczą,

- jak dobrze określić o co będziemy się modlić

- jak wybrać sposób modlitwy (prowadzący, modlitwa nad dziećmi, osobami z zaburzeniami psychicznymi, osobami niebędącymi w stanie łaski uświęcającej itd.),

- co i w jaki sposób przekazać po modlitwie.

Sporo będziemy mówili o wątpliwościach towarzyszących ludziom pokornym.

Oczekujemy cudów, ale też wiemy, że zazwyczaj wzrastanie w posłudze jest procesem. Dlatego będziemy starali się, aby każdy z uczestników nie wymagał od siebie więcej niż powinien, ale wyjechał z propozycją kierunków w których, na chwałę Bożą może się rozwijać.

Dla kogo jest Szkoła modlitwy wstawienniczej?

- dla osób, które mają pragnienie posługiwać modlitwą wstawienniczą, albo już posługują, ale nie czują się w tym zbyt pewnie.

Ze względu na szczególny charakter posługi, prosimy o rekomendację odpowiedzialnego za diakonię modlitwy, pary rejonowej, moderatora lub lidera wspólnoty.

Prowadzący:

ks. dr Tomasz Przybyła

Edyta i Jarek Myśliwscy

Kontakt do prowadzących:

Edyta Myśliwska: tel. 513-152-301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

10 czerwiec 2023

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.