foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

kobirtaimężczyznaW niedzielę 23.04  odbędzie się Spotkanie rekolekcyjne w Tarnowskich Górach, jest to III Niedziela Wielkanocna.
Temat: „Kobieta i Mężczyzna w Piśmie Św. czyli, od Adama i Ewy do Pieśni nad Pieśniami”
Wykładowca: dr Danuta Piekarz
Biblistka i italianistka, wykładowca w UJ, UPJPII w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. W latach 2008-13 powołana przez papieża Benedykta XVI do Papieskiej Rady ds. Świeckich. Tłumaczka wielu znanych na całym świecie rekolekcjonistów, autorka książek, m.in. „Ewangelia dla początkujących", „Apokalipsa - przesłanie na nasze czasy", „Słowo, które stwarza - medytacje o ST", „Słowo, które zbawia - medytacje o NT", „Mojżesz. Na drogach zaufania". Pasjonatka św. Pawła z Tarsu.. Publikuje także w internecie - między innymi: http://www.orygenes.pl/piesn-wiecznosci/ , http://czytajslowo.dominikanie.pl/adwent_2014/
Miejsce spotkania: Dom Zakonny Księży Salezjanów, Tarnowskie Góry ul. Śniadeckiego 1 (w parku Górnośląskiego Ośrodka Rehabilitacyjnego Repty).
P R Z E B I E G  S P O T K A N I A
Od 9.00 - Przyjazd (prosimy o pomoc przy ustawieniu stołów i noszeniu krzeseł)
9.45 – Modlitwa brewiarzowa
10.00 – Kobieta i mężczyzna w Piśmie Św. I – dr Danuta Piekarz
11.00 – Msza św.
12.15 – Kobieta i mężczyzna w Piśmie Św. II – dr Danuta Piekarz
13.15 – Obiad, po obiedzie kawa, ewentualnie spacer
15.00 – Kobieta i mężczyzna w Piśmie Św. III – dr Danuta Piekarz
Kilka uwag organizacyjnych:
1. Należy zgłosić telefonicznie lub mailowo swój udział w spotkaniu.
2. Koszt pobytu wynosi 45zł od osoby dorosłej (obiad +koszty organizacyjne]. W przypadku braku udziału w obiedzie koszt wynosi 20 zł od osoby.
3. Ze względów organizacyjnych należność prosimy regulować zaraz po przybyciu
4. Mile widziane własne wypieki lub owoce, napoje itp
Sposób kontaktu :
Jacek Bachniak, Tel. 511 141 700, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ewa Stępień, Tel. 602 693 020, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy

Spotkania Modlitewne

Spotkania Modlitewne

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

11 grudzień 2023

Ruch Światło-Życie
 • Wirtualna Choinka 2023

  Marznięcie, które przeszywa serce Zimowy chłód przynosi ze sobą nie tylko mroźne powietrze, ale również bezlitosną rzeczywistość dla wielu ludzi. Zmagają się oni z ograniczonymi środkami finansowymi, są skazani na walkę o podstawową potrzebę: ciepło. Dla 4,2% Polaków, zima to nie tylko romantyczne spacery po zaśnieżonych parkach, to walka o przetrwanie. Wszyscy znamy uczucie zimna, 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wirtualna Choinka 2023 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25

  Zapraszamy do udziału w konkursie na wyłonienie piosenki na rok formacyjny 2024/2025, który będzie przeżywany w temacie „Powołani do misji„. Do udziału zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, animatorów muzycznych, diakonie, kompozytorów oraz osoby zainteresowane. Piosenka może być stworzona indywidualnie lub przez grupę osób. Piosenki należy dostarczyć przesyłając zapis nutowy, osobno napisany tekst utworu, nagranie (np. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Jeden duch i jedno serce

  Pierwszy w tym roku formacyjnym weekend przygotowujący do misji Ruchu Światło-Życie odbył się w dniach 17-19 listopada. Do Milanówka zjechały się osoby z całej Polski oraz o. Jan z Czech, aby wspólnie zadbać o swoją formację duchową i ludzką. Nie zabrakło również czasu na pogaduszki, wspólne picie kawy, jedzenie ciasta i opowieści z podróży.  Dzięki 

  Czytaj więcej

  Artykuł Jeden duch i jedno serce pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.