foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

KaliszW tym roku 20-go maja po raz XX Domowy Kościół pielgrzymował do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu . Oczywiście nie zabrakło na tej pielgrzymce również naszej diecezji gliwickiej. Tematem przewodnim pielgrzymki było hasło ,, Ksiądz Franciszek Blachnicki - Sługa Niepokalanej”.

Po zawiązaniu Wspólnoty wysłuchaliśmy konferencji Jolanty Szpilarewicz ( odpowiedzialnej głównej INMK ) na temat jak ważna dla Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego stała się Niepokalana.

Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem nowego człowieka oddanego całkowicie w Duchu Swiętym Chrystusowi , Jego słowu i dziełu , dlatego oddaję się Jej , rozważam z Nią w różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją ”. (czcigodny sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki ).

 

Po konferencji odbyło się Nabożeństwo Maryjne z rozważaniami ks. F. Blachnickiego o Niepokalanej.

Po nabożeństwie nie zabrakło też czasu wolnego dla brata i siostry.

Punktem kluczowym XX Pielgrzymki Rodzin Domowego Kościoła była oczywiście Eucharystia pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Podczas wprowadzenia do Eucharystii ks. Biskup przypomniał nam że „ Wszyscy jesteśmy pielgrzymami ku wieczności i tą przestrzeń między ziemią a niebem mamy wypełniać swoim świadectwem życia , wierności przykazaniom Bożym , ale też odwagą bycia chrześcijaninem”.

Homilię do wiernych wygłosił ks. Michał Pacyna . Na przykładzie św. Pawła przypomniał nam , że wiele łask i darów otrzymujemy od Boga i tak jak św. Paweł nie powinniśmy ich zatrzymywać tylko dla siebie , ale dzielić się z innymi . Zaznaczył , że w życiu św. Pawła ważną rolę odgrywało prowadzenie przez Ducha Sw. czyli posłuszeństwo woli Bożej .

Ks. Michał podczas homilii podkreślił , że również my jesteśmy zaproszeni aby rozeznawać , by wybrać dobrą decyzję , co pochodzi od Bożego Ducha , co od złego ducha , byśmy umieli wybierać nie tylko między tym co złe a co dobre , ale też między tym co dobre a co lepsze . Abyśmy umieli dokonywać tych wyborów musimy nauczyć się posłuszeństwa wobec woli Bożej poprzez modlitwę i odrzucenie własnego „JA” .

Po Komunii Sw. Ks. Biskup wraz z Parą Krajową DK w Kaplicy Cudownego Obrazu Sw. Józefa dokonali aktu zawierzenia małżeństw i rodzin oraz całego Domowego Kościoła św. Józefowi.

Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup powiedział , że Rodzina jest najświętszym miejscem na ziemi oraz podziękował za tak liczne przybycie zaznaczając , że tak licznie wypełniona Bazylika dopiero wtedy jest naprawdę piękna.

Niech te słowa ks. Biskupa Edwarda Janiaka staną się dla nas zaproszeniem na przyszłoroczną XXI Pielgrzymkę Rodzin DK do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 26-05-2018.

Krysia i Marek Kuchara

ZDJĘCIA

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

30 marzec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Urodziny Ojca – propozycja Wydawnictwa Światło-Życie
  #100lat #urodzinyOjca #stokubkownastolat W ramach przygotowań do setnej rocznicy urodzin czcigodnego sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego przez cały nadchodzący rok chcemy przeżyć ważne wydarzenia z życia ojca. Na facebooku będziemy zamieszczać krótkie biograficzne posty, w różnych odstępach czasowych. Przygotowaniom do setnych urodzin ojca Franciszka będą towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami. Mamy dla Was sto kubków, 

  Czytaj więcej
 • Misja Filipiny
  Na Filipinach spędziliśmy prawie miesiąc: byliśmy tam od 13 lutego do 10 marca. Zostaliśmy posłani przez Ruch Światło-Życie, aby rozeznawać misję Ruchu w tym kraju i prowadzić rekolekcje. Nasza misja była kolejnym etapem – już bowiem od 2014 roku do Polski przyjeżdżają na oazy uczestnicy w Filipin (z czterech diecezji położonych na wyspie Negros). W 

  Czytaj więcej
 • Komunikat Moderatora Generalnego
  Drodzy Odpowiedzialni Ruchu Światło-Życie! Kilka spraw związanych z ostatnimi wydarzeniami: Pandemia koronawirusa to czas sprawdzianu naszej chrześcijańskiej dojrzałości, o której tak wiele niedawno mówiliśmy w ramach 45. Kongregacji Odpowiedzialnych. A więc czas naszej ofensywy duchowej: poprzez modlitwę i post w intencji ustania epidemii i o powrót do zdrowia dla wszystkich zarażonych. To także okazja do 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.