foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Droga Wspólnoto Oazowa

Przez cały rok formacyjny przygotowywaliśmy się do Jubileuszu Domowego Kościoła. Już 9 września spotkamy się w Częstochowie, podejmując trud pielgrzymowania. 

Zapraszamy Was do podjęcia ćwiczenia duchowego przed spotkaniem. Niech będzie ono dla nas umocnieniem, pogłębieniem relacji z Panem, czasem radosnego oczekiwania. 

Od 31 sierpnia podejmijmy nowennę w intencji pielgrzymowania oraz samego świętowania. Przez 9 dni zaproś do modlitwy różańcowej (np. jedna dziesiątka) jedną osobę, aby modlić się w konkretnych sprawach „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Każdego dnia niech towarzyszy nam inna intencja:

 1. Zawierzmy Bogu pielgrzymowanie do Częstochowy w ramach Jubileuszowej Pielgrzymki Domowego Kościoła, aby odbyło się bezpiecznie i w atmosferze radosnego świętowania.
 2. Wyrażajmy wdzięczność przed Bogiem za możliwość przeżycia 9 września Eucharystii celebrowanej w intencji wszystkich żyjących charyzmatem Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.
 3. Prośmy przed Bogiem za wszystkich, którzy swą posługą (pasterską, liturgiczną, muzyczną, organizacyjną) przyczynią się do tego, by Domowy Kościół mógł świętować swój jubileusz w ramach pielgrzymki 9 września w Częstochowie.
 4. Oddajmy przed Bogiem te wszystkie osoby, z którymi będziemy pielgrzymować i budować wspólnotę jubileuszowego świętowania.
 5. Powierzajmy Bogu tych, którzy nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania w dniu 9 września i będą duchowo łączyć się ze wspólnotą jubileuszowego świętowania w Częstochowie.
 6. Dziękujmy Panu za tych wszystkich, którzy w ramach pielgrzymki szerzą dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 7. Chwalmy Pana Boga w dziele Domowego Kościoła i wszystkich osób, które podjęły w swoim życiu charyzmat gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, w ramach 50 lat jego istnienia.
 8. Prośmy Pana Boga o to, by pielgrzymowanie Domowego Kościoła do Częstochowy w dniu 9 września stało się świadectwem wobec współczesnego świata radości budowania rodziny w duchu wiary katolickiej.
 9. PowierzajmyBogu duchową owocność odpustu zupełnego nadanego przez Penitencjarię Apostolską  dekretem na czas pielgrzymowania na Jasną Górę 9 września 2023 r. w ramach obchodów jubileuszu Domowego Kościoła.

Pozdrawiamy gorąco   Gosia i Tomek wraz z ks. Damianem

Dawid i Basia Borowik para rejonowa DK

Ksiądz Tomasz Rak moderator rejonowy DK 

 

Biada

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

11 grudzień 2023

Ruch Światło-Życie
 • Wirtualna Choinka 2023

  Marznięcie, które przeszywa serce Zimowy chłód przynosi ze sobą nie tylko mroźne powietrze, ale również bezlitosną rzeczywistość dla wielu ludzi. Zmagają się oni z ograniczonymi środkami finansowymi, są skazani na walkę o podstawową potrzebę: ciepło. Dla 4,2% Polaków, zima to nie tylko romantyczne spacery po zaśnieżonych parkach, to walka o przetrwanie. Wszyscy znamy uczucie zimna, 

  Czytaj więcej

  Artykuł Wirtualna Choinka 2023 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25

  Zapraszamy do udziału w konkursie na wyłonienie piosenki na rok formacyjny 2024/2025, który będzie przeżywany w temacie „Powołani do misji„. Do udziału zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, animatorów muzycznych, diakonie, kompozytorów oraz osoby zainteresowane. Piosenka może być stworzona indywidualnie lub przez grupę osób. Piosenki należy dostarczyć przesyłając zapis nutowy, osobno napisany tekst utworu, nagranie (np. 

  Czytaj więcej

  Artykuł Konkurs na piosenkę roku OŻK 2024/25 pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Jeden duch i jedno serce

  Pierwszy w tym roku formacyjnym weekend przygotowujący do misji Ruchu Światło-Życie odbył się w dniach 17-19 listopada. Do Milanówka zjechały się osoby z całej Polski oraz o. Jan z Czech, aby wspólnie zadbać o swoją formację duchową i ludzką. Nie zabrakło również czasu na pogaduszki, wspólne picie kawy, jedzenie ciasta i opowieści z podróży.  Dzięki 

  Czytaj więcej

  Artykuł Jeden duch i jedno serce pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.