foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Zaledwie kapłan wypowie: To Jest Ciało Moje, To Jest Krew Moja - a natychmiast ten sam Syn Boży zstępuje na Ołtarz i pod postaciami Chleba i Wina się ukrywa. Zaprawdę, wielka jest władza Kapłana, jeśli sam Pan Jezus chce jej ulegać i być posłusznym". - Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Rekolekcje dla teściów – świadectwo

Latem nie pojechałam na rekolekcje, chociaż przed wakacjami o takim wyjeździe myślałam. Przyszedł nowy rok szkolny, a ja ciągle miałam tą myśl, żeby spotkać się z Panem Bogiem na rekolekcjach. Wybraliśmy z mężem rekolekcje dla teściów, które trwały 4 dni i na dodatek odbywały się w nieodległej miejscowości – w Olsztynie koło Częstochowy.

Mamy córkę i zięcia oraz syna i synową, więc temat rekolekcji mi pasował. Oczekiwałam, że na rekolekcjach mogę się wielu rzeczy na ten temat nauczyć i zrozumieć wiele spraw. Liczyłam też na spotkanie z Panem Jezusem. Rekolekcje były oparte o Księgę Rut, ich temat brzmiał: „Noemi i Rut – czy to jest możliwe?”

Krótko przypomnę dzieje Noemi (teściowej) i jej synowej Rut.

 

Losy Noemi były tragiczne. Na obcej ziemi, w kraju Moabitów Noemi straciła męża, a następnie dwóch dorosłych synów. Pozostała w ten sposób bez opiekunów i zabezpieczenia materialnego. Po śmierci najbliższych jej osób, postanowiła wracać do Betlejem, a swoje synowe namawiała, żeby zostały w kraju Moabitów, z którego pochodziły. Tak się jednak nie stało, ponieważ Rut pragnęła dzielić swój los z teściową. Noemi wiedziała, że w Izraelu Rut będzie trudno ułożyć sobie życie. Jako kobiety bez mężów i bez dzieci, będą też same musiały zatroszczyć się o swój byt. Noemi w trosce o przyszłość swoją i synowej wysłała Rut do krewnego Booza, żeby nazbierała kłosów na jego polu. Posłuszna radom Noemi, Rut nie tylko zdobyła dla nich jedzenie, ale po pewnym czasie została żoną Booza, a następnie urodziła mu syna. Noemi zyskała więc wnuka, który później został jej adoptowanym synem. Los obydwu kobiet został zabezpieczony.

Zapoznając się na rekolekcjach z tą najkrótszą księgą zobaczyłam jak wielka jest głębia pisma świętego i jak ważne jest poznawanie w nim Pana Boga.

Poznałam też w czasie rekolekcji losy patronki teściowych błogosławionej Marianny Biernackiej męczennicy z Lipska nad Biebrzą. Marianna Biernacka w czasie II wojny światowej oddała życie za swoją ciężarną synową w sytuacji, gdy Niemcy chcieli ją pojmać jako zakładniczkę w zemście za śmierć policjanta zabitego przez partyzantów.

Rekolekcje dały mi wiele przeżyć duchowych. Spotkałam Jezusa w czasie eucharystii, adoracji najświętszego sakramentu, w czasie modlitw i w drugim człowieku w czasie spotkań w grupach. Uczestnicy rekolekcji przyjechali z całej Polski, od Rzeszowa aż po Szczecin, niektórzy nawet całymi kręgami z Domowego Kościoła. Kapłan ksiądz Leszek Szkudlarek prowadził konferencje z wielką miłością, ale także z poczuciem humoru. Interesujące wykłady i konferencje były prowadzone przez panią dr hab. Beatę Ecler-Nocoń z Uniwersytetu Śląskiego. Otrzymaliśmy od wszystkich prowadzących ogromną dawkę wiary, nadziei, miłości, a także wiedzy. Wróciłam wzmocniona Duchem Świętym i modlę się z większą gorliwością o nawrócenie i błogosławieństwo dla moich dzieci oraz ich małżonków, a także dla mnie i mojego męża. Mam też większe pragnienie codziennego spotkania ze słowem Bożym w piśmie świętym. Będę czerpać z tych przeżyć i doświadczeń jeszcze przez długi czas o co Cię Panie Boże szczerze proszę. Chwała Panu!

Brygida

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 sierpień 2019

Ruch Światło-Życie
 • Już niedługo „Wieczernik” o świeckich
  Świeccy w Kościele - taki będzie temat następnego, 228 numeru "Wieczernika". Będziemy chcieli przyjrzeć się najróżniejszym rolom, jakie w Kościele mogą pełnić osoby świeckie, pokazać świadectwa konkretnego zaangażowania i obecności. W numerze znajdą się teksty podejmujące następujące tematy:
  • powszechne kapłaństwo
  • powołanie lud[...]
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka pielgrzymuje na Jasną Górę
  Serdecznie zapraszamy na 39. Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w niedzielę 29 Września 2019 r. Świętujemy w tym roku 40 rocznicę powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Dzieła Niepokalanej Matki Kościoła. W podręczniku Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czcigodny Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki napisał (rozdział I, punkt 4) : "[...]
 • Piosenka roku po angielsku
  [...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.