foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Testament mojego dziadka" (R. Brandstaetter) Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament:— Będziesz Biblię nieustannie czytał — powiedział do mnie.— Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... —Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Rekolekcje dla teściów – świadectwo

Latem nie pojechałam na rekolekcje, chociaż przed wakacjami o takim wyjeździe myślałam. Przyszedł nowy rok szkolny, a ja ciągle miałam tą myśl, żeby spotkać się z Panem Bogiem na rekolekcjach. Wybraliśmy z mężem rekolekcje dla teściów, które trwały 4 dni i na dodatek odbywały się w nieodległej miejscowości – w Olsztynie koło Częstochowy.

Mamy córkę i zięcia oraz syna i synową, więc temat rekolekcji mi pasował. Oczekiwałam, że na rekolekcjach mogę się wielu rzeczy na ten temat nauczyć i zrozumieć wiele spraw. Liczyłam też na spotkanie z Panem Jezusem. Rekolekcje były oparte o Księgę Rut, ich temat brzmiał: „Noemi i Rut – czy to jest możliwe?”

Krótko przypomnę dzieje Noemi (teściowej) i jej synowej Rut.

 

Losy Noemi były tragiczne. Na obcej ziemi, w kraju Moabitów Noemi straciła męża, a następnie dwóch dorosłych synów. Pozostała w ten sposób bez opiekunów i zabezpieczenia materialnego. Po śmierci najbliższych jej osób, postanowiła wracać do Betlejem, a swoje synowe namawiała, żeby zostały w kraju Moabitów, z którego pochodziły. Tak się jednak nie stało, ponieważ Rut pragnęła dzielić swój los z teściową. Noemi wiedziała, że w Izraelu Rut będzie trudno ułożyć sobie życie. Jako kobiety bez mężów i bez dzieci, będą też same musiały zatroszczyć się o swój byt. Noemi w trosce o przyszłość swoją i synowej wysłała Rut do krewnego Booza, żeby nazbierała kłosów na jego polu. Posłuszna radom Noemi, Rut nie tylko zdobyła dla nich jedzenie, ale po pewnym czasie została żoną Booza, a następnie urodziła mu syna. Noemi zyskała więc wnuka, który później został jej adoptowanym synem. Los obydwu kobiet został zabezpieczony.

Zapoznając się na rekolekcjach z tą najkrótszą księgą zobaczyłam jak wielka jest głębia pisma świętego i jak ważne jest poznawanie w nim Pana Boga.

Poznałam też w czasie rekolekcji losy patronki teściowych błogosławionej Marianny Biernackiej męczennicy z Lipska nad Biebrzą. Marianna Biernacka w czasie II wojny światowej oddała życie za swoją ciężarną synową w sytuacji, gdy Niemcy chcieli ją pojmać jako zakładniczkę w zemście za śmierć policjanta zabitego przez partyzantów.

Rekolekcje dały mi wiele przeżyć duchowych. Spotkałam Jezusa w czasie eucharystii, adoracji najświętszego sakramentu, w czasie modlitw i w drugim człowieku w czasie spotkań w grupach. Uczestnicy rekolekcji przyjechali z całej Polski, od Rzeszowa aż po Szczecin, niektórzy nawet całymi kręgami z Domowego Kościoła. Kapłan ksiądz Leszek Szkudlarek prowadził konferencje z wielką miłością, ale także z poczuciem humoru. Interesujące wykłady i konferencje były prowadzone przez panią dr hab. Beatę Ecler-Nocoń z Uniwersytetu Śląskiego. Otrzymaliśmy od wszystkich prowadzących ogromną dawkę wiary, nadziei, miłości, a także wiedzy. Wróciłam wzmocniona Duchem Świętym i modlę się z większą gorliwością o nawrócenie i błogosławieństwo dla moich dzieci oraz ich małżonków, a także dla mnie i mojego męża. Mam też większe pragnienie codziennego spotkania ze słowem Bożym w piśmie świętym. Będę czerpać z tych przeżyć i doświadczeń jeszcze przez długi czas o co Cię Panie Boże szczerze proszę. Chwała Panu!

Brygida

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

19 czerwiec 2019

Ruch Światło-Życie
  • Wolni i wyzwalający w mediach
    W Ruchu Światło-Życie w drogowskazie Nowa Kultura jesteśmy wezwani do tworzenia kultury, jej przemieniania i ewangelizacji. Wymaga to od nas między innymi podjęcia refleksji na temat tego, w jaki sposób media wpływają na ludzkie relacje, sposoby porozumiewania się i docierania do innych ludzi. Nauka Kościoła bardzo wyraźnie pokazuje również media jako mi[...]
  • Namiot spotkania – rekolekcje o modlitwie
    Serdecznie zapraszamy na Kopią Górkę na rekolekcje o modlitwie osobistej, które odbędą się w terminie 6-12 lipca bieżącego roku. Rekolekcje są dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem przemawiającym do nas w swoim słowie zawartym na kartach Pisma Świętego: przyjmujemy starszych i młodszych (niepełnoletnich - wraz z rodzicami), rodzin[...]
  • Nowe konta bankowe stowarzyszenia Diakonia
    Wszystkich członków stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana banku obsługującego Stowarzyszenie, a zatem zmieniły się także numery kont, na które dokonuje się wpłat (np. składek członkowskich). Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy dokonywaniu wpłat. Stare konta będą jeszcze  w użyciu przez jakiś czas. Oto n[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.