foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Sąd o ich autentyczności i o właściwym wprowadzeniu w czyn należy do tych, którzy są w Kościele przełożonymi i którzy szczególnie powołani są, by nie gasić Ducha, lecz doświadczać wszystkiego i zachowywać to, co dobre (por. 1 Tes 5,12 i 19–21)” (LG, 12). Jakże ważna jest tu rola kapłanów: to wy, bracia, wprowadzacie tę biblijną zachętę w czyn, kiedy czuwacie nad kościelnymi ruchami w waszych parafiach, pomagacie im i zachęcacie kolejnych ludzi do zaangażowania w ich szeregach. cyt. słowo biskupów do kapłanów na Wielki Czwartek 2018

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Spotkania modlitewne "Pod Farą"

Modlitwa UwielbieniaZapraszamy, na nasze comiesięczne Spotkanie Modlitewne do "Kaplicy Pod Farą" przy parafiiMB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach w każdy 3-ci piątek miesiąca o godz. 20-tej.

Zapraszamy na nasze spotkanie wszystkich, którzy ciągle szukają Pana Jezusa i pragną być z Nim jak najbliżej.

Nie ustawajmy w staraniach, by adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Jak co miesiąc nasza wspólna modlitwa trwa tylko ok. 1 godziny.

 

odpowiedzialna: Diakonia Modlitwy


Nasz śpiewnik - wykorzystywany na spotkaniach modlitewnych, do pobrania po niżej. 
Prosimy o przynoszenie go na spotkania modlitewne.

NOWY ! Śpiewnik jest w formacie .docPOBIERZ


 

Nasz założyciel, na temat roli Diakonii Modlitwy w naszych wspólnotach...

"Diakonia Modlitwy musi być widziana w powiązaniu z wszystkimi innymi diakoniami bo bez modlitwy żadne z (...) zadań nie może być realizowane, ale równocześnie diakonia modlitwy ma na uwadze pogłębianie samego życia modlitwy (...) Grupy modlitewne tak muszą być ustawione, aby widziały siebie na usługach parafii, właśnie jako diakonia, która innych prowadzi do modlitwy i sama się modli. Dlatego w całym procesie odnowy Kościoła lokalnego diakonia modlitwy musi być widziana jako diakonia fundamentalna."

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

"Oazy Modlitwy powinny stać się jakby "ukrytym sercem" Ruchu i źródłem jego życia i mocy. Modlitwa, bowiem musi stać się sprawą pierwszą w Ruchu, który chce służyć dziełu odnowy Kościoła i budowaniu Kościoła żywego. Modlitwa znajduje się na styku Światła i Życia, albowiem na modlitwie Światło Chrystusa przyjmowane jest najpierw i asymilowane jako czynnik inspirujący życie i działanie. Modlitwa jest tym tajemniczym elementem warunkującym życiodajną foto-syntezę w procesie Nowego Życia".

"Dlatego pragnieniem i dążeniem wszystkich w Ruchu powinno być mnożenie ośrodków, w których odbywają się Oazy Modlitwy i stałe ich utrzymywanie."

 

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

 

Warunki owocnego dawania świadectwa

 • Być pewnym, że Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, że jest w moim życiu, żyje we mnie, a ja w Nim.
 • Upewnić się, że wszystkie moje grzechy są uznane i wyznane przed Bogiem w wierze w przebaczającą moc krwi Chrystusa wylanej na krzyżu.
 • Upewnić się, że prowadzę życie w Duchu, że Chrystus zasiada na tronie mojego serca, a moje “ja” jest Mu poddane.
 • Dzielić się przy każdej okazji w prosty sposób swoją wiarą w Chrystusa z innymi.
 • Modlić się.
 • Iść, tzn. Wziąć inicjatywę w swoje ręce.
 • Iść w miłości, w przekonaniu, że jestem narzędziem miłości Boga.
 • Rozmawiać o Jezusie.
 • Pozostawić Bogu rezultaty i Jemu przypisywać owoce.

Jeżeli będziemy stosowali wszystkie wymienione zasady, to nasze świadectwo na pewno będzie owocne i będziemy przezywali wielką radość. Wtedy na pytanie: Co uważasz za najradośniejsze w swoim życiu? - będziemy mogli odpowiedzieć: - To, że przyjąłem Chrystusa i że mogę innych do Niego prowadzić. To jest najradośniejsze przeżycie w moim życiu i tym najlepiej mogę służyć innym ludziom, moim braciom.

 

Sługa Noży ks. Franciszek Blachnicki

modlitwaSerdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kaplicy „Pod farą” przy parafii MB Królowej Pokoju 20 kwietnia 2018 r. o godzinie 20.00
Trwając w radości wielkanocnej, będziemy oddawać Panu Bogu chwałę, uwielbiać Go za Jego Miłość i Miłosierdzie i dziękować za łaski od niego otrzymane.

Zawierzymy Mu również nasze troski i plany, pamiętając też o trwającym teraz Seminarium Odnowy Wiary w Bytomiu, o zbliżających się rekolekcjach letnich. Będziemy też gorąco modlić się o uzdrowienie naszych bliskich chorych, szczególnie Andrzeja.
Spotkanie będzie trwać jak zwykle godzinę.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

FaraSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kaplicy pod farą przy parafii MB Królowej Pokoju w trzeci piątek miesiąca czyli 16 marca 2018 r. o godzinie 20.00.

W Wielkim Poście będziemy szczególnie towarzyszyć Panu Jezusowi niosącemu krzyż i cierpiącemu za nasze grzechy. Będziemy uwielbiać Pana Boga za to, że tak umiłował świat, że Syna Jednorodzonego nam dał, aby każdy kto w Niego nie wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Jak zwykle powierzymy Panu Bogu nasze rodziny, cały rejon, a szczególnie osoby dotknięte chorobami i zatroskane o najbliższych.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

modlitwa pod FarąZapraszamy, na nasze comiesięczne Spotkanie Modlitewne do kaplicy "Pod Farą" przy parafii MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach w piątek 16 luty 2018 o godz. 20-tej.

Jeśli pragniesz budować osobistą więź z Panem Jezusem, musisz oprzeć ją na modlitwie.  Będziemy rozważać modlitewnie i pochylać się nad  wezwaniem do tego,  zobaczyć Jezusa w ludziach biednych, słabych i opuszczonych. 

Nie ustawajmy w staraniach, by adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Jak co miesiąc nasza wspólna modlitwa trwa tylko ok. 1 godziny.

Już 2 marca 2018 rozpoczynamy nasze wekkendowe  Oazy Modlitwy w Wiśle.  Podczas naszych rozważań modlitewnych toważyszyć będzie nam cytat z Ewangelii Św. Łukasza

 "... cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich" /Łk 6,19/. "W MOCY JEZUSA CHRYSTUSA "

Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

uwielbienieZapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne w trzeci piątek miesiąca czyli 19 stycznia 2018 r. na godzinę 20.00 do kaplicy "Pod Farą” przy kościele pw. MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Dziękować będziemy dobremu Bogu za dar wspólnoty, dzięki której możemy wzrastać w wierze i uczyć się służby dla innych. Jak zwykle wysłuchamy również świadectwa osoby, która będzie chciała podzielić się z nami swoim doświadczeniem wiary.

Spotkanie jak zwykle będzie trwać godzinę i zapraszamy na nie nie tylko oazowiczów, ale wszyskich ludzi pragnących razem z nami modlić się i uwielbiać Pana Jezusa.

Czekamy na Was z radością!

Diakonia Modlitwy

sucha góraWitajcie Kochani !

Jak co miesiąc zapraszamy Was na spotkanie modlitewne.

Miejsce: Kościół pw św. Michała Archanioła w Suchej Górze

Czas: 19.00    - środa 10 stycznia

To pierwsze nasze spotkanie w tym roku. Więc będziemy chcieli wsłuchiwać się w to, co ma nam u progu 2018 roku do powiedzenia wpatrując się w Niego.

To będzie czas łaski.

Zapraszamy gorąco !

Ola i Irek, Nina i Zygmunt

modlitwaSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na adwentowe spotkanie modlitewne, które odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godzinie 20.00. w kaplicy pod farą przy parafii MB Królowej Pokoju.

Powierzmy Panu Bogu czas przygotowań naszych serc, naszych małżeństw i naszych rodzin do Świąt. Nasza modlitwa niech towarzyszy oczekiwaniu na Boże Narodzenie i „prostowaniu naszych ścieżek”, abyśmy byli gotowi na powtórne przyjście Pana Jezusa.

Spotkanie będzie trwać jak zwykle godzinę.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

pod farąSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kaplicy pod farą przy parafii MB Królowej Pokoju w trzeci piątek miesiąca czyli 17 listopada  2017 r. o godzinie 20.00.

Jak co miesiąc będziemy słuchać Słowa Bożego, uwielbiać Pana Boga w Jego miłości do nas, dziękować za wszystkie łaski i przedstawiać Mu nasze prośby. Powierzymy Panu Bogu nasze rodziny, cały rejon, a szczególnie osoby dotknięte chorobami i zatroskane o najbliższych.

Spotkanie będzie trwać jak zwykle godzinę.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

Michał ArchaniołWitajcie Kochani !

Jak co miesiąc zapraszamy Was na spotkanie modlitewne do parafii św. Michała Archanioła w Suchej Górze. Będzie miało ono miejsce w najbliższą środę tj. 8 listopada o 19.00. Tradycyjne potrwa godzinę.

Jak Duch Święty poprowadzi nas w tej modlitwie przez Swoje Słowo - zobaczymy. Wiemy na pewno, że pięknie i owocnie. Dlatego zachęcamy gorąco !!!

Tyle też mamy spraw do przedstawienia Dobremu Bogu. Za tyle chcemy Mu dziękować. Ale ... przede wszystkim chcemy Go Uwielbiać, bo jest Bogiem Miłości !!!

Do zobaczenia w środę ! Nina i Zygmunt, Ola i Irek

pod farąSzczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kaplicy Pod Farą przy parafii MB Królowej Pokoju 15 września  2017 r. o godzinie 20.00.

Chcemy uwielbiać Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i dziękować za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w czasie letniego odpoczynku.

Na progu nowego roku formacyjnego będziemy Panu Jezusowi powierzać nasze kręgi, animatorów, księży moderatorów, nową parę diecezjalną – Kasię i Janusza Kułaczów, prosząc dla nas wszystkich o dary Ducha Świętego i Boże Błogosławieństwo. Oddamy też dobremu Bogu wszystkie nasze troski.

Spotkanie będzie trwać  jak zwykle godzinę.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy      

modlitwaSzczęść Boże!

Serdecznie zapraszamy na kolejne wakacyjne spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kaplicy pod farą przy parafii MB Królowej Pokoju 18 sierpnia 2017 r. o godzinie 20.00.

Chcemy spotkać się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i oddawać mu chwałę, uwielbiać i adorować. Chcemy powierzać mu wszystkie nasze sprawy – i te, które nas martwią, te, za które jesteśmy  szczególnie wdzięczni, ale też te, które dopiero przed nami.

Spotkanie będzie trwać  jak zwykle godzinę.

Do zobaczenia, Diakonia Modlitwy

Czytania Biblii

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

Ruch Światło-Życie
 • Błogosławienie animatorów na COM
  Informacje dla kandydatów oraz moderatorów diecezjalnych i zakonnych (nie dotyczy błogosławienia członków DIAKONII) Wymagania dla kandydata: Do błogosławienia może przystąpić osoba, która po ewangelizacji przeżyła formację podstawową do 3 stopnia włącznie (ORD nie jest jeszcze wymagane na tym etapie), Triduum Paschalne w formi[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.