foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Rekolekcje dla teściów – świadectwo

Latem nie pojechałam na rekolekcje, chociaż przed wakacjami o takim wyjeździe myślałam. Przyszedł nowy rok szkolny, a ja ciągle miałam tą myśl, żeby spotkać się z Panem Bogiem na rekolekcjach. Wybraliśmy z mężem rekolekcje dla teściów, które trwały 4 dni i na dodatek odbywały się w nieodległej miejscowości – w Olsztynie koło Częstochowy.

Mamy córkę i zięcia oraz syna i synową, więc temat rekolekcji mi pasował. Oczekiwałam, że na rekolekcjach mogę się wielu rzeczy na ten temat nauczyć i zrozumieć wiele spraw. Liczyłam też na spotkanie z Panem Jezusem. Rekolekcje były oparte o Księgę Rut, ich temat brzmiał: „Noemi i Rut – czy to jest możliwe?”

Krótko przypomnę dzieje Noemi (teściowej) i jej synowej Rut.

 

Losy Noemi były tragiczne. Na obcej ziemi, w kraju Moabitów Noemi straciła męża, a następnie dwóch dorosłych synów. Pozostała w ten sposób bez opiekunów i zabezpieczenia materialnego. Po śmierci najbliższych jej osób, postanowiła wracać do Betlejem, a swoje synowe namawiała, żeby zostały w kraju Moabitów, z którego pochodziły. Tak się jednak nie stało, ponieważ Rut pragnęła dzielić swój los z teściową. Noemi wiedziała, że w Izraelu Rut będzie trudno ułożyć sobie życie. Jako kobiety bez mężów i bez dzieci, będą też same musiały zatroszczyć się o swój byt. Noemi w trosce o przyszłość swoją i synowej wysłała Rut do krewnego Booza, żeby nazbierała kłosów na jego polu. Posłuszna radom Noemi, Rut nie tylko zdobyła dla nich jedzenie, ale po pewnym czasie została żoną Booza, a następnie urodziła mu syna. Noemi zyskała więc wnuka, który później został jej adoptowanym synem. Los obydwu kobiet został zabezpieczony.

Zapoznając się na rekolekcjach z tą najkrótszą księgą zobaczyłam jak wielka jest głębia pisma świętego i jak ważne jest poznawanie w nim Pana Boga.

Poznałam też w czasie rekolekcji losy patronki teściowych błogosławionej Marianny Biernackiej męczennicy z Lipska nad Biebrzą. Marianna Biernacka w czasie II wojny światowej oddała życie za swoją ciężarną synową w sytuacji, gdy Niemcy chcieli ją pojmać jako zakładniczkę w zemście za śmierć policjanta zabitego przez partyzantów.

Rekolekcje dały mi wiele przeżyć duchowych. Spotkałam Jezusa w czasie eucharystii, adoracji najświętszego sakramentu, w czasie modlitw i w drugim człowieku w czasie spotkań w grupach. Uczestnicy rekolekcji przyjechali z całej Polski, od Rzeszowa aż po Szczecin, niektórzy nawet całymi kręgami z Domowego Kościoła. Kapłan ksiądz Leszek Szkudlarek prowadził konferencje z wielką miłością, ale także z poczuciem humoru. Interesujące wykłady i konferencje były prowadzone przez panią dr hab. Beatę Ecler-Nocoń z Uniwersytetu Śląskiego. Otrzymaliśmy od wszystkich prowadzących ogromną dawkę wiary, nadziei, miłości, a także wiedzy. Wróciłam wzmocniona Duchem Świętym i modlę się z większą gorliwością o nawrócenie i błogosławieństwo dla moich dzieci oraz ich małżonków, a także dla mnie i mojego męża. Mam też większe pragnienie codziennego spotkania ze słowem Bożym w piśmie świętym. Będę czerpać z tych przeżyć i doświadczeń jeszcze przez długi czas o co Cię Panie Boże szczerze proszę. Chwała Panu!

Brygida

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Łowicz pielgrzymuje
  W sobotę 15 lutego 2020 roku odbyło się drugie czuwanie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej na Jasnej Górze. Wspólnoty Oaz dziecięcych oraz młodzieżowych, rodziny Domowego Kościoła oraz sympatycy Oazy zgromadzili się u stóp Jasnej Góry , aby wspólnie dziękować i prosić o łaski potrzebne ruchowi oazowemu w naszej diecezji. W czuwaniu uczestniczyła również grupa młodzieży z 

  Czytaj więcej
 • Mężczyzna XXI wieku
  Bycie mężczyzną, męskość – to temat następnego, 231. numeru „Wieczernika”. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy: mężczyzna z Kościele – czy w praktyce mężczyźni mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w czym szczególnie mężczyzna może naśladować Pana Jezusa czy św. Józef może być wzorem dla mężczyzny Abraham – wzór mężczyzny Starego Testamentu powołanie 

  Czytaj więcej
 • Błogosławienie członków DIAKONII podczas Kongregacji Odpowiedzialnych 2020
  1.  Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII podczas najbliższej KO proszone są o zgłoszenie się mailowo na adres: cdfd@oaza.pl do 24 lutego br. oraz wypełnienie formularza online (Zapisy online będą otwarte do 24 lutego br.). LINK DO FOMULARZA   2. Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycyjną) do Centralnej Diakonii Formacji Diakonii swój formularz otrzymany na 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.