foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

DW KochawińskaRelacja z powakacyjnego Dnia Wspólnoty u Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach.

2 września 2017 r. Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa i Domowy Kościół spotkały się w Gliwicach na powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Na ten dzień szczególnie czekali uczestnicy rekolekcji letnich, gdyż mogli znowu spotkać się w gronie osób, z którymi razem modlili się i poznawali Pana Boga. Zbliżając się do pięknego budynku kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej – patronki Dobrej Drogi, już z daleka było widać osoby radośnie witające się i rozglądające się w poszukiwaniu innych znajomych. Ale w tym dniu było jeszcze wiele innych bardzo ważnych momentów.

 

Na pewno najważniejsza była Eucharystia, do której przygotowywaliśmy się wcześniej poprzez modlitwę, wzywając Ducha Świętego i prosząc o Jego dary. Ksiądz Moderator Diecezjalny RŚŻ – ks. Piotr Dyduch przywitał wszystkie grupy rekolekcyjne i po krótkim przećwiczeniu śpiewu, prowadzonego przez diecezjalną diakonię muzyczną, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem nowego moderatora filii Śląskiej RŚŻ – ks. Ryszarda Piętki. Wysłuchaliśmy homilii, w której ks. Ryszard omówił pięć talentów, które otrzymujemy od Boga w czasie rekolekcji: spotkanie z żywym Bogiem, formacja i dalszy rozwój, wspólnota, posłanie do innych osób oraz doświadczenie osobistej relacji miedzy Bogiem a człowiekiem. Moderator zachęcał też do dalszego pielęgnowania wiary w roku formacyjnym.

Na zakończenie Eucharystii ks. Jarosław Buchenfeld w imieniu całego Domowego Kościoła podziękował Adrianie i Grzegorzowi Machoniom, którzy przez ostatnie służyli w Domowym Kościele jako para diecezjalna i przestawił nową parę diecezjalną –Katarzynę i Janusza Kułaczów. Kolejno nastąpił moment przekazania posługi trzem nowo wybranym parom rejonowym.

Małżeństwa z rejonu bytomskiego – Aleksandra i Grzegorz Kubica , lublinieckiego – Joanna i Adam Strzelczyk i zabrzańskiego – Iwona i Marek Nowok otrzymały świece i wypowiedziały słowa przyjęcia posługi pary rejonowej „Na chwałę Boga Wszechmogącego, Niepokalanej Matki Kościoła i dla dobra powierzonych rodzin”.

W czasie ogłoszeń Ks. Piotr Dyduch zaprosił wszystkich do udziału w pikniku edukacyjnym „Świadek Wolności” w Warszawie 23.09.2017 r. (szczegóły: www.oazatarnogorska.pl).

Po błogosławieństwie przeszliśmy do ogrodu na agapę, gdzie, ciesząc spotkaniem z innymi osobami, częstowaliśmy się darami stołu, a dokładnie mówiąc „stołów”, które gospodarze rozstawili na zewnątrz, korzystając z krótkiej chwili rozpogodzenia. Na koniec w auli odprawione zostało nabożeństwo, w czasie którego mogliśmy wysłuchać świadectw uczestników rekolekcji letnich.

Dziękujemy Ci Panie Boże za czas radowania się i świętowania we wspólnocie. Boże, bądź uwielbiony!

Joanna Glück

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Łowicz pielgrzymuje
  W sobotę 15 lutego 2020 roku odbyło się drugie czuwanie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej na Jasnej Górze. Wspólnoty Oaz dziecięcych oraz młodzieżowych, rodziny Domowego Kościoła oraz sympatycy Oazy zgromadzili się u stóp Jasnej Góry , aby wspólnie dziękować i prosić o łaski potrzebne ruchowi oazowemu w naszej diecezji. W czuwaniu uczestniczyła również grupa młodzieży z 

  Czytaj więcej
 • Mężczyzna XXI wieku
  Bycie mężczyzną, męskość – to temat następnego, 231. numeru „Wieczernika”. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy: mężczyzna z Kościele – czy w praktyce mężczyźni mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w czym szczególnie mężczyzna może naśladować Pana Jezusa czy św. Józef może być wzorem dla mężczyzny Abraham – wzór mężczyzny Starego Testamentu powołanie 

  Czytaj więcej
 • Błogosławienie członków DIAKONII podczas Kongregacji Odpowiedzialnych 2020
  1.  Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII podczas najbliższej KO proszone są o zgłoszenie się mailowo na adres: cdfd@oaza.pl do 24 lutego br. oraz wypełnienie formularza online (Zapisy online będą otwarte do 24 lutego br.). LINK DO FOMULARZA   2. Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycyjną) do Centralnej Diakonii Formacji Diakonii swój formularz otrzymany na 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.