foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

DW KochawińskaRelacja z powakacyjnego Dnia Wspólnoty u Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach.

2 września 2017 r. Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa i Domowy Kościół spotkały się w Gliwicach na powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Na ten dzień szczególnie czekali uczestnicy rekolekcji letnich, gdyż mogli znowu spotkać się w gronie osób, z którymi razem modlili się i poznawali Pana Boga. Zbliżając się do pięknego budynku kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej – patronki Dobrej Drogi, już z daleka było widać osoby radośnie witające się i rozglądające się w poszukiwaniu innych znajomych. Ale w tym dniu było jeszcze wiele innych bardzo ważnych momentów.

 

Na pewno najważniejsza była Eucharystia, do której przygotowywaliśmy się wcześniej poprzez modlitwę, wzywając Ducha Świętego i prosząc o Jego dary. Ksiądz Moderator Diecezjalny RŚŻ – ks. Piotr Dyduch przywitał wszystkie grupy rekolekcyjne i po krótkim przećwiczeniu śpiewu, prowadzonego przez diecezjalną diakonię muzyczną, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem nowego moderatora filii Śląskiej RŚŻ – ks. Ryszarda Piętki. Wysłuchaliśmy homilii, w której ks. Ryszard omówił pięć talentów, które otrzymujemy od Boga w czasie rekolekcji: spotkanie z żywym Bogiem, formacja i dalszy rozwój, wspólnota, posłanie do innych osób oraz doświadczenie osobistej relacji miedzy Bogiem a człowiekiem. Moderator zachęcał też do dalszego pielęgnowania wiary w roku formacyjnym.

Na zakończenie Eucharystii ks. Jarosław Buchenfeld w imieniu całego Domowego Kościoła podziękował Adrianie i Grzegorzowi Machoniom, którzy przez ostatnie służyli w Domowym Kościele jako para diecezjalna i przestawił nową parę diecezjalną –Katarzynę i Janusza Kułaczów. Kolejno nastąpił moment przekazania posługi trzem nowo wybranym parom rejonowym.

Małżeństwa z rejonu bytomskiego – Aleksandra i Grzegorz Kubica , lublinieckiego – Joanna i Adam Strzelczyk i zabrzańskiego – Iwona i Marek Nowok otrzymały świece i wypowiedziały słowa przyjęcia posługi pary rejonowej „Na chwałę Boga Wszechmogącego, Niepokalanej Matki Kościoła i dla dobra powierzonych rodzin”.

W czasie ogłoszeń Ks. Piotr Dyduch zaprosił wszystkich do udziału w pikniku edukacyjnym „Świadek Wolności” w Warszawie 23.09.2017 r. (szczegóły: www.oazatarnogorska.pl).

Po błogosławieństwie przeszliśmy do ogrodu na agapę, gdzie, ciesząc spotkaniem z innymi osobami, częstowaliśmy się darami stołu, a dokładnie mówiąc „stołów”, które gospodarze rozstawili na zewnątrz, korzystając z krótkiej chwili rozpogodzenia. Na koniec w auli odprawione zostało nabożeństwo, w czasie którego mogliśmy wysłuchać świadectw uczestników rekolekcji letnich.

Dziękujemy Ci Panie Boże za czas radowania się i świętowania we wspólnocie. Boże, bądź uwielbiony!

Joanna Glück

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

12 lipiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Rekolekcje na Kopiej Górce
  W tym roku na Kopiej Górce planujemy podczas wakacji następujące rekolekcje: 27 lipca – 6 sierpnia KODA 7–23 sierpnia Oaza Nowego Życia I stopnia dla dorosłych 26–30 sierpnia Oaza Rekolekcyjna Diakonii 1–17 września Oaza Nowego Życia I oraz II stopnia dla dorosłych Więcej informacji i zapisy: dor.kgorka@oaza.pl Ponadto w terminie 19–24 sierpnia odbędą się u 

  Czytaj więcej
 • Wolne ośrodki na rekolekcje wakacyjne
  Wolne ośrodki na rekolekcje: archidiecezja łódzka, Porszewice, tel. 42 211 8500 diecezja łowicka, Spała, tel. 512 268 354 diecezja tarnowska: domy w Gródku n. Dunajcem, Starym Sączu, Szczawnicy, Ciężkowicach, Krynicy Zdroju, Czchowie i Lubaszowej, szczegóły tutaj archidiecezja gnieźnieńska, Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny w Rościnnie, tel. 665 831 865 Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów Kluczbork, kontakt: kluczborksercanie@gmail.com, więcej informacji 

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy III stopień oazy – rekolekcje last minute
  Międzynarodowa Diakonia Ewangelizacji i Wyzwolenia „Drogocenna Perła” Mt 13,46 Ruchu Światło-Życie Zaprasza na Oazę Nowego Życia III° w Rzymie 17.07-02.08.2020 Warunki uczestnictwa w Oazie III°: ukończona formacja deuterokatechumenalna II°; udział w KWC zgłoszenie pisemne (list, fax, e-mail), potwierdzone przez moderatora diecezjalnego prosimy przesyłać do 10 lipca na adres: MDE „Drogocenna Perla” Mt 13,46 Bewegung Licht-Leben 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.