foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

List143Ukazał się nowy numer „Domowego Kościoła” - Listu do wspólnot rodzinnych (nr 143), którego tematem przewodnim są uczynki miłosierdzia co do ciała. Można w nim znaleźć m. in. pełną wersję listu Kręgu Centralnego na rok 2016/2017 „Radość rekolekcji”, materiały formacyjne na spotkania kręgu w październiku, listopadzie i grudniu oraz wiele relacji i świadectw z życia Domowego Kościoła w Polsce i w świecie, a także ze Światowych Dni Młodzieży.

 

Szczególnie zachęcamy do zajrzenia na stronę 61 i przeczytania artykułu: ”Jak stworzyć małżeństwa niekanapowe?”, którego autorem jest Iwona Piotrowska należąca wraz z mężem do jednego z kręgów w naszym , tarnogórskim rejonie! Bardzo dziękujemy Iwonie za zaangażowanie, uczestnictwo w Akademii Rodziny i przelanie swoich przeżyć na papier, tak że my również możemy z nich skorzystać!

Asia i Marek Glück

PS. Animatorów, którzy nie odebrali jeszcze „Listów” dla swoich kręgów, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z nami.  

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

17 maj 2021

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.