kaplica_światła1.04.2017 Członkowie DK z rejonu tarnogórskiego,  lublinieckiego oraz zabrzańskiego, wczesnym rankiem wsiedli do autokaru, by wyruszyć do Krościenka.

Wśród uczestników przeważali ci, którzy chcieli przypomnieć sobie swoje młodzieńcze oazowe lata. Wspomnieniom o OAZA-ch w Krościenku, o spotkaniach z ojcem Franciszkiem, nie było końca, wywołując rumieńce na twarzach uczestników...

Jak się okazało na miejscu byliśmy jedną z ośmiu grup pielgrzymkowych z całej Filii Śląskiej wraz parą filialną (należą do kręgu centralnego) Gabrysią i Józkiem Sobczakami z Katowic. W naszym autokarze mieliśmy zaszczyt gościć panią Irenę, siestrzenicą ks. Blachnickiego, która mieszka w Tarnowskich Górach. 

 

Naszym przewodnikiem duchpwym podczas pielgrzymki był moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Jarosław Buchenfeld, a ostatecznie dziesięciu kapłanów z moderatorem generalnym na czele sprawowało Eucharystię w dolnym kościele przy grobie Sługi Bożego - naszego założyciela.

Przemiłe Siostry z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła oprowadziły nas po Centrum Ruchu na Kopiej Górce..

Tu znów pojawiały się wspomnienia i wzruszenia. Mogliśmy udać się również do domu na Jagiellońskiej, który remontowany i rozbudowywany jest z naszych comiesięcznych składek - to chyba marzenie każdego z nas by właśnie  w tym miejscu być kiedyś na rekolekcjach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pielgrzymki.

Irena Cebula- rejon tarnogórski

Nasza grupa na stopniach kościoła Dobrego Pasterza w Krościenku.

Dom na Jagielońskiej - oprowadza Elżbieta Kozyra (sekretariat DK)

Od lewej, nasz diecezjalny moderator Domowego Kościoła ks. Jarosław Buchenfeld, następnie śląska para filialna Gabrysia i Józef Sobczyk oraz siestrzenica ks. Blachnickiego Irena oraz Dorota Seweryn z Instytutu Niepokalanej z Krościenka, która jest skarbnicą wiedzy o ks. Blachnickim, gdyż od początku z nim współpracowała.