foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

DW2016Adwentowy11 grudnia 2016 roku zgromadziliśmy się na Adwentowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Po zapaleniu świecy Oazy i modlitwie do Ducha Świętego wysłuchaliśmy konferencji ks. Tomasza Raka o Krucjacie Wyzwolenia Życia, która wprowadziła nas w temat Dnia Wspólnoty „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia”.

W kręgach spontanicznie utworzonych przez małżeństwa siedzące w sąsiednich ławkach dzieliliśmy się doświadczeniem Bożego miłosierdzia w codziennym życiu , w sprawach drobnych i wielkich, a potem, rozważając słowa Św. Pawła: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!” (Ga 5,1), mówiliśmy o naszym rozumieniu wolności ofiarowanej i zadanej nam przez Pana Jezusa.

Następnie ks. Krzysztof Grzegorczyk odprawił uroczystą Eucharystię. W różowych szatach liturgicznych i z uśmiechem na twarzy przypomniał nam, że jest to trzecia niedziela adwentu, „Gaudete” czyli niedziela RADOŚCI. Podczas homilii powrócił do tematu wyzwolenia i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Usłyszeliśmy również świadectwo Bogusi, która dzieliła się swoim doświadczeniem bycia w Krucjacie i owocami, które otrzymała. Po błogosławieństwie udaliśmy się do Domu Kultury „Jubilat”, a tam podczas uczty agape odwiedził nas szczególny gość. Był to Św. Mikołaj, który opowiedział dzieciom o swoim dzieciństwie i korzystając z pomocy aniołków rozdał prezenty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli przynajmniej w części Dnia Wspólnoty, doświadczając w ten sposób jednego z licznych charyzmatów naszego Ruchu – charyzmatu spotkania i wspólnoty.

Zapraszamy wszystkie rodziny z naszego rejonu na Diecezjalny Dzień Wspólnoty 7 stycznia o godz. 14.45 do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach.  

Ks. Krzysztof Grzegorczyk, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie
Joanna i Marek Glück, para rejonowa Domowego Kościoła
ZDJĘCIA
Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Łowicz pielgrzymuje
  W sobotę 15 lutego 2020 roku odbyło się drugie czuwanie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej na Jasnej Górze. Wspólnoty Oaz dziecięcych oraz młodzieżowych, rodziny Domowego Kościoła oraz sympatycy Oazy zgromadzili się u stóp Jasnej Góry , aby wspólnie dziękować i prosić o łaski potrzebne ruchowi oazowemu w naszej diecezji. W czuwaniu uczestniczyła również grupa młodzieży z 

  Czytaj więcej
 • Mężczyzna XXI wieku
  Bycie mężczyzną, męskość – to temat następnego, 231. numeru „Wieczernika”. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy: mężczyzna z Kościele – czy w praktyce mężczyźni mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w czym szczególnie mężczyzna może naśladować Pana Jezusa czy św. Józef może być wzorem dla mężczyzny Abraham – wzór mężczyzny Starego Testamentu powołanie 

  Czytaj więcej
 • Błogosławienie członków DIAKONII podczas Kongregacji Odpowiedzialnych 2020
  1.  Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII podczas najbliższej KO proszone są o zgłoszenie się mailowo na adres: cdfd@oaza.pl do 24 lutego br. oraz wypełnienie formularza online (Zapisy online będą otwarte do 24 lutego br.). LINK DO FOMULARZA   2. Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycyjną) do Centralnej Diakonii Formacji Diakonii swój formularz otrzymany na 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.