Blachnicki 100Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam wszystkie wspólnoty oazowe: kręgi Domowego Kościoła, wspólnoty młodzieżowe oraz wspólnoty dorosłych do uczestnictwa we Mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Chcemy dziękować Bogu za dar jego życia i prosić o jego rychłą beatyfikację. Uroczystości będą miały miejsce w Tarnowskich Górach, skąd pochodził ks. F. Blachnicki. Msza św. odprawiona zostanie w sobotę, 27 marca o godzinie 18, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Przewodniczyć jej będzie bp Jan Kopiec. Z powodu panującej w kraju pandemii obowiązują nas obostrzenia i określone limity, w tym przypadku w kościele na uroczystości religijnej mogą przebywać 63 osoby. Stąd gorąca prośba do osób, które zgłaszają chęć udziału w tym wydarzeniu, by wypełniły i przesłały formularz zgłoszeniowy. 

Link poniżej: https://forms.gle/QA4P1HzBVUcGz4n46

(Można zgłosić maksymalnie 6 osób.)

Dostępna też będzie transmisja on-line na kanale YouTube parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Zachęcam do uczestnictwa w takiej formie, by było nas jak najwięcej (link do transmisji dostępny na stronie w/w parafii, a także udostępnimy go na naszej diecezjalnej stronie oazy i fb na krótko przed uroczystością).

100 rocznicę urodzin ks. F. Blachnickiego chcemy także uczcić poprzez duchowe adopcje dziecka poczętego. Listę deklaracji o podjęciu duchowej adopcji dziecka poczętego przez pary DK, będziemy chcieli złożyć na ręce ks. Biskupa podczas Mszy św. Wszystkie pary chętne podjęcia się duchowej adopcji prosimy o zgłoszenia tej informacji telefoniczne, sms lub mailowo do pary rejonowej.

Grażyna i Sławek - para rejonowa