foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Blachnicki 100Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam wszystkie wspólnoty oazowe: kręgi Domowego Kościoła, wspólnoty młodzieżowe oraz wspólnoty dorosłych do uczestnictwa we Mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Chcemy dziękować Bogu za dar jego życia i prosić o jego rychłą beatyfikację. Uroczystości będą miały miejsce w Tarnowskich Górach, skąd pochodził ks. F. Blachnicki. Msza św. odprawiona zostanie w sobotę, 27 marca o godzinie 18, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Przewodniczyć jej będzie bp Jan Kopiec. Z powodu panującej w kraju pandemii obowiązują nas obostrzenia i określone limity, w tym przypadku w kościele na uroczystości religijnej mogą przebywać 63 osoby. Stąd gorąca prośba do osób, które zgłaszają chęć udziału w tym wydarzeniu, by wypełniły i przesłały formularz zgłoszeniowy. 

Link poniżej: https://forms.gle/QA4P1HzBVUcGz4n46

(Można zgłosić maksymalnie 6 osób.)

Dostępna też będzie transmisja on-line na kanale YouTube parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Zachęcam do uczestnictwa w takiej formie, by było nas jak najwięcej (link do transmisji dostępny na stronie w/w parafii, a także udostępnimy go na naszej diecezjalnej stronie oazy i fb na krótko przed uroczystością).

100 rocznicę urodzin ks. F. Blachnickiego chcemy także uczcić poprzez duchowe adopcje dziecka poczętego. Listę deklaracji o podjęciu duchowej adopcji dziecka poczętego przez pary DK, będziemy chcieli złożyć na ręce ks. Biskupa podczas Mszy św. Wszystkie pary chętne podjęcia się duchowej adopcji prosimy o zgłoszenia tej informacji telefoniczne, sms lub mailowo do pary rejonowej.

Grażyna i Sławek - para rejonowa 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

17 maj 2021

Ruch Światło-Życie

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.