foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

 Bp Iwanecki"Słowo ΦΣ w naszym znaku w ostatecznym swoim wymiarze, w swojej pełni, jest wielkim, wszystko obejmującym światłem odwiecznego planu zbawienia, który powziął Bóg Ojciec.
Wszelka nasza diakonia służy ostatecznie realizacji tego planu.
Jest ona włączona w diakonię Chrystusa, który służył temu wielkiemu planowi:
" Aby wszyscy byli jedno".(J 17,21)
Istotnym owocem  formacji Ruchu Światło-Życie jest dojrzała świadomość eklezjalna, która wyraża się w przeżywaniu Kościoła w kategoriach "my"; z tego wyrasta współodpowiedzialność za Kościół."
                                                              Ks. Franciszek Blachnicki
 
     W imieniu księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego
zapraszamy wszystkich uczestników Domowego Kościoła do włączenia się
w Dzień Jedności Ruchów, Stowarzyszeń i grup parafialnych diecezji gliwickiej,
który odbędzie się dnia 24.11.2019 r. w Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach.
O godzinie 15.30 odprawiona zostanie dziękczynna eucharystia za działalność wszystkich grup,
a po niej, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, będzie okazja do świętowania,
wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń.
 
Chętnych do włączenia się w służbę liturgiczną podczas tej eucharystii panów
prosimy o kontakt z Darkiem Gołkowskim:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel:  668 401 564
 
Ks. Jarosław Buchenfeld- moderator diecezjalny DK
Katarzyna i Janusz Kułacz - para diecezjalna DK
 
 
 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

02 czerwiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Centralna Oaza Matka – na żywo
  Niedziela – Jutrznia Wielka wigilia modlitewna I nieszpory Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Transmisja Mszy Świętej Wigilii Zesłania Ducha Świętego
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.