foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

plakat

ScholaSzczęść Boże!

W dniach 10.08 - 26.08 2015 do Polski przyjeżdża z Ukrainy, ze znanym nam już ks. Hajdukiem, grupa 20 dzieci. Do 19 sierpnia przebywać będą w Kudowie Zdroju, potem będą mieszkać w domu rodzinnym ks. Hajduka.

Oprócz zagospodarowania im czasu , tzn. wycieczek, basenu i innych rozrywek, potrzebne będą duże ilości jedzenia, żeby ich wyżywić. W związku z tym mamy prośbę o pomoc wtym zakresie.

Ponieważ chcemy odciążyć mamę ks. Hajduka, również czasowo, potrzebne będą gotowe posiłki :

 • - bigos
 • - fasolka po bretońsku
 • - łazanki
 • - kiełbasa na grill (. 40 szt).

W każdej chwili można podarować dzieciom ciasto i drożdżówki.

Oprócz tego potrzebne są następujące produkty;

 • -mięso (może być z promocji , np.kotlet (ok. 3 kg.) mięso mielone itp.
 • - chleb (w dużych ilościach)
 • - ser żółty w całości lub duże opakowania
 • - kiełbasa na kanapki w całości, parówki (winerki)
 • ,-kasza, ryż, herbata,makaron,mąka ziemniaczana (2kg)
 • -kukurydza , groszek, fasolka (w puszkach)
 • - keczup, , przecier pomidorowy, musztarda
 • - mleko, budynie , kakao, kiśle
 • - masło w kubkach, jogurty, jajka
 • - jarzyna do zupy, warzywa, owoce, biała kapusta (3 główki),ziemniaki

Ilości muszą być takie, żeby starczyło dla 20 osób.

Posiłki gotowe, tak samo, by starczyło dla wszystkich i na dokładkę ( jest przewidziane śniadanie i obiadokolacja).

Myślę, że najlepsza jest zasada organizowania tego w kilka osób ( tak jak przy Świątecznej paczce).

Gdyby ktoś miał używany niepotrzebny sprzęt sportowy , typu piłki, paletki itp., również będzie to mile widziane.

Nie do mońca wiemy, co będzie jeszcze potrzebne, dlatego ofiara pieniężna też będzie mile widziana, tym bardziej, że organizacja wyjazdów dzieci na wycieczki też będzie sporo kosztować.

We wszystkich tych sprawach prosimy o kontakt do 31 lipca z :

Danką N. 533 456 785 i Basią T. 512 069 535.

już teraz dziękujemy za wszelką pomoc:

Danka i Teodor N., Basia i Kazik T.

Biada

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 wrzesień 2021

Ruch Światło-Życie
 • Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

  Delegat KEP do spraw Ruchu Światło-Życie, ks. bp Krzysztof Włodarczyk, został mianowany biskupem ordynariuszem diecezji bydgoskiej. Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska. Komunikat Nuncjatury Bp Włodarczyk urodził się 25 lutego 1961 roku w Sławnie. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w roku 1981 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, gdzie wtedy studiowali klerycy z 

  Czytaj więcej

  Artykuł Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • OJDOR – Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

  Zapraszamy na Oazę Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Odbędzie się w dniach 8-10 października w Spale. Jej temat to: “Ojciec Franciszek i jego charyzmat w programach oazy rekolekcyjnej”. Będzie też czas na dzielenie się tym, co się działo podczas tegorocznych oaz i zastanowienie się jak to powinno wpływać na oazy w następnych latach. Koszt uczestnictwa to 

  Czytaj więcej

  Artykuł OJDOR – Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych pochodzi z serwisu OAZA.PL.

 • Oaza Jedności Diakonii Formacji Diakonii

  W imieniu Centralnej Diakonii Formacji Diakonii zapraszam na Oazę Jedności Diakonii Formacji Diakonii (OJDFD), która odbędzie się w dniach 2-3 października w Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Planujemy podjąć temat: posługa animatorów i odpowiedzialnych wobec uczestników, którzy budzą zaniepokojenie swoim zachowaniem (problemy psychiczne, niestandardowy sposób zachowania). Zapisy przez formularz do 26 września: https://forms.gle/wGUMrjpjh6cQSinz9 Zapraszam 

  Czytaj więcej

  Artykuł Oaza Jedności Diakonii Formacji Diakonii pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.