foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

ScholaSzczęść Boże!

W dniach 10.08 - 26.08 2015 do Polski przyjeżdża z Ukrainy, ze znanym nam już ks. Hajdukiem, grupa 20 dzieci. Do 19 sierpnia przebywać będą w Kudowie Zdroju, potem będą mieszkać w domu rodzinnym ks. Hajduka.

Oprócz zagospodarowania im czasu , tzn. wycieczek, basenu i innych rozrywek, potrzebne będą duże ilości jedzenia, żeby ich wyżywić. W związku z tym mamy prośbę o pomoc wtym zakresie.

Ponieważ chcemy odciążyć mamę ks. Hajduka, również czasowo, potrzebne będą gotowe posiłki :

 • - bigos
 • - fasolka po bretońsku
 • - łazanki
 • - kiełbasa na grill (. 40 szt).

W każdej chwili można podarować dzieciom ciasto i drożdżówki.

Oprócz tego potrzebne są następujące produkty;

 • -mięso (może być z promocji , np.kotlet (ok. 3 kg.) mięso mielone itp.
 • - chleb (w dużych ilościach)
 • - ser żółty w całości lub duże opakowania
 • - kiełbasa na kanapki w całości, parówki (winerki)
 • ,-kasza, ryż, herbata,makaron,mąka ziemniaczana (2kg)
 • -kukurydza , groszek, fasolka (w puszkach)
 • - keczup, , przecier pomidorowy, musztarda
 • - mleko, budynie , kakao, kiśle
 • - masło w kubkach, jogurty, jajka
 • - jarzyna do zupy, warzywa, owoce, biała kapusta (3 główki),ziemniaki

Ilości muszą być takie, żeby starczyło dla 20 osób.

Posiłki gotowe, tak samo, by starczyło dla wszystkich i na dokładkę ( jest przewidziane śniadanie i obiadokolacja).

Myślę, że najlepsza jest zasada organizowania tego w kilka osób ( tak jak przy Świątecznej paczce).

Gdyby ktoś miał używany niepotrzebny sprzęt sportowy , typu piłki, paletki itp., również będzie to mile widziane.

Nie do mońca wiemy, co będzie jeszcze potrzebne, dlatego ofiara pieniężna też będzie mile widziana, tym bardziej, że organizacja wyjazdów dzieci na wycieczki też będzie sporo kosztować.

We wszystkich tych sprawach prosimy o kontakt do 31 lipca z :

Danką N. 533 456 785 i Basią T. 512 069 535.

już teraz dziękujemy za wszelką pomoc:

Danka i Teodor N., Basia i Kazik T.

Biada

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 wrzesień 2020

Ruch Światło-Życie
 • Nowości z budowy Centrum ekologii integralnej
  27 lipca bieżącego roku w Krościenku nad Dunajcem u stóp Kopiej Górki (w dawnym sadzie) rozpoczęła się budowa Centrum ekologii integralnej Ruchu Światło-Życie. Archiwalne zdjęcia można zobaczyć tutaj. Poniższe zdjęcia przedstawiają przygotowanie podłoża i wylewanie tzw. chudego betonu pod płytę fundamentową. Na ostatnim zdjęciu: materiał izolacyjny do ułożenia pomiędzy warstwą tzw. chudego betonu i płyty 

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie zbiórki na Filipiny i podziękowania
  „Nakarm najbiedniejszych na Negros” – pod takim hasłem Diakonia Misyjna organizowała pomoc dla najuboższych z czterech diecezji wyspy Negros, na której tworzy się Ruch Światło-Życie. Pandemia, lockdown, izolacja poszczególnych wysp, utrata możliwości zarobku przez bardzo wiele osób sprawiły, że pomoc jest bardzo potrzebna. Zbiórkę na rzecz Filipin prowadzono przez serwis wspieram.oaza.pl, oprócz tego dokonywano wpłat 

  Czytaj więcej
 • Finanse – nowy numer „Wieczernika”
  „Pieniądze szczęścia nie dają ale żyć pozwalają”. „Grosz do grosza a bę­dzie kokosza”. „Od przybytku głowa nie boli”. Któż nie zna tych i innych przysłów dotyczących pieniędzy… W bieżącym numerze „Wieczernika” chcieliśmy poruszyć właśnie temat pie­niędzy.  A może szerzej: finansów. Czyli nie tylko ich posiadania gotówki, ale też jej wydawania, pożyczania, jak również służenia za 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.