foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

 Mija tydzień od ewangelizacji w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lasowicach. Był to czas naszego zjednoczenia we wspólnym dziele, jakim jest głoszenie kerygmatu. 

Każdy dzień rekolekcji był także dla nas wielkim  i nowym przeżyciem. W każdym momencie można było liczyć na Waszą gotowość do posługiwania. Patrząc z dystansu na przebieg rekolekcji, mam wrażenie, że widzę świetnie działającą i naoliwioną „maszynę”, w której każdy znajduje dla siebie właściwe miejsce.

Ewangelizacja staje się dla nas czymś naturalnym, powszechnym, tym bardziej odczuwamy wdzięczność Panu Bogu za Łaskę i Błogosławieństwo w tym świętym czasie.Dziękuję ks. Proboszczowi Romanowi Grajczykowi za zaproszenie nas do swojej parafii i otwartą współpracę, ks. Tomaszowi Rakowi za głoszone Słowo ( jak zwykle nas zaskoczył żywymi treściami), Parze Rejonowej Asi i Markowi, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za rekolekcje. ewangelizacjaDziękuję prowadzącym poszczególne dni, Adzie, Rafałowi, Dance i Andrzejowi to dzięki nim, uczestnicy mogli świadomie uczestniczyć w każdym punkcie ewangelizacji. Młodzieży ze Strzybnicy pod wieloletnim kierownictwem Marty Jończyk oraz Weroniki liderki tarnogórskiej grupy pantomimy za przygotowanie scen na pierwsze dni rekolekcji. Odpowiedzialnym za diakonie: Muzyczną – Januszowi i wszystkim służącym śpiewem i talentem grania na instrumentach, Liturgiczną – Witkowi, który wspólnie z Odnową w Duchu Świętym zapewnił służbę liturgiczną, Techniczną – Andrzejowi i grupie techników rozwijających i montujących osprzęt nagłaśniający, operatorów sprzętu multimedialnego Wojtkowi (wielkie wrażenie na nas zrobił zaangażowany do pracy syn Andrzeja - Marcin). Piotrowi i Sławkowi, którzy rejestrowali rekolekcje na fotografiach cyfrowych.

Dużo dobrej „roboty” wykonali Ania i Lucjan Grajczykowie, pomagali nam w uzgadnianiu terminów i w komunikacji z ks. Proboszczem. Diakonia modlitwy – Asia i Jacek zachęcali wspólnoty do gorącej modlitwy w intencjach ewangelizacji, dbali o przygotowanie osób mówiących świadectwa. Dziękuję osobom mówiącym bardzo mocne świadectwa: Joli, Stefanowi, Weronice, małżeństwu Ani i Pawłowi Tokarczyk, Michałowi, Grażynie i Sławkowi  Kubackim.

Bardzo dziękuję ks. bp. Adamowi Wodarczykowi, że znalazł czas i włączył się do ewangelizacji. Urząd jaki sprawuje nie przeszkodził mu w tym, by włączyć się w ewangelizację i przewodniczyć uroczystej eucharystii. To dla nas wielka radość i zachęta do dalszej gorliwej służby!  

 ewangelia

Czy to już wszyscy, którym chciałem podziękować ? nie!!!! Zespół ewangelizacyjny liczył ok 60-70 osób i trudno Was wszystkich wymienić z imienia. Mam nadzieję, że odczuwacie radość i satysfakcję z bycia w żywej wspólnocie świadczącej o Jezusie Chrystusie w czasach, które za wszelką cenę chcą usunąć Jezusa z życia publicznego oraz z naszych rodzin.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i zapraszam na następne rekolekcje. Będziemy posługiwać w Sowicach J.

Stanisław Dragon Rejonowa Diakonia Ewangelizacji

ZDJĘCIA

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Transmisja z 45. Kongregacji
  28 lutego rozpoczyna się 45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Spotkanie, które odbywa się w Częstochowie na Jasnej Górze będziemy transmitować poprzez oficjalny kanał Ruchu Światło-Życie Oaza TV: KANAŁ OAZA TV » Planowana jest również transmisja przez naszą facebookową stronę. Serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami.
 • Weź kubek na Kongregację – apel Diakonii Misyjnej
  Drodzy Odpowiedzialni wybierający się na KO!Zapraszamy Was serdecznie na pyszną misyjną kawę, ale… byłoby cudownie, gdybyście w miarę możliwości zabrali ze sobą własne kubki
 • Program 45. Kongregacji Odpowiedzialnych
  PROGRAM 45. KONGREGACJI ODPOWIEDZIALNYCH: Piątek 28 II 2020 r. 18.30 – Możliwość udziału w Eucharystii – kaplica MB Częstochowskiej 19.30 – 20.30 – Spotkanie modlitewne (aula o. Kordeckiego)   Sobota 29 II 2020 r. 8.00  – Jutrznia 9.00  – Otwarcie kongregacji, zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie w tematykę kongregacji, komunikaty o piosence roku i znaku roku 10.00  

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.