foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lasowicach. Rekolekcje rozpoczną się już w ten czwartek 2 marca 2017 r. po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.45, w kolejny dzień, w piątek początek o 18.45, a w sobotę rozpoczęcie o godzinie 18 od wieczornej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie biskup Adam Wodarczyk.

W niedzielę Eucharystia na zakończenie rekolekcji odprawiona zostanie o godz. 11, a po niej w salkach odbędzie się nasz kolejny rejonowy Dzień Wspólnoty, na który zaprosimy również wszystkich uczestników rekolekcji. Będziemy zachęcać ich do dołączenia się do jednej ze wspólnot, aby w niej dalej pogłębiać swoją wiarę.

Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy do uczestnictwa. Jeżeli ktoś nie może pomóc w jakiejś konkretnym elemencie rekolekcji, to prosimy o bycie z nami i towarzyszenie nam modlitwą na miejscu w kościele. Prosimy też o nieustającą modlitwę w całym tym czasie za parafię i jej kapłanów, za wszystkich, którzy przyjdą na rekolekcje, za organizatorów, ewangelizatorów, za księdza Tomka głoszącego orędzie, za wprowadzających do nabożeństw w kolejnych dniach, za osoby mówiące świadectwa, za wszystkie diakonie, za każdą osobę zaangażowaną w to dzieło.

Skuteczność wszelkiej ewangelizacji zależy od modlitwy, która ją przygotowuje i która jej towarzyszy (ks. F. Blachnicki).

Do zobaczenia!

Asia i Marek Glück – para rejonowa wraz z całym zespołem ewangelizacyjnym

PS. Na niedzielny rejonowy Dzień Wspólnoty jak zwykle prosimy o jedną blachę pokrojonego ciasta od każdego kręgu. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ciasta przed Mszą do salek w domu parafialnym za kościołem i o pomoc w przygotowaniu agapy. Będziemy tam już od godz. 10. Pamiętajcie, że na dniu Wspólnoty możemy mieć więcej gości .

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

02 czerwiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Centralna Oaza Matka – na żywo
  Niedziela – Jutrznia Wielka wigilia modlitewna I nieszpory Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Transmisja Mszy Świętej Wigilii Zesłania Ducha Świętego
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.