foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lasowicach. Rekolekcje rozpoczną się już w ten czwartek 2 marca 2017 r. po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.45, w kolejny dzień, w piątek początek o 18.45, a w sobotę rozpoczęcie o godzinie 18 od wieczornej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie biskup Adam Wodarczyk.

W niedzielę Eucharystia na zakończenie rekolekcji odprawiona zostanie o godz. 11, a po niej w salkach odbędzie się nasz kolejny rejonowy Dzień Wspólnoty, na który zaprosimy również wszystkich uczestników rekolekcji. Będziemy zachęcać ich do dołączenia się do jednej ze wspólnot, aby w niej dalej pogłębiać swoją wiarę.

Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy do uczestnictwa. Jeżeli ktoś nie może pomóc w jakiejś konkretnym elemencie rekolekcji, to prosimy o bycie z nami i towarzyszenie nam modlitwą na miejscu w kościele. Prosimy też o nieustającą modlitwę w całym tym czasie za parafię i jej kapłanów, za wszystkich, którzy przyjdą na rekolekcje, za organizatorów, ewangelizatorów, za księdza Tomka głoszącego orędzie, za wprowadzających do nabożeństw w kolejnych dniach, za osoby mówiące świadectwa, za wszystkie diakonie, za każdą osobę zaangażowaną w to dzieło.

Skuteczność wszelkiej ewangelizacji zależy od modlitwy, która ją przygotowuje i która jej towarzyszy (ks. F. Blachnicki).

Do zobaczenia!

Asia i Marek Glück – para rejonowa wraz z całym zespołem ewangelizacyjnym

PS. Na niedzielny rejonowy Dzień Wspólnoty jak zwykle prosimy o jedną blachę pokrojonego ciasta od każdego kręgu. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ciasta przed Mszą do salek w domu parafialnym za kościołem i o pomoc w przygotowaniu agapy. Będziemy tam już od godz. 10. Pamiętajcie, że na dniu Wspólnoty możemy mieć więcej gości .

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 styczeń 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wewnątrz… wielkiej ryby
  Wewnątrz… wielkiej ryby. Rozeznawanie z Jonaszem i przyjaciółmi Usłysz Boga, który nieustannie mówi do Ciebie w Twoim wnętrzu. Daj Mu się poprowadzić. Poczuj się bezpiecznie. Wypłyń na głębię, spójrz z ufnością w przyszłość. Rekolekcje rozeznawania z indywidualnym towarzyszeniem poprowadzą dwaj księża z diakonii formacji diakonii Ruchu Światło-Życie oraz dwie członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Zapraszamy 

  Czytaj więcej
 • Parresia 2020
  MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE XXV „PARRESIA” Częstochowa 27-28.02.2020 DOJRZAŁOŚĆ W CHRYSTUSIE  „Przepowiadanie ożywione jest wiarą, która budzi w misjonarzu entuzjazm i żarliwość. Dzieje Apostolskie (…) określają taką postawę słowem „parresia”,  które oznacza głoszenie z otwartością i odwagą” (Redemptoris Missio, 45)   Cel spotkania: Międzynarodowe spotkania Ruchu Światło-Życie „Parresia” są organizowane od 1999 r. zazwyczaj w 

  Czytaj więcej
 • Nowa odsłona kanału Oaza TV
  Wystartowała nowa odsłona kanału Oaza TV. Oaza TV to oficjalny kanał Ruchu Światło-Życie na youtube. Znajdziemy w nim: konferencje, świadectwa, relacje, ciekawe materiały. Za pośrednictwem Oaza TV transmitowane będą również ogólnopolskie spotkania Ruchu. mł SUBSKRYBUJ KANAŁ OAZA TV: http://bit.ly/oaza-tv Działanie sfinansowane ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.