foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Lasowice

W dniach od 2-5 marca 2017r. przeprowadzona zostanie kolejna ewangelizacja w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lasowicach. Jak co roku organizujmy ją wspólnie z Odnową w Duchu Świętym. To bardzo ważne, abyśmy chcieli dzielić się z innymi tym co otrzymaliśmy uznając Jezusa Chrystusa jako swego  Pana i Zbawiciela i oddając mu pod Jego kierownictwo swoje życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego działania, włączenia się do prac naszych rejonowych diakonii, w których znajdzie się miejsce dla wszystkich chętnych, szczególnie mam na myśli diakonie: techniczną, liturgiczną, modlitwy, muzyczną oraz komunikacji społecznej.

 

                Od roku przygotowujemy się do ewangelizowania w tej parafii szczególnie przez modlitwę w intencji wszystkich parafian oraz duchowieństwa. W tym świętym czasie Wielkiego Postu, kiedy słyszymy „Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię..” także i my z wiarą i mocą Ducha Świętego chcemy iść „Głosić Ewangelię”. To wielki zaszczyt móc opowiedzieć się przed ludźmi za Jezusem. Zastanów się, jak Ty możesz wspomóc to dzieło Ewangelizacji w Tarnowskich Górach.

                Już 21 lutego 2017r. po mszy świętej (ok. 18.30) w lasowickiej parafii chcemy się spotkać w salkach, aby ostatecznie podzielić się odpowiedzialnością w organizacji rekolekcji, będziemy także poznawać kościół pod względem organizacyjnym aby przygotować się technicznie do realizacji zamierzeń. Tutaj będą działały w tym dniu diakonie: techniczna,  liturgiczna oraz muzyczna a także nasza młodzież, która ćwiczyć będzie pantomimy. W niedzielę 26 lutego 2017r. a także w środę popielcową będziemy zapraszać parafian po każdej z mszy świętej oraz rozdawać wydrukowane na tą okoliczność zaproszenia.

                W imieniu całego Zespołu Ewangelizacyjnego zapraszamy Ciebie do współpracy jeśli tylko chcesz.

Kontakt: Stanisław Dragon 605250810

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

28 styczeń 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wewnątrz… wielkiej ryby
  Wewnątrz... wielkiej ryby. Rozeznawanie z Jonaszem i przyjaciółmi Usłysz Boga, który nieustannie mówi do Ciebie w Twoim wnętrzu. Daj Mu się poprowadzić. Poczuj się bezpiecznie. Wypłyń na głębię, spójrz z ufnością w przyszłość. Rekolekcje rozeznawania z indywidualnym towarzyszeniem poprowadzą dwaj księża z diakonii formacji diakonii Ruchu Światło-Ży[...]
 • Parresia 2020
  MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE XXV „PARRESIA” Częstochowa 27-28.02.2020 DOJRZAŁOŚĆ W CHRYSTUSIE

   „Przepowiadanie ożywione jest wiarą, która budzi w misjonarzu entuzjazm i żarliwość.

  Dzieje Apostolskie (...) określają taką postawę słowem „parresia”,

  Nowa odsłona kanału Oaza TV

  Wystartowała nowa odsłona kanału Oaza TV. Oaza TV to oficjalny kanał Ruchu Światło-Życie na youtube. Znajdziemy w nim: konferencje, świadectwa, relacje, ciekawe materiały. Za pośrednictwem Oaza TV transmitowane będą również ogólnopolskie spotkania Ruchu.

  SUBSKRYBUJ KANAŁ OAZA TV: http://bit.ly/oaza-tv Działanie s[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.