foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Lasowice

W dniach od 2-5 marca 2017r. przeprowadzona zostanie kolejna ewangelizacja w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lasowicach. Jak co roku organizujmy ją wspólnie z Odnową w Duchu Świętym. To bardzo ważne, abyśmy chcieli dzielić się z innymi tym co otrzymaliśmy uznając Jezusa Chrystusa jako swego  Pana i Zbawiciela i oddając mu pod Jego kierownictwo swoje życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego działania, włączenia się do prac naszych rejonowych diakonii, w których znajdzie się miejsce dla wszystkich chętnych, szczególnie mam na myśli diakonie: techniczną, liturgiczną, modlitwy, muzyczną oraz komunikacji społecznej.

 

                Od roku przygotowujemy się do ewangelizowania w tej parafii szczególnie przez modlitwę w intencji wszystkich parafian oraz duchowieństwa. W tym świętym czasie Wielkiego Postu, kiedy słyszymy „Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię..” także i my z wiarą i mocą Ducha Świętego chcemy iść „Głosić Ewangelię”. To wielki zaszczyt móc opowiedzieć się przed ludźmi za Jezusem. Zastanów się, jak Ty możesz wspomóc to dzieło Ewangelizacji w Tarnowskich Górach.

                Już 21 lutego 2017r. po mszy świętej (ok. 18.30) w lasowickiej parafii chcemy się spotkać w salkach, aby ostatecznie podzielić się odpowiedzialnością w organizacji rekolekcji, będziemy także poznawać kościół pod względem organizacyjnym aby przygotować się technicznie do realizacji zamierzeń. Tutaj będą działały w tym dniu diakonie: techniczna,  liturgiczna oraz muzyczna a także nasza młodzież, która ćwiczyć będzie pantomimy. W niedzielę 26 lutego 2017r. a także w środę popielcową będziemy zapraszać parafian po każdej z mszy świętej oraz rozdawać wydrukowane na tą okoliczność zaproszenia.

                W imieniu całego Zespołu Ewangelizacyjnego zapraszamy Ciebie do współpracy jeśli tylko chcesz.

Kontakt: Stanisław Dragon 605250810

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 wrzesień 2020

Ruch Światło-Życie
 • Nowości z budowy Centrum ekologii integralnej
  27 lipca bieżącego roku w Krościenku nad Dunajcem u stóp Kopiej Górki (w dawnym sadzie) rozpoczęła się budowa Centrum ekologii integralnej Ruchu Światło-Życie. Archiwalne zdjęcia można zobaczyć tutaj. Poniższe zdjęcia przedstawiają przygotowanie podłoża i wylewanie tzw. chudego betonu pod płytę fundamentową. Na ostatnim zdjęciu: materiał izolacyjny do ułożenia pomiędzy warstwą tzw. chudego betonu i płyty 

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie zbiórki na Filipiny i podziękowania
  „Nakarm najbiedniejszych na Negros” – pod takim hasłem Diakonia Misyjna organizowała pomoc dla najuboższych z czterech diecezji wyspy Negros, na której tworzy się Ruch Światło-Życie. Pandemia, lockdown, izolacja poszczególnych wysp, utrata możliwości zarobku przez bardzo wiele osób sprawiły, że pomoc jest bardzo potrzebna. Zbiórkę na rzecz Filipin prowadzono przez serwis wspieram.oaza.pl, oprócz tego dokonywano wpłat 

  Czytaj więcej
 • Finanse – nowy numer „Wieczernika”
  „Pieniądze szczęścia nie dają ale żyć pozwalają”. „Grosz do grosza a bę­dzie kokosza”. „Od przybytku głowa nie boli”. Któż nie zna tych i innych przysłów dotyczących pieniędzy… W bieżącym numerze „Wieczernika” chcieliśmy poruszyć właśnie temat pie­niędzy.  A może szerzej: finansów. Czyli nie tylko ich posiadania gotówki, ale też jej wydawania, pożyczania, jak również służenia za 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.