foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba > i >,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" - św. Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

To były pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne w parafii Matki Bożej Królowej Wszechświata w Pniowcu prowadzone przez oazę Domowego Kościoła.

Jako parafianka i jednocześnie osoba obracająca się tych w kręgach rekolekcyjnych jestem przekonana, że był to dla nas ubogacający czas.

Dla nas, parafian i dla nas, prowadzących. Cieszyłam się, że służę śpiewem, to wszystko na chwałę Pana. Dlatego, że jestem po dwumiesięcznych rekolekcjach na rowerze, patrzałam na te, w naszej parafii, przez inny pryzmat...

 

Słowa, które docierały do mnie odbierałam do mojej rowerowej codzienności i do mojego zachowania, któremu mogłam się intensywnie przyglądać w świeżo minionym czasie.

Ostatniego dnia przyjęliśmy Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Miałam już kilka okazji w swoim życiu, gdy to robiłam jednak za każdym razem czuję, jakbym zapraszała Go od nowa. Teraz, po wyprawie, przyjmowałam Go będąc wdzięczną za cud mojego życia, że po przejechanych ośmiu tysiącach kilometrów jestem tutaj- u siebie- w jednym kawałku, cała i zdrowa. Że czuwał nade mną w drodze i że z nim zawsze jestem bezpieczna, jak u Tatusia, który niesie mnie, małą, na rękach przez ogrom życia.

Wracając do śpiewu. Bardzo skupiłam się na tej posłudze. Myślę, że Bóg przydzielił mi taką funkcję, bo zawsze przez śpiew najbardziej potrafię chwalić Pana. Wtedy czuję Jego obecność całym sercem, a moja dusza jest przepełniona Bożą radością.

Chwała Panu.

 

Edyta Grajczyk

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

06 grudzień 2019

Ruch Światło-Życie
  • Nowenna w intencji ośmioletniej Uli
    Prosimy o włączenie się w nowennę za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w intencji ośmioletniej Uli Stanko, która tonęła w Bałtyku 25 sierpnia br. Otoczona modlitwą rodziny i wielu osób, w tym członkiń INMK, i powierzana wstawiennictwu sługi Bożego ks. F. Blachnickiego, w sposób niewytłumaczalny powróciła do życia, ale pozostaje w [...]
  • O świętych, Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, niedzieli biblijnej…
    „W całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty” (1 P 1, 16). Powinniśmy więc przypominać sobie o naszym wezwaniu do świętości, powinniśmy również poznawać osoby, którym to powołanie udało się zrealizować – czyli świętych. Świętym poświęcamy szczególnie t[...]
  • Porzucić mity, porzucić lęki
    W dniach od 7 do 11 listopada 2019 r. w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia. W czasie rekolekcji uczestnicy zastanawiali się nad rolą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w swoim życiu oraz nad tym, czy dobrze rozumieją jej miejsce w społeczeństwie oraz w samym Ruchu Światło-Życie[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.