foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Piotr i PawełOd 13 do 16 marca 2014 r. w naszym mieście odbędą się kolejne rekolekcje ewangelizacyjne. Tym razem podstawowe prawdy wiary będą głoszone w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Rekolekcje prowadzone będą przez moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie ks. dr Adama Wodarczyka i proboszcza ks. Piotra Kalkę wraz z Rejonową Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie i pozostałymi diakoniami: Modlitwy, Liturgiczną, Muzyczną, Techniczną, Gospodarczą. Podobnie jak przy poprzednich rekolekcjach również teraz do posługiwania włączyło się wiele osób dobrej woli, które chcą przekazywać innym prawdę o Bożej miłości.
Szczególnie cieszymy się, że do organizacji czynnie dołączyli się też parafianie: Odnowa w Duchu Świętym "Wspólnota Paschy", świeccy nadzwyczajni szafarze i Rada Parafialna...

 

Rekolekcje te przeznaczone są dla wszystkich, którzy szukają Pana Boga. Szczególnie jednak pragniemy dotrzeć do tych osób, które już dawno w swoim życiu nie myślały o Panu Bogu, których wiara wymaga ożywienia i umocnienia, które czasami nawet nie są świadome tego, jak bardzo oddaliły się od swojego Stwórcy. Dlatego chcemy, aby informacje o rekolekcjach dotarły do jak najszerszego grona parafian. Plakaty informujące o rekolekcjach będą rozwieszone w wielu miejscach w centrum miasta, a zaproszenia będą rozdawane po mszach świętych w środę popielcową i w niedzielę 9 marca.
Podczas rekolekcji przedstawione będą podstawowe prawa życia duchowego człowieka, przede wszystkim o Bożej miłości do człowieka, o grzechu, który nas od niego oddala i o odkupieniu dokonanym przez Jezusa Chrystusa. Kulminacyjnym momentem rekolekcji będzie przyjęcie Pana Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela przez uczestników rekolekcji.
Rekolekcje rozpoczną się w czwartek 13 marca o godz. 18.45. Codziennie będzie możliwość uczestnictwa w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem, wysłuchania świadectw i nauk, zobaczenia pantomimy oraz uczestniczenia w krótkich spotkaniach w małych grupach. Rekolekcje zakończą się w niedzielę 16 marca Mszą Świętą dziękczynną, a po niej planowane jest spotkanie przy kawie. Wtedy też będzie można się dowiedzieć o możliwościach dalszego pogłębiania i rozwijania swojej wiary.
Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o zapraszanie swoich bliskich i znajomych do uczestnictwa.

Ramowy program
Czwartek 13 marca: 18.45- nabożeństwo ewangelizacyjne
19.30-20.00 - spotkanie w małych grupach
Piątek 14 marca: 18.45- nabożeństwo ewangelizacyjne
19.30-20.15 - adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź
Sobota 16 marca: 18.00 Msza święta z nabożeństwem ewangelizacyjnym
19.00- 19.15 - spotkanie w małych grupach
Niedziela 17 marca: 13.30 - Msza święta,
14.30 - spotkanie przy kawie

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

11 lipiec 2020

Ruch Światło-Życie
 • Rekolekcje na Kopiej Górce
  W tym roku na Kopiej Górce planujemy podczas wakacji następujące rekolekcje: 27 lipca – 6 sierpnia KODA 7–23 sierpnia Oaza Nowego Życia I stopnia dla dorosłych 26–30 sierpnia Oaza Rekolekcyjna Diakonii 1–17 września Oaza Nowego Życia I oraz II stopnia dla dorosłych Więcej informacji i zapisy: dor.kgorka@oaza.pl Ponadto w terminie 19–24 sierpnia odbędą się u 

  Czytaj więcej
 • Wolne ośrodki na rekolekcje wakacyjne
  Wolne ośrodki na rekolekcje: archidiecezja łódzka, Porszewice, tel. 42 211 8500 diecezja łowicka, Spała, tel. 512 268 354 diecezja tarnowska: domy w Gródku n. Dunajcem, Starym Sączu, Szczawnicy, Ciężkowicach, Krynicy Zdroju, Czchowie i Lubaszowej, szczegóły tutaj archidiecezja gnieźnieńska, Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny w Rościnnie, tel. 665 831 865 Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów Kluczbork, kontakt: kluczborksercanie@gmail.com, więcej informacji 

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy III stopień oazy – rekolekcje last minute
  Międzynarodowa Diakonia Ewangelizacji i Wyzwolenia „Drogocenna Perła” Mt 13,46 Ruchu Światło-Życie Zaprasza na Oazę Nowego Życia III° w Rzymie 17.07-02.08.2020 Warunki uczestnictwa w Oazie III°: ukończona formacja deuterokatechumenalna II°; udział w KWC zgłoszenie pisemne (list, fax, e-mail), potwierdzone przez moderatora diecezjalnego prosimy przesyłać do 10 lipca na adres: MDE „Drogocenna Perla” Mt 13,46 Bewegung Licht-Leben 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.