foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

FundacjaDotarliśmy wczoraj do Wałbrzycha z zapowiadanym w zeszłym tygodniu transportem darów.

Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze auto znów było zapakowane pod sam dach oraz tym, dzięki którym możemy tu na miejscu zrobić jeszcze dodatkowe zakupy dla świetlicy i dla dzieci z wałbrzyskiego Sobięcina. Bardzo, bardzo dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy dar :)

 

Jednak wczorajszy deszczowy dzień i wieczór był także okazją do naocznego przekonania się o fatalnym stanie dachu "Kuźni Talentów". Wspominałem Wam o tym kilkukrotnie w zeszłorocznych mailach. Z ogromnej dla świetlicy kwoty co najmniej 100 tys. złotych udało się dotąd zebrać połowę.

Jednocześnie świetlica prowadzi normalną codzienną działalność, opiekując się gromadą okolicznych dzieciaków, karmiąc je, ubierając, organizując im dodatkowe zajęcia edukacyjne czy wycieczki, zatrudniając kilka spośród matek, które próbują jednak zrobić coś dobrego ze swoim życiem. Prowadząca świetlicę s. Daniela bardzo dba o to, żeby "Kuźnia Talentów" mogła normalnie funkcjonować i żeby bieżące problemy nie miały wpływu na dzieci.

Dlatego np. nawet przez moment nie zastanawiała się czy organizować także w tym roku kolonie nad morzem. Dla 25 dzieci jest to nagroda za dobre wyniki w szkole i często jedyna w roku okazja, żeby zobaczyć świat poza Wałbrzychem oraz pooddychać przy okazji zdrowszym powietrzem. Wszystko toczy się więc normalnym rytmem. Ale każdą zaoszczędzoną złotówkę siostra odkłada właśnie na ten ogromny remont, który spędza jej sen z powiek.

Wczorajszy deszcz był dość długi, choć średnio intensywny. Jego efekt możecie zobaczyć na nagraniu w załączniku. Podczas naszej poprzedniej wizyty zalewało strych, zabezpieczany jak tylko się dało. Teraz woda coraz częściej przecieka przez drewniany strop prosto do świetlicy. Prowizoryczne łatanie dachu dawno przynosić efekty, a obecnie jej on już w tak złym stanie, że przyklasztorni robotnicy zwyczajnie boją się na niego wchodzić.

Stąd nasza ogromna prośba: jeśli znacie np. firmy, instytucje lub osoby prywatne, które byłyby w stanie wesprzeć "Kuźnię Talentów" konkretnymi kwotami przeznaczonymi właśnie na remont dachu, przekażcie im potrzebne informacje. W gruncie rzeczy każdy przelew, nawet z niewielką sumą, będzie wielką pomocą i dołoży cegiełkę do uratowania świetlicy przed wielkim problemem. Ważne tylko, żeby w tytule przelewu było zaznaczone, że to na remont dachu.

Poniżej przesyłamy dane fundacji prowadzącej świetlicę:

Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej
Pl. Marceliny Darowskiej 1A,
58-305 Wałbrzych
NIP: 8862977814
KRS: 0000424484

FB: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel.: +48 603 669 556

Konto fundacji:
PKO B.P. 55102050950000500201522549
Dla datków spoza Polski:
SWIFT Banku PKO B.P.: BPKOPLPW,
IBAN: PL 55 1020 5095 0000 5002 0152 2549

 

Pozdrawiamy serdecznie i raz jeszcze dziękujemy za wszystko!

Magda i Winicjusz

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

17 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Mężczyzna XXI wieku
  Bycie mężczyzną, męskość – to temat następnego, 231. numeru „Wieczernika”. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy: mężczyzna z Kościele – czy w praktyce mężczyźni mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w czym szczególnie mężczyzna może naśladować Pana Jezusa czy św. Józef może być wzorem dla mężczyzny Abraham – wzór mężczyzny Starego Testamentu powołanie 

  Czytaj więcej
 • Błogosławienie członków DIAKONII podczas Kongregacji Odpowiedzialnych 2020
  1.  Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII podczas najbliższej KO proszone są o zgłoszenie się mailowo na adres: cdfd@oaza.pl do 24 lutego br. oraz wypełnienie formularza online (Zapisy online będą otwarte do 24 lutego br.). LINK DO FOMULARZA   2. Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycyjną) do Centralnej Diakonii Formacji Diakonii swój formularz otrzymany na 

  Czytaj więcej
 • Rezerwacja miejsc na 45. Kongregację Odpowiedzialnych

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.