foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

FundacjaDotarliśmy wczoraj do Wałbrzycha z zapowiadanym w zeszłym tygodniu transportem darów.

Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze auto znów było zapakowane pod sam dach oraz tym, dzięki którym możemy tu na miejscu zrobić jeszcze dodatkowe zakupy dla świetlicy i dla dzieci z wałbrzyskiego Sobięcina. Bardzo, bardzo dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy dar :)

 

Jednak wczorajszy deszczowy dzień i wieczór był także okazją do naocznego przekonania się o fatalnym stanie dachu "Kuźni Talentów". Wspominałem Wam o tym kilkukrotnie w zeszłorocznych mailach. Z ogromnej dla świetlicy kwoty co najmniej 100 tys. złotych udało się dotąd zebrać połowę.

Jednocześnie świetlica prowadzi normalną codzienną działalność, opiekując się gromadą okolicznych dzieciaków, karmiąc je, ubierając, organizując im dodatkowe zajęcia edukacyjne czy wycieczki, zatrudniając kilka spośród matek, które próbują jednak zrobić coś dobrego ze swoim życiem. Prowadząca świetlicę s. Daniela bardzo dba o to, żeby "Kuźnia Talentów" mogła normalnie funkcjonować i żeby bieżące problemy nie miały wpływu na dzieci.

Dlatego np. nawet przez moment nie zastanawiała się czy organizować także w tym roku kolonie nad morzem. Dla 25 dzieci jest to nagroda za dobre wyniki w szkole i często jedyna w roku okazja, żeby zobaczyć świat poza Wałbrzychem oraz pooddychać przy okazji zdrowszym powietrzem. Wszystko toczy się więc normalnym rytmem. Ale każdą zaoszczędzoną złotówkę siostra odkłada właśnie na ten ogromny remont, który spędza jej sen z powiek.

Wczorajszy deszcz był dość długi, choć średnio intensywny. Jego efekt możecie zobaczyć na nagraniu w załączniku. Podczas naszej poprzedniej wizyty zalewało strych, zabezpieczany jak tylko się dało. Teraz woda coraz częściej przecieka przez drewniany strop prosto do świetlicy. Prowizoryczne łatanie dachu dawno przynosić efekty, a obecnie jej on już w tak złym stanie, że przyklasztorni robotnicy zwyczajnie boją się na niego wchodzić.

Stąd nasza ogromna prośba: jeśli znacie np. firmy, instytucje lub osoby prywatne, które byłyby w stanie wesprzeć "Kuźnię Talentów" konkretnymi kwotami przeznaczonymi właśnie na remont dachu, przekażcie im potrzebne informacje. W gruncie rzeczy każdy przelew, nawet z niewielką sumą, będzie wielką pomocą i dołoży cegiełkę do uratowania świetlicy przed wielkim problemem. Ważne tylko, żeby w tytule przelewu było zaznaczone, że to na remont dachu.

Poniżej przesyłamy dane fundacji prowadzącej świetlicę:

Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej
Pl. Marceliny Darowskiej 1A,
58-305 Wałbrzych
NIP: 8862977814
KRS: 0000424484

FB: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel.: +48 603 669 556

Konto fundacji:
PKO B.P. 55102050950000500201522549
Dla datków spoza Polski:
SWIFT Banku PKO B.P.: BPKOPLPW,
IBAN: PL 55 1020 5095 0000 5002 0152 2549

 

Pozdrawiamy serdecznie i raz jeszcze dziękujemy za wszystko!

Magda i Winicjusz

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 maj 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na rekolekcje w czasie wakacji 2020
  W czasie tego okresu wakacji i urlopów w roku 2020, który jak sami doświadczamy jest inny niż wszystkie poprzednie, zapraszam na rekolekcje w życiu codziennym. Nie wiadomo czy będą organizowane rekolekcje w tym roku, czy wszyscy chętni dadzą radę pojechać gdzieś „na miejsce pustynne”, na rekolekcje, na odpoczynek, aby wzmocnić swojego ducha, stąd ta właśnie 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.