foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Jezus wchodzi w naszą Galileę ciemności, w nasz kraj mroków i tam wnosi światło. Jedynego czego trzeba to otwarcia, zaproszenia, zaufania, odpowiedzi na zaproszenie i pójścia za Nim." - Tomasz Terlikowski

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Kogo szukamy

 • Chcesz pomagać, a przy okazji – rozwijać się?
 • Lubisz ludzi i współpracę z nimi?
 • Żyjesz na co dzień ideałami?
 • Jesteś odpowiedzialny – podjęte działanie prowadzisz do końca?
 • Masz skończone 18 lat?

Jeśli tak, czekamy właśnie na Ciebie!

 

Dlaczego warto?

 • ROZWIJASZ KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE. Na rynku pracy ważne są: właściwa organizacja pracy, innowacyjność, działanie w grupie, orientacja na cele, komunikacja. Wszystkie te kompetencje znajdziesz w Paczce i Akademii.
 • DBASZ O SIEBIE. Czekają na Ciebie nie tylko informacje o Paczce/Akademii i jej działaniach, ale też konkretna wiedza z zakresu zarządzania. To e-learningi, możliwość udziału w warsztatach z kompetencji menedżerskich i w szkoleniach rozwojowych. Uczysz się od innych Koordynatorów i Liderów.
 • TWORZYSZ SIEĆ (FAJNYCH!) KONTAKTÓW. Poznaj ludzi z całej Polski! Artyści, urzędnicy, lokalni (i nie tylko) biznesmeni – to właśnie Liderzy, którzy tworzą Paczkę i Akademię!
 • JESTEŚ CZĘŚCIĄ NIEZWYKŁEGO ŚWIATA. Studniówka i pełen emocji Finał w Paczce oraz uroczysta Inauguracja i Gale Sukcesów w Akademii − gwarantujemy, że to niesamowite przeżycia, które zostają w sercu na długo! 
 • W PACZCE POMAGASZ MĄDRZE. Docierając do rodzin, poznajesz ich historie, a potem podejmujesz decyzję o najlepszej formie pomocy – materialna paczka czy może wsparcie specjalisty? Tak właśnie dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie.
 • W AKADEMII ZMIENIASZ CZYJEŚ ŻYCIE. Wydobywasz talenty, potencjał. Łączysz dzieci, wolontariuszy, darczyńców, szkoły, rodziców – tworzysz dobre miejsce do rozwoju. Dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie!

 

Czym dla mnie jest SZLACHETNA PACZKA?

Byłem wolontariuszem Paczki cztery lata temu, kiedy nie byliśmy jeszcze parą diecezjalna DK... 

Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Najpierw szkolenie, burmistrz zgodził się udostępnić salę w Ratuszu, SZOK!!!, chce pomagać ale jak to robić, czy dam rade...

Odkryłem swoje talenty..., mam przecierz firmę i wiem jak rozmawiać z luźmi, szkolenie bardzo ciekawe, nasi poprzednicy dzielą się swoim doświadczeniem i te e-lerningi, egzamin. SUUUPER!

Teraz gorące oczekiwanie... jakie rodziny dostanę, gdzie mnie poślą, mam samochód, to może i na peryferie miasta?... 

Przełożeni z Paczki docenili moje wniesione doświadczenie i zaangażowanie w szkoleniu, dostałem roziny bardzo wymagające, w kamienicach, gdzie po zmroku trochę nieswojo może się zrobić... Ale co tam... Jestem dumny, że właśnie mnie je przydzielono. Później rozmowy z rodzinami, tyle róznych postaw, oczekiwań i historii życiowych i tragedii... Szkolenie okazuje się bardzo przydatne w ocenie ich rzeczywistych potrzeb i w zorganizowaniu MĄDREJ pomocy, takiej która zainspiruje do działania, a nie będzie rozdawnictwem...Teraz kojarzymy darczyńców z potrzebujacymi... Kolejne wizyty w rozinach, tule szczegułów trzeba jeszcze dopracować, a Św. Mikołaj i finał Paczki tuż, tuż... Już FINAŁ..jeszcze tylko zorganizować transport z rzeczami dla Moich Rodzin... Są łzy, podziękowania, wielka Radość... Jestem Szczęśliwy.

Panie Boże dziękuje Ci, że dałeś mi pod opiekę te Rodziny, że pozwoliłeś mi odkryć jak wiele jest ludzi wokół nas, którzy potrzebują naszej pomocy. Dziękuję Ci, pozwoliłeś mi przebywać tak blisko Ciebie... 

Wybaczcie, ale ta piosenka chodzi za mną od prawie dwóch miesięcy, ona jest kluczem do zrozumienia tego co napisałem... BIADA

Własnie niedawno nasz biskup wskazał, z pośród wybranych przez uprawnione gremium, trzech małżeństw tą, która przejmie po nas funkcję pary diecezjalnej i dzięki temu ja będą mógł znowu zaangażować się w Szlachetną Paczkę :-)

Chwała Panu!

Grzegorz

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

17 luty 2020

Ruch Światło-Życie
 • Mężczyzna XXI wieku
  Bycie mężczyzną, męskość – to temat następnego, 231. numeru „Wieczernika”. W numerze znajdą się artykuły podejmujące następujące tematy: mężczyzna z Kościele – czy w praktyce mężczyźni mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w czym szczególnie mężczyzna może naśladować Pana Jezusa czy św. Józef może być wzorem dla mężczyzny Abraham – wzór mężczyzny Starego Testamentu powołanie 

  Czytaj więcej
 • Błogosławienie członków DIAKONII podczas Kongregacji Odpowiedzialnych 2020
  1.  Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII podczas najbliższej KO proszone są o zgłoszenie się mailowo na adres: cdfd@oaza.pl do 24 lutego br. oraz wypełnienie formularza online (Zapisy online będą otwarte do 24 lutego br.). LINK DO FOMULARZA   2. Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycyjną) do Centralnej Diakonii Formacji Diakonii swój formularz otrzymany na 

  Czytaj więcej
 • Rezerwacja miejsc na 45. Kongregację Odpowiedzialnych

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.