foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Potępienie i oskarżenie to narzędzia, którymi posługuje się wróg, aby zatrzymać nas w miejscu. Pamiętaj... Bóg Cię nie oskarża!." - Marcin Zieliński - Ps 103, 8-14 Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechówani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Kogo szukamy

 • Chcesz pomagać, a przy okazji – rozwijać się?
 • Lubisz ludzi i współpracę z nimi?
 • Żyjesz na co dzień ideałami?
 • Jesteś odpowiedzialny – podjęte działanie prowadzisz do końca?
 • Masz skończone 18 lat?

Jeśli tak, czekamy właśnie na Ciebie!

 

Dlaczego warto?

 • ROZWIJASZ KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE. Na rynku pracy ważne są: właściwa organizacja pracy, innowacyjność, działanie w grupie, orientacja na cele, komunikacja. Wszystkie te kompetencje znajdziesz w Paczce i Akademii.
 • DBASZ O SIEBIE. Czekają na Ciebie nie tylko informacje o Paczce/Akademii i jej działaniach, ale też konkretna wiedza z zakresu zarządzania. To e-learningi, możliwość udziału w warsztatach z kompetencji menedżerskich i w szkoleniach rozwojowych. Uczysz się od innych Koordynatorów i Liderów.
 • TWORZYSZ SIEĆ (FAJNYCH!) KONTAKTÓW. Poznaj ludzi z całej Polski! Artyści, urzędnicy, lokalni (i nie tylko) biznesmeni – to właśnie Liderzy, którzy tworzą Paczkę i Akademię!
 • JESTEŚ CZĘŚCIĄ NIEZWYKŁEGO ŚWIATA. Studniówka i pełen emocji Finał w Paczce oraz uroczysta Inauguracja i Gale Sukcesów w Akademii − gwarantujemy, że to niesamowite przeżycia, które zostają w sercu na długo! 
 • W PACZCE POMAGASZ MĄDRZE. Docierając do rodzin, poznajesz ich historie, a potem podejmujesz decyzję o najlepszej formie pomocy – materialna paczka czy może wsparcie specjalisty? Tak właśnie dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie.
 • W AKADEMII ZMIENIASZ CZYJEŚ ŻYCIE. Wydobywasz talenty, potencjał. Łączysz dzieci, wolontariuszy, darczyńców, szkoły, rodziców – tworzysz dobre miejsce do rozwoju. Dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie!

 

Czym dla mnie jest SZLACHETNA PACZKA?

Byłem wolontariuszem Paczki cztery lata temu, kiedy nie byliśmy jeszcze parą diecezjalna DK... 

Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Najpierw szkolenie, burmistrz zgodził się udostępnić salę w Ratuszu, SZOK!!!, chce pomagać ale jak to robić, czy dam rade...

Odkryłem swoje talenty..., mam przecierz firmę i wiem jak rozmawiać z luźmi, szkolenie bardzo ciekawe, nasi poprzednicy dzielą się swoim doświadczeniem i te e-lerningi, egzamin. SUUUPER!

Teraz gorące oczekiwanie... jakie rodziny dostanę, gdzie mnie poślą, mam samochód, to może i na peryferie miasta?... 

Przełożeni z Paczki docenili moje wniesione doświadczenie i zaangażowanie w szkoleniu, dostałem roziny bardzo wymagające, w kamienicach, gdzie po zmroku trochę nieswojo może się zrobić... Ale co tam... Jestem dumny, że właśnie mnie je przydzielono. Później rozmowy z rodzinami, tyle róznych postaw, oczekiwań i historii życiowych i tragedii... Szkolenie okazuje się bardzo przydatne w ocenie ich rzeczywistych potrzeb i w zorganizowaniu MĄDREJ pomocy, takiej która zainspiruje do działania, a nie będzie rozdawnictwem...Teraz kojarzymy darczyńców z potrzebujacymi... Kolejne wizyty w rozinach, tule szczegułów trzeba jeszcze dopracować, a Św. Mikołaj i finał Paczki tuż, tuż... Już FINAŁ..jeszcze tylko zorganizować transport z rzeczami dla Moich Rodzin... Są łzy, podziękowania, wielka Radość... Jestem Szczęśliwy.

Panie Boże dziękuje Ci, że dałeś mi pod opiekę te Rodziny, że pozwoliłeś mi odkryć jak wiele jest ludzi wokół nas, którzy potrzebują naszej pomocy. Dziękuję Ci, pozwoliłeś mi przebywać tak blisko Ciebie... 

Wybaczcie, ale ta piosenka chodzi za mną od prawie dwóch miesięcy, ona jest kluczem do zrozumienia tego co napisałem... BIADA

Własnie niedawno nasz biskup wskazał, z pośród wybranych przez uprawnione gremium, trzech małżeństw tą, która przejmie po nas funkcję pary diecezjalnej i dzięki temu ja będą mógł znowu zaangażować się w Szlachetną Paczkę :-)

Chwała Panu!

Grzegorz

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

29 maj 2020

Ruch Światło-Życie
 • Wszystkie dzieci nasze są
  W tym roku obchodząc Dzień Dziecka chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze kenijskie dzieciaki objęte projektem „Adopcja na odległość” (o projekcie: http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/). Naszym małym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym  gdzie i komu pomagamy oraz włączyło się do tego dzieła. W związku z tym przez cały tydzień będziemy przybliżać Wam historie 

  Czytaj więcej
 • Nie żyje ks. Piotr Urbanowski
  We wtorek, 19 maja 2020 roku, nagle, w wieku 48 lat, zmarł ks. Piotr Urbanowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Od nastoletnich lat związany z Ruchem. Dobry Jezu, okaż Księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie! Aktualizacja: 

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na rekolekcje w czasie wakacji 2020
  W czasie tego okresu wakacji i urlopów w roku 2020, który jak sami doświadczamy jest inny niż wszystkie poprzednie, zapraszam na rekolekcje w życiu codziennym. Nie wiadomo czy będą organizowane rekolekcje w tym roku, czy wszyscy chętni dadzą radę pojechać gdzieś „na miejsce pustynne”, na rekolekcje, na odpoczynek, aby wzmocnić swojego ducha, stąd ta właśnie 

  Czytaj więcej

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.