adoracjaDrodzy Przyjaciele!

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pragnęli przeżyć wraz z nami Wiosenną Oazę Modlitwy w Wiśle za to, że tak licznie zgłosiliście się wraz z rodzinami, by modlić się i karmić  Jego Słowem. Mieliśmy przytulić się do Naszego Mistrza, wsłuchać się w Niego, bo tylko On daje Życie.

Stało się jednak inaczej i dlatego pragniemy podzielić się z Wami najważniejszymi poruszeniami i przemyśleniami modlitewnymi, których rozeznawanie miało być treścią naszych spotkań a przede wszystkim czuwań modlitewnych  z Naszym Mistrzem.

W tym roku Nasz Pan i Nauczyciel miał dla nas jednak swój plan, na pewno trudny, aby go od razu przyjąć, zrozumieć i zaakceptować. Jednocześnie w obliczu tego co dopiero przed nami, w tym trudnym i wymagającym naszego świadectwa czasie, mamy przekonanie, że to czym chcemy podzielić się z Wami w dalszej części naszych rozważań, pomoże nam w sposób pełny realizować wolę naszego Mistrza.

 

Jeżeli pragniemy zasłużyć na miano uczni, musimy całkowicie wypełniać wolę Bożą, oddając się naszemu Mistrzowi.

Prosimy Was abyście przeczytali i wsłuchali się w słowa Jezusa : J15,1-11

Pamiętajmy o słowach:

Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie (….) Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.” (J 15,4.9-11)

Trwajmy, bo On daje Życie, bo On jest Miłością.

My mamy połączyć się w modlitwie i w uczynkach miłosierdzia, które tak bardzo są i będą potrzebne w czasie który przeżywamy.

Prosimy abyście obejrzeli wspólnie krótki film, którego obszerne fragmenty chcieliśmy pokazać Wam w Wiśle.

Pokazuje on uczennice i uczniów, którzy trwają w Mistrzu, bo mają świadomość, że tylko On daje życie i widać to na ich pełnych miłości twarzach. To twarze, w których odbija się obraz ich Mistrza.

Jest to film, który wyemitowany został w TVP 1 niespełna dwa tygodnie temu. 

Po niżej link do filmu:

https://vod.tvp.pl/video/kalkuta-matki-teresy,kalkuta-matki-teresy,46695359

 

Niechaj Dobry Bóg nam błogosławi. Do zobaczenia na kolejnych Oazach Modlitwy i innych spotkaniach rekolekcyjnych, które animować będzie nasza Diakonia Modlitwy.

 

Adriana i Grzegorz Machoń