foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Zaledwie kapłan wypowie: To Jest Ciało Moje, To Jest Krew Moja - a natychmiast ten sam Syn Boży zstępuje na Ołtarz i pod postaciami Chleba i Wina się ukrywa. Zaprawdę, wielka jest władza Kapłana, jeśli sam Pan Jezus chce jej ulegać i być posłusznym". - Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Na rekolekcje w Śmiechowie jechaliśmy z radością, bo odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej spędzić 2 tygodnie wakacji, by odpocząć i uczyć się żyć tak, by w swoim sercu mieć radość, pokój i pokonywać codzienne trudności znaliśmy.

Czy można poczuć się dzieckiem w każdym wieku? Wszystkie potrzeby dziecka zabezpieczają troskliwi rodzice i tak było na 1 stopniu Oazy Rodzin.

Troskliwy Bóg zabezpieczył wszystkie potrzeby duchowe i materialne dzięki codziennej Eucharystii, namiotowi spotkania, różnorodnym formom modlitwy, szkole modlitwy, szkole życia, wesołej atmosferze na pogodnych wieczorach oraz urozmaiconym posiłkom, a piękno Bożego Stworzenia: morze, plaża i bogata w florę i faunę okolica, tylko to potwierdziły. Mieliśmy też możliwość spotykania się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie na adoracji w Kaplicy. Odczuwaliśmy nieustanną Jego obecność w nas i wśród Nas. Byliśmy Wspólnotą, a On wśród nas. Czuliśmy jak się zmieniamy, odzyskujemy Pokój i Radość.

Byliśmy też świadkami cudu w postaci wysłuchania wieloletniej modlitwy o dar potomstwa naszych dzieci uczestniczących w rekolekcjach. Dokonało się to na Górze Chełmskiej w Koszalinie, w Sanktuarium Matki Boskiej Szensztackiej, gdzie króluje cudami słynący wizerunek Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, za Jej wstawiennictwem i wstawiennictwem Świętego Jana Pawa II, który poświęcił to Sanktuarium w 1991 roku.

Mocno przeżylismy Dzień Wspólnoty gdzie Jezus przemawiał do nas poprzez Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka oraz księdza prowadzącego Nabożeństwo popołudniowe. Wielu (w tym Małgosia) zostało powołanych do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wielu otrzymało odpowiedzi na nurtujące ich pytanie: jak zmienić swoje życie.

Na rekolekcjach poczuliśmy siłę wspólnoty, jej troski o innych i siłę modlitwy. Gdy z powodów wyżej opisanych dzieci, z którymi przyjechaliśmy jednym samochodem do Śmiechowa, musiały wracać po tygodniu do domu poczuliśmy, że dzięki modlitwie wspaniały finał ich próśb i próśb wielu osób stał się taki bliski i realny. Kiedy zostaliśmy bez samochodu zaraz proponowano nam wspólne wyjazdy (Dzień Wspólnoty w Lipiu, Ogród Botaniczny w Dobrzycy, Ustronie Morskie, dowóz do plaży w Gąskach).

Ks. Marek i animatorzy tak przepakowali swój bagaż, w tym sprzęt potrzebny na rekolekcjach, że wróciliśmy z rekolekcji pod sam dom, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Chwała Panu!

Małgosia i Marek

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 sierpień 2019

Ruch Światło-Życie
 • Już niedługo „Wieczernik” o świeckich
  Świeccy w Kościele - taki będzie temat następnego, 228 numeru "Wieczernika". Będziemy chcieli przyjrzeć się najróżniejszym rolom, jakie w Kościele mogą pełnić osoby świeckie, pokazać świadectwa konkretnego zaangażowania i obecności. W numerze znajdą się teksty podejmujące następujące tematy:
  • powszechne kapłaństwo
  • powołanie lud[...]
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka pielgrzymuje na Jasną Górę
  Serdecznie zapraszamy na 39. Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w niedzielę 29 Września 2019 r. Świętujemy w tym roku 40 rocznicę powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Dzieła Niepokalanej Matki Kościoła. W podręczniku Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czcigodny Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki napisał (rozdział I, punkt 4) : "[...]
 • Piosenka roku po angielsku
  [...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.