foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba > i >,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" - św. Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Na rekolekcje w Śmiechowie jechaliśmy z radością, bo odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej spędzić 2 tygodnie wakacji, by odpocząć i uczyć się żyć tak, by w swoim sercu mieć radość, pokój i pokonywać codzienne trudności znaliśmy.

Czy można poczuć się dzieckiem w każdym wieku? Wszystkie potrzeby dziecka zabezpieczają troskliwi rodzice i tak było na 1 stopniu Oazy Rodzin.

Troskliwy Bóg zabezpieczył wszystkie potrzeby duchowe i materialne dzięki codziennej Eucharystii, namiotowi spotkania, różnorodnym formom modlitwy, szkole modlitwy, szkole życia, wesołej atmosferze na pogodnych wieczorach oraz urozmaiconym posiłkom, a piękno Bożego Stworzenia: morze, plaża i bogata w florę i faunę okolica, tylko to potwierdziły. Mieliśmy też możliwość spotykania się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie na adoracji w Kaplicy. Odczuwaliśmy nieustanną Jego obecność w nas i wśród Nas. Byliśmy Wspólnotą, a On wśród nas. Czuliśmy jak się zmieniamy, odzyskujemy Pokój i Radość.

Byliśmy też świadkami cudu w postaci wysłuchania wieloletniej modlitwy o dar potomstwa naszych dzieci uczestniczących w rekolekcjach. Dokonało się to na Górze Chełmskiej w Koszalinie, w Sanktuarium Matki Boskiej Szensztackiej, gdzie króluje cudami słynący wizerunek Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, za Jej wstawiennictwem i wstawiennictwem Świętego Jana Pawa II, który poświęcił to Sanktuarium w 1991 roku.

Mocno przeżylismy Dzień Wspólnoty gdzie Jezus przemawiał do nas poprzez Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka oraz księdza prowadzącego Nabożeństwo popołudniowe. Wielu (w tym Małgosia) zostało powołanych do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wielu otrzymało odpowiedzi na nurtujące ich pytanie: jak zmienić swoje życie.

Na rekolekcjach poczuliśmy siłę wspólnoty, jej troski o innych i siłę modlitwy. Gdy z powodów wyżej opisanych dzieci, z którymi przyjechaliśmy jednym samochodem do Śmiechowa, musiały wracać po tygodniu do domu poczuliśmy, że dzięki modlitwie wspaniały finał ich próśb i próśb wielu osób stał się taki bliski i realny. Kiedy zostaliśmy bez samochodu zaraz proponowano nam wspólne wyjazdy (Dzień Wspólnoty w Lipiu, Ogród Botaniczny w Dobrzycy, Ustronie Morskie, dowóz do plaży w Gąskach).

Ks. Marek i animatorzy tak przepakowali swój bagaż, w tym sprzęt potrzebny na rekolekcjach, że wróciliśmy z rekolekcji pod sam dom, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Chwała Panu!

Małgosia i Marek

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

23 październik 2019

Ruch Światło-Życie
  • Miesiąc misyjny – cz. 8
    Papież Franciszek daje nam kilka rad na dobre przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który aktualnie trwa w całym Kościele. My dostosowujemy je specjalnie dla Was od strony Ruchu Światło-Życie. Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny? 1) Osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową.[...]
  • Miesiąc misyjny – cz. 7
    Rekolekcje oazowe w Kenii i Tanzanii przynoszą wiele owoców. Samo istnienie Diakonii Misyjnej Archidiecezji Krakowskiej jest ich owocem. Animatorzy wracający z Afryki ożywieni duchem misyjnym zakładają misyjne diakonie w kolejnych diecezjach. Ale o owocach mówimy też na pewno na miejscu. Poszczególni oazowicze dzielą się świadectwami już na rekolekcjach,[...]
  • Dojrzałość w Chrystusie – temat kolejnego roku formacyjnego
    Centralna Diakonia Jedności na spotkaniu, które odbyło się w Warszawie 12 października podjęła temat kolejnego roku formacyjnego Ruchu. Tematem, który będzie przewodził nam w formacji w latach 2020/2021 będzie hasło: „Dojrzałość w Chrystusie”. mł[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.