foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Testament mojego dziadka" (R. Brandstaetter) Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament:— Będziesz Biblię nieustannie czytał — powiedział do mnie.— Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... —Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

DW KochawińskaRelacja z powakacyjnego Dnia Wspólnoty u Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach.

2 września 2017 r. Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa i Domowy Kościół spotkały się w Gliwicach na powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Na ten dzień szczególnie czekali uczestnicy rekolekcji letnich, gdyż mogli znowu spotkać się w gronie osób, z którymi razem modlili się i poznawali Pana Boga. Zbliżając się do pięknego budynku kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej – patronki Dobrej Drogi, już z daleka było widać osoby radośnie witające się i rozglądające się w poszukiwaniu innych znajomych. Ale w tym dniu było jeszcze wiele innych bardzo ważnych momentów.

 

Na pewno najważniejsza była Eucharystia, do której przygotowywaliśmy się wcześniej poprzez modlitwę, wzywając Ducha Świętego i prosząc o Jego dary. Ksiądz Moderator Diecezjalny RŚŻ – ks. Piotr Dyduch przywitał wszystkie grupy rekolekcyjne i po krótkim przećwiczeniu śpiewu, prowadzonego przez diecezjalną diakonię muzyczną, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem nowego moderatora filii Śląskiej RŚŻ – ks. Ryszarda Piętki. Wysłuchaliśmy homilii, w której ks. Ryszard omówił pięć talentów, które otrzymujemy od Boga w czasie rekolekcji: spotkanie z żywym Bogiem, formacja i dalszy rozwój, wspólnota, posłanie do innych osób oraz doświadczenie osobistej relacji miedzy Bogiem a człowiekiem. Moderator zachęcał też do dalszego pielęgnowania wiary w roku formacyjnym.

Na zakończenie Eucharystii ks. Jarosław Buchenfeld w imieniu całego Domowego Kościoła podziękował Adrianie i Grzegorzowi Machoniom, którzy przez ostatnie służyli w Domowym Kościele jako para diecezjalna i przestawił nową parę diecezjalną –Katarzynę i Janusza Kułaczów. Kolejno nastąpił moment przekazania posługi trzem nowo wybranym parom rejonowym.

Małżeństwa z rejonu bytomskiego – Aleksandra i Grzegorz Kubica , lublinieckiego – Joanna i Adam Strzelczyk i zabrzańskiego – Iwona i Marek Nowok otrzymały świece i wypowiedziały słowa przyjęcia posługi pary rejonowej „Na chwałę Boga Wszechmogącego, Niepokalanej Matki Kościoła i dla dobra powierzonych rodzin”.

W czasie ogłoszeń Ks. Piotr Dyduch zaprosił wszystkich do udziału w pikniku edukacyjnym „Świadek Wolności” w Warszawie 23.09.2017 r. (szczegóły: www.oazatarnogorska.pl).

Po błogosławieństwie przeszliśmy do ogrodu na agapę, gdzie, ciesząc spotkaniem z innymi osobami, częstowaliśmy się darami stołu, a dokładnie mówiąc „stołów”, które gospodarze rozstawili na zewnątrz, korzystając z krótkiej chwili rozpogodzenia. Na koniec w auli odprawione zostało nabożeństwo, w czasie którego mogliśmy wysłuchać świadectw uczestników rekolekcji letnich.

Dziękujemy Ci Panie Boże za czas radowania się i świętowania we wspólnocie. Boże, bądź uwielbiony!

Joanna Glück

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

19 czerwiec 2019

Ruch Światło-Życie
  • Wolni i wyzwalający w mediach
    W Ruchu Światło-Życie w drogowskazie Nowa Kultura jesteśmy wezwani do tworzenia kultury, jej przemieniania i ewangelizacji. Wymaga to od nas między innymi podjęcia refleksji na temat tego, w jaki sposób media wpływają na ludzkie relacje, sposoby porozumiewania się i docierania do innych ludzi. Nauka Kościoła bardzo wyraźnie pokazuje również media jako mi[...]
  • Namiot spotkania – rekolekcje o modlitwie
    Serdecznie zapraszamy na Kopią Górkę na rekolekcje o modlitwie osobistej, które odbędą się w terminie 6-12 lipca bieżącego roku. Rekolekcje są dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem przemawiającym do nas w swoim słowie zawartym na kartach Pisma Świętego: przyjmujemy starszych i młodszych (niepełnoletnich - wraz z rodzicami), rodzin[...]
  • Nowe konta bankowe stowarzyszenia Diakonia
    Wszystkich członków stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana banku obsługującego Stowarzyszenie, a zatem zmieniły się także numery kont, na które dokonuje się wpłat (np. składek członkowskich). Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy dokonywaniu wpłat. Stare konta będą jeszcze  w użyciu przez jakiś czas. Oto n[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.