DW2016Adwentowy11 grudnia 2016 roku zgromadziliśmy się na Adwentowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Po zapaleniu świecy Oazy i modlitwie do Ducha Świętego wysłuchaliśmy konferencji ks. Tomasza Raka o Krucjacie Wyzwolenia Życia, która wprowadziła nas w temat Dnia Wspólnoty „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia”.

W kręgach spontanicznie utworzonych przez małżeństwa siedzące w sąsiednich ławkach dzieliliśmy się doświadczeniem Bożego miłosierdzia w codziennym życiu , w sprawach drobnych i wielkich, a potem, rozważając słowa Św. Pawła: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!” (Ga 5,1), mówiliśmy o naszym rozumieniu wolności ofiarowanej i zadanej nam przez Pana Jezusa.

Następnie ks. Krzysztof Grzegorczyk odprawił uroczystą Eucharystię. W różowych szatach liturgicznych i z uśmiechem na twarzy przypomniał nam, że jest to trzecia niedziela adwentu, „Gaudete” czyli niedziela RADOŚCI. Podczas homilii powrócił do tematu wyzwolenia i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Usłyszeliśmy również świadectwo Bogusi, która dzieliła się swoim doświadczeniem bycia w Krucjacie i owocami, które otrzymała. Po błogosławieństwie udaliśmy się do Domu Kultury „Jubilat”, a tam podczas uczty agape odwiedził nas szczególny gość. Był to Św. Mikołaj, który opowiedział dzieciom o swoim dzieciństwie i korzystając z pomocy aniołków rozdał prezenty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli przynajmniej w części Dnia Wspólnoty, doświadczając w ten sposób jednego z licznych charyzmatów naszego Ruchu – charyzmatu spotkania i wspólnoty.

Zapraszamy wszystkie rodziny z naszego rejonu na Diecezjalny Dzień Wspólnoty 7 stycznia o godz. 14.45 do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach.  

Ks. Krzysztof Grzegorczyk, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie
Joanna i Marek Glück, para rejonowa Domowego Kościoła
ZDJĘCIA