foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba > i >,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" - św. Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

 Bp Iwanecki"Słowo ΦΣ w naszym znaku w ostatecznym swoim wymiarze, w swojej pełni, jest wielkim, wszystko obejmującym światłem odwiecznego planu zbawienia, który powziął Bóg Ojciec.
Wszelka nasza diakonia służy ostatecznie realizacji tego planu.
Jest ona włączona w diakonię Chrystusa, który służył temu wielkiemu planowi:
" Aby wszyscy byli jedno".(J 17,21)
Istotnym owocem  formacji Ruchu Światło-Życie jest dojrzała świadomość eklezjalna, która wyraża się w przeżywaniu Kościoła w kategoriach "my"; z tego wyrasta współodpowiedzialność za Kościół."
                                                              Ks. Franciszek Blachnicki
 
     W imieniu księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego
zapraszamy wszystkich uczestników Domowego Kościoła do włączenia się
w Dzień Jedności Ruchów, Stowarzyszeń i grup parafialnych diecezji gliwickiej,
który odbędzie się dnia 24.11.2019 r. w Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach.
O godzinie 15.30 odprawiona zostanie dziękczynna eucharystia za działalność wszystkich grup,
a po niej, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, będzie okazja do świętowania,
wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń.
 
Chętnych do włączenia się w służbę liturgiczną podczas tej eucharystii panów
prosimy o kontakt z Darkiem Gołkowskim:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel:  668 401 564
 
Ks. Jarosław Buchenfeld- moderator diecezjalny DK
Katarzyna i Janusz Kułacz - para diecezjalna DK
 
 
 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

18 listopad 2019

Ruch Światło-Życie
 • Konkurs na piosenkę roku 2020/21
  Centrala Diakonia Muzyczna ogłosiła konkurs na piosenkę roku OŻK 2020/21. Piosenka roku jest utworem nawiązującym do tematu formacyjnego podejmowanego przez Ruch, którym będzie hasło "Dojrzałość w Chrystusie".  Termin przesyłania propozycji to 12 stycznia 2020 roku. Szczegóły konkursu podane są a stronie Centralnej Diakonii Muzycznej: cdmuz.pl mł[...]
 • Jesienne rekolekcje dla kapłanów
  Diakonia Unii Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza na rekolekcje kapłańskie, które odbędą się w dniach od 25 do 28 listopada 2019 r. w Krościenku n. Dunajcem. Rekolekcje w temacie roku Wolni i wyzwalający poprowadzi o. Józef Augustyn. Zapisy na rekolekcje odbywają się przez formularz internetowy. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na Kopią Górkę, [...]
 • Zima na Kopiej Górce
  Zapraszamy na rekolekcje na Kopiej Górce zimową porą. Pierwsze jeszcze w tym roku! Oaza Rekolekcyjna Diakonii (27–31.12.2019)
  • Rekolekcje przeznaczone są dla studentów, dorosłych oraz małżeństw po podstawowej formacji deuterokatechumenalnej w Ruchu (3 stopnie oaz i 3 etapy pracy w grupach pooazowych)
  • Koszt: 380[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.