foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg - ono jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie. (E. Stein)

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

NAJBLIŻSZY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, 9.12.2018, niedziela, parafia pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Szczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 9.12.2018 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Temat: WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

Rozpoczniemy jak zwykle w kościele. W czasie pierwszej części Diakonia Wychowawcza będzie opiekowała się naszymi dziećmi w salkach z tyłu kościoła. Można dzieci zaprowadzić bezpośrednio tam. Dzieci wrócą na przygotowanie do Eucharystii.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele

13.35-13.45 - konferencja

13.45-14.15 - spotkania w grupach

14.15-14.30 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Eucharystia

16.00 - agapa w domu „Jubilat” z odwiedzinami Św. Mikołaja

Dary stołu: prosimy o jedną blachę ciasta od każdego kręgu.

Prosimy o pomoc gospodarczą 30 minut przed rozpoczęciem DW w „Jubilacie”

Bardzo cieszymy się na nasze wspólne adwentowe spotkanie!

Do zobaczenia,

Ks. Krzysztof Grzegorczyk – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Asia i Marek Glück – para rejonowa Domowego Kościoła

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

25 kwiecień 2019

Ruch Światło-Życie
  • 1% dla Ruchu
    Zbliża się termin składania zeznań podatkowych za 2018 rok. Osobom, które tego jeszcze nie uczyniły przypominamy, że można 1% swojego podatku przekazać na rzecz Ruchu Światło-Życie. Jak to zrobić? Pod poniższym linkiem: http://fundacja.oaza.pl/1-procent jest podany numer KRS, a także link do programu, za pomocą którego można wypełnić[...]
  • Życzenia Moderatora Generalnego
    Drodzy Bracia i Siostry, uczestnicy charyzmatu Światło-Życie! Niech czas Paschy Chrystusa rozpali w nas ogień Bożej miłości i wleje w nasze serca chrześcijańską nadzieję, której wielkie świadectwo przed światem dają dziś młodzi we Francji: https://twitter.com/Inaki_Gil/status/1117868382785802242 Chrystus zmartwychwstał! ks. Marek Sędek[...]
  • Życzenia Moderatora i Pary Krajowej Domowego Kościoła
    „W swej istocie świętość to przeżywanie w zjednoczeniu z Nim tajemnic swojego życia. Polega ona na złączeniu się ze śmiercią i zmartwychwstaniem Pana w sposób wyjątkowy i osobisty, w nieustannym umieraniu i powstawaniu z martwych wraz z Nim. Może ona jednak oznaczać również odtwarzanie w swoim życiu różnych aspektów ziemskiego życia Jezusa: Jego życia uk[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.