foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba > i >,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" - św. Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

NAJBLIŻSZY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, 9.12.2018, niedziela, parafia pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Szczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 9.12.2018 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Temat: WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

Rozpoczniemy jak zwykle w kościele. W czasie pierwszej części Diakonia Wychowawcza będzie opiekowała się naszymi dziećmi w salkach z tyłu kościoła. Można dzieci zaprowadzić bezpośrednio tam. Dzieci wrócą na przygotowanie do Eucharystii.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele

13.35-13.45 - konferencja

13.45-14.15 - spotkania w grupach

14.15-14.30 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Eucharystia

16.00 - agapa w domu „Jubilat” z odwiedzinami Św. Mikołaja

Dary stołu: prosimy o jedną blachę ciasta od każdego kręgu.

Prosimy o pomoc gospodarczą 30 minut przed rozpoczęciem DW w „Jubilacie”

Bardzo cieszymy się na nasze wspólne adwentowe spotkanie!

Do zobaczenia,

Ks. Krzysztof Grzegorczyk – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Asia i Marek Glück – para rejonowa Domowego Kościoła

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

23 październik 2019

Ruch Światło-Życie
  • Miesiąc misyjny – cz. 8
    Papież Franciszek daje nam kilka rad na dobre przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który aktualnie trwa w całym Kościele. My dostosowujemy je specjalnie dla Was od strony Ruchu Światło-Życie. Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny? 1) Osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową.[...]
  • Miesiąc misyjny – cz. 7
    Rekolekcje oazowe w Kenii i Tanzanii przynoszą wiele owoców. Samo istnienie Diakonii Misyjnej Archidiecezji Krakowskiej jest ich owocem. Animatorzy wracający z Afryki ożywieni duchem misyjnym zakładają misyjne diakonie w kolejnych diecezjach. Ale o owocach mówimy też na pewno na miejscu. Poszczególni oazowicze dzielą się świadectwami już na rekolekcjach,[...]
  • Dojrzałość w Chrystusie – temat kolejnego roku formacyjnego
    Centralna Diakonia Jedności na spotkaniu, które odbyło się w Warszawie 12 października podjęła temat kolejnego roku formacyjnego Ruchu. Tematem, który będzie przewodził nam w formacji w latach 2020/2021 będzie hasło: „Dojrzałość w Chrystusie”. mł[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.