foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Testament mojego dziadka" (R. Brandstaetter) Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament:— Będziesz Biblię nieustannie czytał — powiedział do mnie.— Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... —Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

NAJBLIŻSZY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, 9.12.2018, niedziela, parafia pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Szczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 9.12.2018 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Temat: WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

Rozpoczniemy jak zwykle w kościele. W czasie pierwszej części Diakonia Wychowawcza będzie opiekowała się naszymi dziećmi w salkach z tyłu kościoła. Można dzieci zaprowadzić bezpośrednio tam. Dzieci wrócą na przygotowanie do Eucharystii.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele

13.35-13.45 - konferencja

13.45-14.15 - spotkania w grupach

14.15-14.30 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Eucharystia

16.00 - agapa w domu „Jubilat” z odwiedzinami Św. Mikołaja

Dary stołu: prosimy o jedną blachę ciasta od każdego kręgu.

Prosimy o pomoc gospodarczą 30 minut przed rozpoczęciem DW w „Jubilacie”

Bardzo cieszymy się na nasze wspólne adwentowe spotkanie!

Do zobaczenia,

Ks. Krzysztof Grzegorczyk – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Asia i Marek Glück – para rejonowa Domowego Kościoła

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

19 czerwiec 2019

Ruch Światło-Życie
  • Wolni i wyzwalający w mediach
    W Ruchu Światło-Życie w drogowskazie Nowa Kultura jesteśmy wezwani do tworzenia kultury, jej przemieniania i ewangelizacji. Wymaga to od nas między innymi podjęcia refleksji na temat tego, w jaki sposób media wpływają na ludzkie relacje, sposoby porozumiewania się i docierania do innych ludzi. Nauka Kościoła bardzo wyraźnie pokazuje również media jako mi[...]
  • Namiot spotkania – rekolekcje o modlitwie
    Serdecznie zapraszamy na Kopią Górkę na rekolekcje o modlitwie osobistej, które odbędą się w terminie 6-12 lipca bieżącego roku. Rekolekcje są dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem przemawiającym do nas w swoim słowie zawartym na kartach Pisma Świętego: przyjmujemy starszych i młodszych (niepełnoletnich - wraz z rodzicami), rodzin[...]
  • Nowe konta bankowe stowarzyszenia Diakonia
    Wszystkich członków stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana banku obsługującego Stowarzyszenie, a zatem zmieniły się także numery kont, na które dokonuje się wpłat (np. składek członkowskich). Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy dokonywaniu wpłat. Stare konta będą jeszcze  w użyciu przez jakiś czas. Oto n[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.