foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.”. ks Węgrzyniak/Gość Niedzielny

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

NAJBLIŻSZY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, 9.12.2018, niedziela, parafia pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Szczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 9.12.2018 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Temat: WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

Rozpoczniemy jak zwykle w kościele. W czasie pierwszej części Diakonia Wychowawcza będzie opiekowała się naszymi dziećmi w salkach z tyłu kościoła. Można dzieci zaprowadzić bezpośrednio tam. Dzieci wrócą na przygotowanie do Eucharystii.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele

13.35-13.45 - konferencja

13.45-14.15 - spotkania w grupach

14.15-14.30 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Eucharystia

16.00 - agapa w domu „Jubilat” z odwiedzinami Św. Mikołaja

Dary stołu: prosimy o jedną blachę ciasta od każdego kręgu.

Prosimy o pomoc gospodarczą 30 minut przed rozpoczęciem DW w „Jubilacie”

Bardzo cieszymy się na nasze wspólne adwentowe spotkanie!

Do zobaczenia,

Ks. Krzysztof Grzegorczyk – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Asia i Marek Glück – para rejonowa Domowego Kościoła

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 luty 2019

Ruch Światło-Życie
  • Międzynarodowa wizja
    Prezentujemy archiwalne nagrania spotkania ks. Franciszka Blachnickiego, które odbyło się 12 lutego 1984 roku. Po Mszy świętej celebrowanej u Ojców Białych w Dublinie, ks. Franciszek Blachnicki prezentował Polakom wizję ośrodku w Calsbergu oraz nadzieję na międzynarodowy rozwój Ruchu Światło-Życie. Nagranie zostało opublikowane przez ks. Bartłomi[...]
  • Krucjata – łaska czy decyzja?
    Zapraszamy do obejrzenia filmu o darze z siebie, jakim jest dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC). Są to świadectwa członków Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Białostockiej. Zbliżająca się 40. rocznica powstania KWC i związany z tym wydarzeniem temat przyszłego roku formacyjnego powinien wszystkich członków Ruchu skłonić do refleksji nad sw[...]
  • Liturgia, czyli wyprawka Nowego Człowieka
    Historyczna, bo po raz pierwszy organizowana we Wrocławiu, Oaza Rekolekcyjna Diakonii Liturgicznej dobiegła końca. Za nami cztery dni wzmożonego wysiłku nie tylko duchowego czy intelektualnego, ale też fizycznego. Wszystko po to, aby głębiej poznać liturgię i jej miejsce w charyzmacie Ruchu Światło-Życie. Jak wspomniał na wstępie prow[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.