foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.”. ks Węgrzyniak/Gość Niedzielny

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

NAJBLIŻSZY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, 9.12.2018, niedziela, parafia pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Szczęść Boże,

Serdecznie zapraszamy na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 9.12.2018 w parafii pw. MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Opatowice.

Temat: WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

Rozpoczniemy jak zwykle w kościele. W czasie pierwszej części Diakonia Wychowawcza będzie opiekowała się naszymi dziećmi w salkach z tyłu kościoła. Można dzieci zaprowadzić bezpośrednio tam. Dzieci wrócą na przygotowanie do Eucharystii.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

13.30 - Rozpoczęcie modlitwą w kościele

13.35-13.45 - konferencja

13.45-14.15 - spotkania w grupach

14.15-14.30 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Eucharystia

16.00 - agapa w domu „Jubilat” z odwiedzinami Św. Mikołaja

Dary stołu: prosimy o jedną blachę ciasta od każdego kręgu.

Prosimy o pomoc gospodarczą 30 minut przed rozpoczęciem DW w „Jubilacie”

Bardzo cieszymy się na nasze wspólne adwentowe spotkanie!

Do zobaczenia,

Ks. Krzysztof Grzegorczyk – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie

Asia i Marek Glück – para rejonowa Domowego Kościoła

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

18 grudzień 2018

Ruch Światło-Życie
  • Konkurs na znak roku
    Wydawnictwo Światło-Życie ogłasza konkurs na znak roku formacyjnego 2019. Inspiracją i pomocą do opracowania znaku roku formacyjnego ma być tytuł książki „Wolni i wyzwalający”. Tytuł ten jest „jednym z określeń identyfikujących członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i ich misję podejmowaną na kilku kontynentach. Zapraszamy do udziału w Krucjacie, by [...]
  • Dodruk „Wieczernika” o Słowie Bożym
    Wobec bardzo dużego zainteresowania 224. numerem "Wieczernika" poświęconym Słowu Bożemu i błyskawicznego wyczerpania całego nakładu redakcja podjęła decyzję o wydrukowaniu dodatkowych egzemplarzy. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze są zainteresowani numerem do składania zamówień na adres prenumerata@wieczernik.oaza.pl, telefonicznie 61 862 53 73 (po[...]
  • Wychowawca wolnych ludzi
    Na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości nasze wydawnictwo przygotowało książkę pt. „Wychowawca wolnych ludzi”.  Przedstawia ona ks. Franciszka Blachnickiego, który przez całe swoje życie bronił Ojczyzny, zarówno przed wrogiem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jego orężem była prawda i miłość, wyrażające się w odważnym świadectwie. Będąc czło[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.