foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Testament mojego dziadka" (R. Brandstaetter) Mój dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mi w spadku testament:— Będziesz Biblię nieustannie czytał — powiedział do mnie.— Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... —Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Zapraszamy w sobotę 24 listopada 2018 r. DWDD filii śląskiej!  Serdecznie  zapraszamy na to spotkanie i prosimy, aby pojawiły się na nim reprezentacje wszystkich diakonii z diecezji.  Zgłoszenia do par diecezjalnych.

 Przesyłamy plan tego spotkania i wszystkie szczegóły.
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych odbędzie się w DOMu RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ - ul. Dobrzyńska 112/114, 42-200 Częstochowa.
Temat naszego spotkania brzmi "Młodzi w Kościele. Inspiracje synodalne". Przed spotkaniem prosimy Was o przeczytanie homilii papieża Franciszka wygłoszonej podczas Mszy Świętej na
zakończenie XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu w Bazylice św. Piotra 28 października 2018 r. - tekst przesyłamy w załączniku.
 
Plan spotkania:
8.00 - Jutrznia + śniadanie
9.20 - zawiązanie wspólnoty (aula)
9.40 - wprowadzenie do spotkań w grupach (aula) + spotkania w grupach
11.00 - Namiot Spotkania
11.30 - przygotowanie do Eucharystii
11.45 - Eucharystia + obiad 
( +spotkanie kręgu filialnego) 
 
14.15 - Wprowadzenie do spotkań w grupach diakonijnych (jadalnia) + Godzina Odpowiedzialności w diakoniach 
15.45 - Godzina Odpowiedzialności - spotkanie wspólne (aula)
16.40 - Nieszpory
17.15 - Wieczerza
 
Bardzo prosimy o potwierdzenie Waszej obecności do 21 listopada (środa) przez formularz dostępny tutaj: https://goo.gl/forms/ivu68df7hY67Y6x33
Jest możliwość skorzystania z noclegu z piątku na sobotę.
 
Jak zwykle, koszt spotkania to dobrowolna ofiara (realny koszt to ok. 40 zł).
 
Bardzo prosimy, aby te informacje przekazać dalej w Waszych diecezjach.
 
Zachęcamy do uczestnictwa w całym DWDD i już czekamy na spotkanie z Wami. :)
 
Do zobaczenia, z Bogiem!
ks. Ryszard Piętka - moderator filii śląskiej
Marysia Sobczyk - sekretarka filii śląskiej

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 maj 2019

Ruch Światło-Życie
 • Jak przeciwdziałać deprawacji dzieci i młodzieży przez środowiska LGBT
  Centralna Diakonia Społeczna zaprasza wszystkich na szkolenie " JAK PRZECIWDZIAŁAĆ DEPRAWACJI DZIECI I MŁODZIEŻY PRZEZ ŚRODOWISKA LGBT". Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w sali kurialnej przy Katedrze Warszawsko - Praskiej, ul. Floriańska 3. Sobota, 15 czerwca 2019 w godz. od 10.00 - 17.00.   Zaproszeni prelegenci to  Grzegorz Strzemecki i kurat[...]
 • Błogosławienie animatorów na COM 2019
  Błogosławienie animatorów na COM 2019 - informacje dla kandydatów oraz moderatorów diecezjalnych i zakonnych (nie dotyczy błogosławienia członków DIAKONII) Wymagania dla kandydata Do błogosławienia może przystąpić osoba, która po ewangelizacji przeżyła formację podstawową do 3 stop[...]
 • Błogosławienie członków diakonii COM 2019
  Błogosławienie członków DIAKONII podczas Centralnej Oazy Matki 2019
 • Osoby, które pragną przyjąć błogosławieństwo członków DIAKONII proszone są o zgłoszenie się poprzez formularz online: FORMULARZ ZGŁOSZENIA do 3 czerwca br.
 • Nowi członkowie (kandydaci) powinni przesłać (pocztą tradycy[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.