foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.”. ks Węgrzyniak/Gość Niedzielny

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Rodziny MuzykująceKonkurs "Muzykujące Rodziny" organizowany jest po raz drugi z inicjatywy Stowarzyszenia Dziedzictwo i adresowany jest dla rodzin powiatu tarnogórskiego, dla których wspólne muzykowanie jest pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Podczas występu trzeba będzie wykonać dwa utwory o charakterze religijnym. Przesłuchania konkursowe odbędą się w starym Kościele Świętego Marcina, a finał na rynku tarnogórskim podczas Uroczystości Bożego Ciała.

Dla wielu muzykujących rodzin z Domowego Kościoła będzie to dobra okazja do publicznego wychwalania Pana i świadczenia o Jego Bożej Miłości. Konkurs dofinansowany jest przez Urząd Miasta  Tarnowskie Góry, a szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

Regulamin Konkursu

Konkurs: „Muzykujące Rodziny”

 

1.Organizator konkursu:

Stowarzyszenie „Dziedzictwo” w Tarnowskich Górach, ul. Repecka 9 ,

42 – 612 Tarnowskie Góry

 

2. Cele konkursu:

 • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych muzykujących rodzin powiatu tarnogórskiego;

 • rozpowszechnianie pieśni religijnej wśród mieszkańców powiatu tarnogórskiego;

 • promowanie talentów i pasji muzycznych mieszkańców powiatu tarnogórskiego;

 • integracja środowisk muzycznych;

 • stworzenie możliwości przeżyć artystycznych i duchowych;

 

3. Uczestnicy konkursu:

 • Konkurs adresowany jest do rodzin (niekoniecznie w najbliższym stopniu pokrewieństwa) miasta i powiatu tarnogórskiego, dla których muzyka jest pasją, sposobem na spędzanie wolnego czasu, elementem integrującym rodziny, którzy chętnie śpiewają na chwałę Bogu.

 

4. Kryteria oceny:

Komisja będzie oceniać następujące elementy:

 • muzykalność

 • intonację głosu

 • oryginalność interpretacji utworów

 • dobór repertuaru

 • ogólne wrażenie artystyczne

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa. Komisję powołuje Organizator. Spośród uczestników konkursu Komisja wybierze laureatów, którzy zaprezentują się podczas finału konkursu. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

5. Termin i warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie drogą mailową do organizatora wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 10 maja 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzina, która zgłosi się do konkursu, powinna zaprezentować dwa utwory religijne o charakterze uwielbieniowym, maryjnym, dziękczynnym, itp. w wersji wokalnej, wokalno – instrumentalnej bądź instrumentalnej.

Podczas prezentacji mile widziana będzie muzyka „na żywo” - rodzina może muzykować samodzielnie, grając na wybranych instrumentach, które zapewnia we własnym zakresie. Ewentualnie może korzystać z gotowych podkładów muzycznych, tzw pół playbacków. Czas występu łącznie

z przygotowaniem technicznym nie powinien przekroczyć 15 minut.

Przesłuchania konkursowe będą odbywać się 19 maja 2018 r. od godziny 15.00 w starym Kościele Św. Marcina w Tarnowskich Górach (St. Tarnowicach) ul. Niedziałkowskiego 2

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas III Koncertu Uwielbienia JEGO MOC, który odbędzie się na tarnogórskim rynku w Boże Ciało. W tym dniu tj. 31 maja br., laureaci zaprezentują swoje utwory, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie wcześniej.

6. Warunki konkursu:

Podczas przesłuchań organizatorzy zapewniają nagłośnienie i obsługę techniczną, odtwarzacz CD. Przewidziany jest słodki poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody wręczane podczas finału.

7. Praca jury:

Prezentację utworów będzie oceniało jury w składzie:

- Przewodnicząca: mgr Barbara Plaza – muzyk, pedagog, nauczyciel skrzypiec, założyciel Szkoły Skrzypcowej metodą SUZUKI w Tarnowskich Górach, członek Stowarzyszenia ”Dziedzictwo”

- mgr Marcin Ziemniewicz – psycholog, muzyk, lider zespołu „Kadosz” Uwielbienie

- ks. Damian Kwak – katecheta, wikariusz w parafii Św. Marcina w Starych Tarnowicach

8. Koordynator konkursu: Anna Pająk

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem tel. 601090825

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

DANE RODZINY (STOPIEŃ POKREWIEŃSTWA)

 

EWENTUALNIE NAZWA ZESPOŁU, ILOŚĆ OSÓB

 

 

NAZWA PARAFII

MIEJSCOWOŚĆ

 

TYTUŁ UTWORÓW

AUTOR UTWORÓW

 

 

 

CZAS PREZENTACJI

-

DANE TECHNICZNE

 

DANE KONTAKTOWE

(TELEFON)

 

 

 
   
   
   

Uczestnicy przeglądu, zgłaszając się zobowiązują się tym samym, iż nie będą rościć żadnych praw z tytułu publikacji ich nazwisk, zdjęć oraz fragmentów utworów w środkach masowego przekazu oraz zezwalają na wykorzystywanie i przetwarzanie w bazach danych organizatora informacji osobowych zawartych w karcie zgłoszenia.

 

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

17 styczeń 2019

Ruch Światło-Życie
 • Oaza Modlitwy z Dniem Światła w Krościenku
  Zapraszam wszystkich oazowiczów, a zwłaszcza moderatorów, animatorów i członków różnych diakonii Ruchu do Krościenka na Oazę Modlitwy, połączoną z Dniem Światła, w terminie 1-4 II 2019. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o jak najwcześniejsze zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl Szczegółowy program oazy modlitwy znajduje się tutaj. k[...]
 • Dane statystyczne OŻK 2018
  Dobiega końca czas postoazy, już 2 lutego Dniem Światła rozpoczniemy czas preoazy - czas przygotowań do rekolekcji wakacyjnych, Oazy Żywego Kościoła 2019. Na zakończenie przedstawiamy statystyki ubiegłorocznych oaz (w zestawieniu ze statystykami roku 2017). Literki bd oznaczają brak danych. Dane obejmują uczestników i animatorów oaz zarówno wakacyjnych, [...]
 • Oazowy Opłatek w diecezji łowickiej
  W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019r., wspólnota Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej spotkała się w Łowiczu na diecezjalnym Opłatku. W tym roku ten dzień był również ważny w związku ze zmianami personalnymi.

  ks. bp Andrzej F. Dziuba

  Ksiądz Grzegorz Gołąb po 21 latach przekazał posługę moderatora diec[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.