foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Zaledwie kapłan wypowie: To Jest Ciało Moje, To Jest Krew Moja - a natychmiast ten sam Syn Boży zstępuje na Ołtarz i pod postaciami Chleba i Wina się ukrywa. Zaprawdę, wielka jest władza Kapłana, jeśli sam Pan Jezus chce jej ulegać i być posłusznym". - Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

To były pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne w parafii Matki Bożej Królowej Wszechświata w Pniowcu prowadzone przez oazę Domowego Kościoła.

Jako parafianka i jednocześnie osoba obracająca się tych w kręgach rekolekcyjnych jestem przekonana, że był to dla nas ubogacający czas.

Dla nas, parafian i dla nas, prowadzących. Cieszyłam się, że służę śpiewem, to wszystko na chwałę Pana. Dlatego, że jestem po dwumiesięcznych rekolekcjach na rowerze, patrzałam na te, w naszej parafii, przez inny pryzmat...

 

Słowa, które docierały do mnie odbierałam do mojej rowerowej codzienności i do mojego zachowania, któremu mogłam się intensywnie przyglądać w świeżo minionym czasie.

Ostatniego dnia przyjęliśmy Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Miałam już kilka okazji w swoim życiu, gdy to robiłam jednak za każdym razem czuję, jakbym zapraszała Go od nowa. Teraz, po wyprawie, przyjmowałam Go będąc wdzięczną za cud mojego życia, że po przejechanych ośmiu tysiącach kilometrów jestem tutaj- u siebie- w jednym kawałku, cała i zdrowa. Że czuwał nade mną w drodze i że z nim zawsze jestem bezpieczna, jak u Tatusia, który niesie mnie, małą, na rękach przez ogrom życia.

Wracając do śpiewu. Bardzo skupiłam się na tej posłudze. Myślę, że Bóg przydzielił mi taką funkcję, bo zawsze przez śpiew najbardziej potrafię chwalić Pana. Wtedy czuję Jego obecność całym sercem, a moja dusza jest przepełniona Bożą radością.

Chwała Panu.

 

Edyta Grajczyk

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

20 sierpień 2019

Ruch Światło-Życie
 • Już niedługo „Wieczernik” o świeckich
  Świeccy w Kościele - taki będzie temat następnego, 228 numeru "Wieczernika". Będziemy chcieli przyjrzeć się najróżniejszym rolom, jakie w Kościele mogą pełnić osoby świeckie, pokazać świadectwa konkretnego zaangażowania i obecności. W numerze znajdą się teksty podejmujące następujące tematy:
  • powszechne kapłaństwo
  • powołanie lud[...]
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka pielgrzymuje na Jasną Górę
  Serdecznie zapraszamy na 39. Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w niedzielę 29 Września 2019 r. Świętujemy w tym roku 40 rocznicę powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Dzieła Niepokalanej Matki Kościoła. W podręczniku Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czcigodny Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki napisał (rozdział I, punkt 4) : "[...]
 • Piosenka roku po angielsku
  [...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.